Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika
lv
Facebook Instagram
Plastikas ķirurgija Plastiskā estētiskā ķirurģija Ķermeņa un ekstremitāšu plastiskā estētiskā ķirurģija

Ķermeņa un ekstremitāšu plastiskā estētiskā ķirurģija

Abdominoplastika ir ķirurģiska iejaukšanās, kas vērsta uz vēdera taisno muskuļu diastāzes likvidēšanu, izstieptās ādas un zemādas tauku audu izgriešanu ar mērķi atjaunot vēdera priekšējās sienas estētiku. Šī operācija ir visefektīvākā metode, lai padarītu vēderu skaistu, gludu un plakanu, ja visi pārējie līdzekļi ir izrādījušies bezspēcīgi.

 1. Liekā āda uz vēdera, ko nevar likvidēt ar diētu un fizisku vingrinājumu palīdzību.
 2. Neglītas rētas vēdera apakšējā daļā.
 3. Vēdera formas izmaiņas ādas krokas veidošanās dēļ tā apakšējā daļā – “priekšauta efekts”.
 4. Izteiktu izstiepumu esamība liekās vēdera ādas gadījumā.
 5. Nabas trūce.
 6. Vēdera taisno muskuļu izkliede.
 7. Nokāries vēders, nav iespējams veikt liposakciju ādas elastības un tvirtuma zuduma dēļ.
 8. Pēc grūtniecības ir nokāries vēders un ir izteiktas pēcdzemdību strijas.
 1. Izteikta lieko taukaudu esamība uz vēdera priekšējās sienas, nokāries vēders.
 1. Ļengana, izstiepusies āda pēc grūtniecības.

Abdominoplastiku var aplūkot kā funkcionāli – estētisku operāciju. Operācijas veikšanai tiek ņemts verā vispārējais veselības stāvoklis, ādas kvalitāte, zemādas tauku slāņa biezums un vēdera muskuļu stāvoklis.

 

Nokāries vēders ir problēma, kas satrauc gan jaunas meitenes, “Balzaka vecuma”, gan arī vecākas sievietes. Nokāries vēders ir vecuma izmaiņu, grūtniecību un dzemdību seku, kā arī ķermeņa svara palielināšanās un zaudēšanas rezultāts.  Nereti abdominoplastikas veikšana tiek apvienota ar vēdera priekšējās sienas dažādu bruku ķirurģisko ārstēšanu.

Operācijas gaitā tiek likvidēta liekā āda,  atjaunota vēdera priekšējās sienas normālā anatomija (tiek veikta muskuļu – aponeirotiskā kompleksa plastika), likvidēti taukaudi (maksimāli samazinās vēdera apjoms). Kopā ar ādas pārpalikumiem tiek noņemtas strijas un rētas, kas radušās citu operāciju rezultātā (piemēram, pēc “ķeizargrieziena” operācijas). Pēc lieko ādas-tauku nogulumu un ādas „segas” pārvietošanas lejup, tiek formēta jauna nabas atvere, kurā tiek fiksēta naba.

Izteikta tauku pārmēra gadījumā abdominoplastika tiek papildināta ar liposakciju vai liposkulptūru.

Operācijas gaitā nepieciešamības gadījumā tiek likvidētas brukas, kā arī novērsta vēdera taisno muskuļu izkliede.

Noslēdzošajā operācijas etapā ķirurgs uzliek kosmētiskas šuves, ievieto drenāžu, kā arī uzliek pārsēju un pēcoperācijas bandāžu. Smalko pēcoperācijas rētu virs kaunuma kaula noslēps apakšveļa. Rēta ap pārvietoto nabu būs praktiski nepamanāma.

Klīnikā tiek veikta arī mini-abdominoplastika – vēdera priekšējās sienas ādas pārpalikumu likvidēšana bez nabas pārvietošanas. Dažreiz šī operācija tiek apvienota ar liposakciju vai liposkulptūru.

“Lielos vēderus” nosacīti var iedalīt vīriešu un sieviešu – tie formējas atšķirīgi. Sievietēm tauki nogulsnējas galvenokārt zem ādas, vēdera deformācija attīstās tauku nogulsnēšanās un ādas izstiepumu dēļ. Sievietēm grūtniecības laikā bieži notiek vidējās aponeirozes stipra izstiepšanās, vēdera taisno muskuļu izkliede – veidojas diastāze. Pēc dzemdībām (īpaši daudzkārtējām) āda zaudē elastību, bet elastīgo šķiedru plīsuma dēļ veidojas izstiepumi (biežāk vēdera apakšējā daļā starp nabu un kaunuma kaulu). Ādas izstiepumi, ļengani muskuļi un nokāries vēders var būt kā grūtniecības neizbēgamas sekas.
 • Slikti kontrolējama arteriālā hipertenzija
 • Subkompensēts cukura diabēts
 • Hroniska obstruktīva plaušu slimība (HOPS) ar izteiktu elpošanas mazspēju
 • Patoloģiska aptaukošanās (ĶMI >40)
 • Aktīvs hepatīts
 • Hronisks hepatīts ar aknu mazspēju
 • Sirds izsviedes frakcijas mērena samazināšanās
 • Hroniska nieru mazspēja, kam nepieciešama regulāra hemodialīzes veikšana.
 • Anamnēzē (mazāk par 6 mēnešiem): miokarda infarkts, insults, īslaicīga išēmiska lēkme, sirds išēmiskā slimība vai stentēšana
 • Perorālo antikoagulantu lietošana, kad nav iespējams tos aizvietot ar mazmolekulāriem heparīniem
 • Akūta vīrusa (t.sk. herpes) vai bakteriālā infekcija
Ilgums 1,5 – 3,5 stundas.
Vispārējā kombinētā. Iespējama spinālā vai epidulārā anestēzija (pēc indikācijām).
Stacionārā 2 – 4 dienas. Šuves tiek noņemtas 10. – 14. dienā. Fiziskas slodzes ierobežojumi - 3 mēneši. Kompresijas veļas nēsāšana – 2 – 3 mēneši. Rētas biezums un krāsa mainās 6 – 8 mēnešu laikā. Lai paātrinātu audu dzīšanas procesu, precīzi jāievēro visas ķirurga rekomendācijas, ēšanas režīms un jāuztur veselīgs dzīvesveids.
Zemādas hematomu un limfas sablīvējumu attīstīšanas gadījumā šķidrumu nosūc ar punkcijas palīdzību. Brūču inficēšanās profilaksei tiek veikta antibakteriālā terapija. Smēķējošām pacientēm ādas išēmisko traucējumu risks operētajā zonā ir augstāks. Ādas jutības pagaidu traucējumi pāriet 3 – 6 mēnešu laikā. Jūs būsiet pasargāta no nepatikšanām, ja operāciju veiks augsti kvalificēts un pieredzējis plastikas ķirurgs.

to top