Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika
ru lv
Facebook Instagram
Plastikas ķirurgija Plastiskā estētiskā ķirurģija Sejas un kakla plastiskā estētiskā ķirurģija

Sejas un kakla plastiskā estētiskā ķirurģija

Sejas un kakla plastiskā estētiskā ķirurģija

Zoda plastika (Mentoplastika)

Mentoplastika (Genioplastika) – ir zoda formas un kontūras ķirurģiska korekcija, tā apjoma atjaunošana, lai radītu zoda harmonisku atbilstību citām sejas daļām. Pateicoties mūsdienīgām tehnoloģijām un kvalitatīviem implantiem, sievietes var iegūt proporcionālu, precīzu un smalku profilu.

  • Nepietiekoši attīstīts, šķībs zods
  • Zoda iedzimta deformācija
  • Izvirzīts, neproporcionāls zods
  • Zoda deformācija pēc traumām
  • Zoda asimetriska forma
  • Neizteiksmīgs sejas ovāls
  • Līdz ar vecumu zoda apvidū ir sakrājušies tauki, kas ir izstiepuši ādu un izveidojuši ādas kroku
Zoda zonas nepilnība nozīmē izjauktu sejas vaibstu harmoniju un proporciju. Sievietēm par traģēdiju var būt kā mazs, neattīstīts, tā arī liels, izvirzīts zods. Turklāt, tauku pārpalikumi zoda zonas zemādas audos ietekmē arī kakla ārējo izskatu – maina tā kontūru. Visos gadījumos zoda plastika ir nepieciešama, lai uzlabotu apakšžokļa konfigurāciju un piešķirtu sejai pievilcīgu, jauneklīgu izskatu.
Tiek izmantoti divi operāciju piekļuves veidi: ārējais (caur ādas kroku zem zoda) un iekšējais (caur apakšlūpas gļotādas kroku). Iekšējā ķirurģiskā piekļuve neatstāj veiktās operācijas pēdas. Ķirurģiskās piekļuves veidu nosaka ķirurgs, atkarībā no sejas konstitūcijas īpatnībām, vecuma un pacientes vispārējā veselības stāvokļa.
Palielinošā mentoplastika
Zoda palielināšana un tā formas korekcija klīnikā tiek veikta ar augstas kvalitātes silikona implantu palīdzību. Zem zoda vai mutes dobumā tiek veikts griezums, tiek veidota „kabata” – caur to tiek ievietots izvēlētais implants. Pēc tam „kabata” tiek sašūta, tiek uzliktas šuves un pārsējs. Indikācijas palielinošajai mentoplastikai ar implantiem ir mikrogēnijas gadījumā (apakšžokļa iedzimta nepietiekamā attīstība) un gadījumos, kad ir apakšžokļa traumatiski vai pēcoperāciju defekti, kuru dēļ zods izskatās mazs vai šķībs.

Palielinošā mentoplastika var būt papildināta ar liposakciju pēc Lipex metodikas.

Kad ir nepieciešama zoda nebūtiska korekcija, tiek izmantota apjoma un kontūrplastika (kosmētisko filleru injekcijas). Šāda procedūra padara zodu nedaudz apjomīgāku un uzlabo sejas kontūru.

Samazinošā mentoplastika
Šis ķirurģiskās iejaukšanās veids ir nozīmēts pārāk smaga, neproporcionāli liela un izvirzīta zoda gadījumos. Pirms operācijas ir jāveic sejas skeleta datortomogrāfija. Pēc vizuālās diagnostikas rezultātiem ķirurgs nosaka iespēju robežas. Pastāv divas ķirurģiskās pieejas. Pirmā ir rezekcija (zoda kaula liekās, izvirzītās daļas daļēja izņemšana), otra – tā šķelšana, lai pārvirzītu apakšējā kaula fragmentu atpakaļ un pēc tam to fiksētu.

Kad nokarājušā zoda problēma ir saistīta ar lokālu tauku uzkrāšanos, tiek veikta liposakcija (lokālo tauku nogulsnējumu likvidēšana pēc Lipex metodikas).

Ja, izņemot lieko tauku nogulsnējumus, pacientei tiek novērots arī kakla muskuļu izstiepums un nokarāšanās, veidojas gareniskas kakla krokas, ir lietderīgi savienot zoda liposakciju ar sejas apakšējo divu trešdaļu savilkšanu, platizmas plastiku (Platizmoplastika). Operācija ļauj izveidot precīzu robežu starp kaklu un zodu, radīt jaunu sejas ovālu.

  • Slikti kontrolējama arteriālā hipertenzija
  • Subkompensēts cukura diabēts
  • Hroniska obstruktīva plaušu slimība (HOPS) ar izteiktu elpošanas mazspēju
  • Patoloģiska aptaukošanās (ĶMI >40)
  • Aktīvs hepatīts
  • Hronisks hepatīts ar aknu mazspēju
  • Sirds izsviedes frakcijas mērena samazināšanās
  • Hroniska nieru mazspēja, kam nepieciešama regulāra hemodialīzes veikšana.
  • Anamnēzē (mazāk kā pirms 6 mēnešiem): miokarda infarkts, insults, īslaicīga išēmiska lēkme, sirds išēmiskā slimība vai stentēšana
  • Perorālo antikoagulantu lietošana, kad nav iespējams tos aizvietot ar mazmolekulāriem heparīniem
  • Akūta vīrusa (t.sk. herpes) vai bakteriālā infekcija
No pusstundas līdz 2 stundām (atkarībā no ķirurģisko manipulāciju apjoma)
Vispārējā kombinētā

Stacionārā no dažām stundām līdz 1 diennaktij (atkarībā no operācijas veida). Implanta ielikšanas gadījumā tiek uzlikts fiksējošs pārsējs, kuru paciente nēsā 1 nedēļu pēc operācijas. Pēc palielinošās plastikas 3 – 6 dienas var būt jūtams diskomforts šuvju zonā, 5 – 7 dienas nenozīmīgas sāpes.

Lai mazinātu nevēlamus efektus, ārsts nozīmē speciālus preparātus, fizioterapiju. Šuves tiek noņemtas pēc 7 – 12 dienām. Sākotnējā tūska pāriet pēc 10 – 12 dienām.

Nepieciešams izvairīties no nevajadzīgas pieskaršanās zodam, straujām galvas kustībām. Pirmajā mēnesī jāierobežo fiziska slodze, jāizvairās no pārkaršanas (sauna, pirts). Sporta nodarbības ir jāatliek uz 1 mēnesi.

Pēc 1 – 3 mēnešiem tūska pilnībā pāries un Jūs varēsiet novērtēt veiktās operācijas rezultātu.

Standarta blakusefekti pēc jebkuras operācijas (zilumi, hematomas) parasti pāriet divu nedēļu laikā. Atsevišķos gadījumos rodas zoda ādas pagaidu nejutīgums. Jūs būsiet nodrošinātas no nepatikšanām, ja operāciju veiks augsti kvalificēts un pieredzējis ķirurgs.
to top