Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika
ru lv en
Facebook Instagram

Klīnikas ziņas

Cienījamie pacienti!

Sirsnīgi sveicam Jūs Lieldienās! Vēlamies novēlēt veselību, labsajūtu un prieku visiem saviem pacientiem. Vēršam Jūsu uzmanību, ka no 2. līdz 5. aprīlim (ieskaitot) klīnika būs slēgta.

Aicinām pacientus nepieciešamības gadījumā sazināties ar mums, zvanot uz tālruni (+371) 67333322, vai rakstot uz e-pastu klinika@lipex.lv.

No oktobra klīnikā “Lipex” pacientus pieņem jauns speciālists – dakteris Pāvels Žibenko.

 

Dakteris Žibenko speciālizējas kāju vēnu un artēriju diagnostikā un ārstēšanā:

- konsultē pacientus ar hronisku vēnu mazspēju;

- veic kāju vēnu diagnostiku un duplekso skenēšanu;

- izstrādā ārstēšanas plānus, piemeklē kompresijas trikotāžu;

- veic vēnu konservatīvo un ķirurģisko ārstēšanu (seroterapiju, miniflebektomiju un varikozo vēnu endovenozo ķirurģiju).

Papildu informācija un pieraksts uz konsultāciju, zvanot uz reģistratūru vai pa tālruni 67333322.

 

Lai arī Covid-19 ir gaisa pilienu infekcija un ar asinīm to nevar nodot citiem, daudzi pandēmijas laikā ir pārtraukuši ziedot asisins. Donoru atsaucība šobrīd ir ļoti nepieciešama. Kā pandēmijas laikā norit drošības pasākumu ievērošana asinsdonoru centros un vai to cilvēku plazma, kas ir pārslimojuši vīrusu, patiešām ir vērtīga cīņā ar pandēmiju, skaidro transfuzioloģe Evelīna Jurševiča.

Baiļu pamatā ir neziņa

Asins ziedošana ir ārkārtīgi svarīga jebkurā laikā, neatkarīgi no apkārtējiem apstākļiem. Jāsaprot, ka dažādas infekcijas pastāvēs vienmēr un nākotnē radīsies aizvien jaunas. Tomēr jāspēj nošķirt bailes un piesardzība, kā arī izvērtēt, no kā nepieciešams atteikties, un kā tas var ietekmēt citus?

Covid-19 nedrīkst apturēt asinsdonoru kustību - ir jāturpina nodot asinis, jo ir neskaitāmi daudz pacientu, kuriem šīs asinis var glābt dzīvību. Nododot asinis tiek paveikts varoņdarbs, jo ne katrs cilvēks var būt asins donors. Lai cik skarbi tas izklausītos, cilvēki ir slimojuši, slimo un slimos vienmēr.

Apstājoties vai būtiski samazinoties donoru kustībai, situācija tikai pasliktināsies – cietīs tie, kuriem ārstēšanās procesā ir nepieciešama asins pagatavojumu pārliešana, kuri gaida rindā uz nopietnām operācijām. Liela daļa no šiem pacientiem nevar gaidīt.

Lasiet vairāk...

Lai ierobežotu COVID-19 vīrusa izplatību un pasargātu mūsu pacientu, viņu tuvinieku un klīnikas personāla veselību, no trešdienas, 14. oktobra “Lipex” klīnikas pacientiem ir jāievēro sekojoši piesardzības pasākumi:

 - obligāti jāvalkā sejas maska,

- jāievēro 2 metru distance,

- jādezinficē rokas.

Pacientu ērtībai dezinfekcijas līdzekļi atrodas katrā klīnikas stāvā! Sejas masku var iegādāties klīnikas reģistratūrā!

Ja ir akūtu augšējo elpceļu slimību simptomi (iesnas, iekaisis kakls, klepus) un paaugstināta temperatūra, klīniku apmeklēt ir aizliegts.

Pacientiem ar augšējo elpceļu slimību simptomiem jāsazinās ar reģistratūru, lai vienotos par jebkāda cita formāta konsultācijām ar ārstu vai vizītes pārcelšanu.

Neskaidrības gadījumos lūdzu zvaniet  (+371) 67333322 vai rakstiet klinika@lipex.lv

Vēršam uzmanību, ka COVID-19 saslimstības pieauguma dēļ valdība otrdien, 13. oktobrī ir pieņēmusi lēmumu pastiprināt pulcēšanās ierobežojumus un ieviest obligātu masku nēsāšanu vairākās vietās.

 

Veselības ministrija uzskata, ka saslimstības pieaugums ir saistīts ar to, ka cilvēki neievēro piesardzības pasākumus, tādus kā distancēšanās un roku mazgāšana, jo īpaši neorganizētos pasākumos, kur nav atbildīgo personu, kas būtu atbildīgas par šo pasākumu rīkošanu.

Lasiet sīkāk: *Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”

 

Filleru injekcijas ir ļoti pieprasīta skaistuma procedūra. Pateicoties tām ir iespējams skaistam sagaidīt jebkuru vecumu. Filleru sastāvā ietilpst hialuronskābe, tā pati, kuru satur arī cilvēka šūnas. Tās funkcija ir piesaistīt un noturēt ūdeni. Kādos gadījumos filleri ir efektīvi?

Filleri ir šķidrie implanti, pildviela (mēs izmantojam hialuronskābes fillerus, taču ir sastopami arī sintētiskie biopolimēri!). Filleru injekcijas tiek ievadītas, lai aizpildītu grumbiņas vai novērstu apjoma samazināšanos. Pretēji botulīna toksīnam A, filleri var aizpildīt nepietiekamo vai ar vecumu pazaudēto apjomu un novērst ādas nevienmērīgumu un grumbiņas. Ja botulīna toksīns A grumbu izlīdzina, nenovēršot kroku veidošanos, filleri var aizpildīt ādas kroku līniju pilnībā, jo nedaudz to paceļ.

Filleri var arī novērst uzmanību no noslīdējumiem vai apjoma defektiem noteiktās sejas daļās. Ja vēlaties piešķirt vaigu kauliem izteiksmīgāku formu, tam būs piemēroti filleri. Tos var izmantot jebkurā vietā, kur nepieciešams palielināt apjomu – degunā, vaigu kaulos, vaigu-deguna krokās. Filleri palīdz atbrīvoties no pārlieku iekritušas sejas, var palielināt lūpas, izveidot lūpu kontūru, kas atgādina “Kupidona loku”.

Pildvielu injekcijas izmanto arī atrofisko rētu koriģēšanai, jaunākā vecumā – sejas vai lūpu formas korekcijai.

Pilns raksts pieejams šeit

 

GeneO+ ir jauna ierīce kompleksai ādas aprūpei – neinvazīvām un ērtām atjaunināšanas un atveseļošanas procedūrām. Galvenās priekšrocības – ierīce ir piemērota gan vīriešiem, gan sievietēm, jebkura vecuma cilvēkiem un jebkuram ādas tipam.

 

AUGSTS KOMFORTA LĪMENIS. REHABILITĀCIJA NAV NEPIECIEŠAMA

GeneO+ sevī apvieno četras tehnoloģijas, kuras var kombinēt gan savā starpā, gan apvienot ar citām kosmētiskajām manipulācijām. Turklāt GeneO+ var tikt izmantots arī kā rehabilitācijas procedūra pēc plastiskajām operācijām un lāzera manipulācijām uz sejas vai dekoltē zonā.  

Lasiet vairāk

Pārāk straujš dzīves ritms, karjeras plāni un pastāvīgs stress – cilvēka organisms pacieš milzīgu slodzi. Tas, iespējams, arī ir iemesls, kāpēc arvien vairāk pāru saskaras ar ļoti sāpīgu situāciju – neauglību. Gadās, ka šīs problēmas meklējumi ilgst vairākus mēnešus. Tas prasa daudz spēka, laika, un, protams, ticību, ka viss izdosies. Ginekologs un “Lipex” klīnikas speciālists Antons Babuškins pastāsta, kāpēc pāriem neizdodas ieņemt bērnu un ko var darīt, ja pastāv šāda situācija.

Kad doties pie speciālista?

Diagnoze “neauglība” tiek uzstādīta tikai tad, ja grūtniecība neiestājas viena gada laikā, dzimumakti ir regulāri un tiek veikti neizsargājoties. Bet, ja sieviete ir vecumā pēc 35 gadiem, ir vērts aktīvi meklēt iemeslus un veikt izmeklējumus pēc neveiksmīgiem mēģinājumiem sešu mēnešu garumā.

Latvijā ir programma, saskaņā ar kuru visām sievietēm līdz 37 gadu vecumam (ieskaitot) pēc neauglības diagnosticēšanas izmeklējumus un mākslīgās apaugļošanas (IVF) procedūru veic uz valsts budžeta rēķina. 

Kāpēc mums “nesanāk”?

Neauglība mūsdienās nebūt nav retums – ar šo problēmu saskaras apmēram 15% pāru. No tiem 10-15% tiek diagnosticēta tā saucamā neizskaidrojamā neauglība, kad, izmantojot pieejamās diagnostikas metodes, neauglības cēloni atrast neizdodas. Atlikušajos 85-90% gadījumu neauglības cēloņi ir vienlīdzīgi sadalīti vīriešu un sieviešu faktoros. Un tas ir īpaši svarīgi: neauglība ir diagnoze, kurai jāizmeklē gan sieviete, gan vīrietis!

Kā izprast iemeslus?

Lai to izdarītu, sākumā ir jāsaprot, kādiem procesiem ir jānotiek veselas sievietes ķermenī, lai iestātos grūtniecība. Mēnešreižu pirmā diena ir jauna cikla sākumpunkts. Šajā laikā olnīca sāk “sagatavot” jaunu olšūnu. Vietu, kur tā atrodas cikla pirmajā pusē, sauc par folikulu. Tas pakāpeniski palielinās un pārplīst 12-14 dienas pirms menstruāciju sākuma, ļaujot olšūnai “iziet” no olnīcas olvados – notiek ovulācija.

Ovulācija ir process, kuru pilnībā kontrolē hormoni, un tas ir iespējams tikai ar pareizu un labi koordinētu to darbību. Piemēram, folikulus stimulējošais hormons FSH ietekmē folikula augšanu cikla pirmajā pusē, savukārt luteīna hormons – LH – uzsāk ovulāciju.

Tālāk olšūna pakāpeniski pārvietojas pa olvadiem, un tur parasti notiek apaugļošanās – spermatozoīds, veicot visu attālumu no maksts, cauri dzemdes kaklam un dzemdei, sasniedz olšūnu un apauļo to: abu šūnu ģenētiskais sastāvs saplūst, veidojot zigotu – vienšūnu embrija attīstības stadiju. Šajā laikā plīsušā folikula vietā olnīcā veidojas dzeltenais ķermenis (no latīņu “corpus luteum”). Tā uzdevums ir ražot progesteronu, kas, kamēr apaugļotā olšūna virzās uz dzemdi, sagatavo tās iekšējo slāni – endometriju.

Zigota turpina virzīties uz dzemdi, tai pakāpeniski palielinoties, un aptuveni 6. dienā pēc apaugļošanās notiek implantācija – topošā embrija šūnas tiek piestiprinātas endometrijam. Pēc veiksmīgas implantācijas, 6.-12. dienā sāk veidoties pirmie embrija audi, no kuriem vēlāk veidosies auglis.

Tā izskatās ideāls grūtniecības iestāšanās scenārijs. Bet katrā no šiem posmiem kaut kas var “noiet greizi”.

“Sievišķie” iemesli

Vairāk lasiet

Iegurņa orgānu noslīdēšana un urīna nesaturēšana stresa situācijās ļoti bieži ir tieši šādu situāciju piemēri – pacientes klusībā sadzīvo ar ikdienas diskomfortu, cenšas ar to “pārciest”. Šādos gadījumos nevajag kautrēties, bet gan savlaicīgi vērsties pie speciālistiem pēc palīdzības. “Lipex” klīnikas ārsts – ginekologs Antons Babuškins pastāsta, kā mūsdienu medicīna veiksmīgi risina abas šīs problēmas.

 

Lasiet vairāk

Atbrīvoties no liekā apjoma gurnos un ap jostasvietu, samazināt celulītu un nostiept ādu tikai astoņu nedēļu laikā. To nav iespējams izdarīt tikai ar pareizu uzturu, dzīvesveidu un pastāvīgām fiziskām aktivitātēm. Bet, ja tam pievieno arī “VelaShape III” procedūru, tad šo rezultātu sasniegt ir reālistiskāk. Mūsu klīnikā pieejams jaunums – ierīce celulīta ārstēšanai un svara samazināšanai – “VelaShape III”. Atšķirībā no priekšgājējiem, trešās paaudzes ierīce ir drošāka un efektīvāka.

 

Lasiet vairāk...

Sestdien, 4. jūlijā norisinājās kanāla TV3 vērienīgā ekstrēmo pārvērtību šova “Operācija: Jauna dzīve” atlase, kurā no vairāk nekā 1300 pretendentiem, nonāca 50 dalībnieki, kuri visdrosmīgākajos veidos bija gatavi pierādīt, kādēļ tieši viņi ir pelnījuši uzsākt jaunu dzīvi!

Jau oktobrī kanāla TV3 skatītāju vērtējumam tiks nodots vērienīgais ekstrēmo pārvērtību šovs “Operācija: Jauna dzīve”, kuram jūnijā izsludinātajā pieteikšanās posmā pieteicās vairāk nekā 1300 pretendentu, starp kuriem 88% bija sievietes, kuras vēlējās uzlabot savas fiziskās nepilnības.

“Skaistums ir nedefinējams jēdziens, tādēļ žūrijas uzdevums nekādā ziņa ziņā nebija uzmeklēt nesimpātiskākos cilvēkus, lai padarītu viņus skaistus pēc vispārpieņemtiem standartiem. Bet gan, ņemot vērā medicīnas iespējas un profesionāļu redzējumu, no kandidātiem izvēlēties tos pretendentus, kuri visvairāk atbilst šova nosaukuma otrajai daļai, proti, kuriem operācijas un pārējo, tai skaitā psiholoģisko, konsultāciju un šovā iekļauto aktivitāšu kopums var likt pamatus jaunai dzīvei,” par atlases kritējiem dalās šova producente Aija Strazdiņa.

Atlasē, kas norisinājās dzīvē, nokļuva vien 50 dalībnieki, kuri tika aicināti sagatavot 2 līdz 3 minūšu garu priekšnesumu brīvā formātā, kas pārliecinātu, kādēļ tieši viņš ir pelnījis piepildīt savu sapni par jaunu dzīvi. Žūrija dalībnieku vērtēja atrodoties otrpus ekrānam citā telpā, ja dalībnieks sekmīgi tika galā ar šo uzdevumu, viņš tika aicināts stāties žūrijas priekšā, lai iepazītos tuvāk ar speciālistiem, atbildētu uz viņu jautājumiem u.c. Žūrijas sastāvā bija plastiskās ķirurģijas speciālists Vadims Kļimecs (“Lipex”), zobārstniecības eksperts Raivis Sietnieks (“Confidential”), psiholoģe Inga Bērziņa un fitnesa trenere Zanda Zariņa-Rešetina.

Šova pretendentu vidū bija daudzbērnu māmiņa, kura uz atlasi bija ieradusies kopā ar visiem astoņiem bērniem, dzejniece, kas deklamēja savu dzeju par pārvērtībām, kāds dalībnieks, kurš palicis bez auss, kāda dāma uz šova atlasi bija speciāli ieradusies no Šveices.

Starp potenciālajiem dalībniekiem bija arī TV ekrānā jau iepazītas personas - raidījumu vadītāja Jeļena Gricuka, kā arī šova “Lauku sēta” 6. sezonā iepazītā Dace Bullīte, šovu dalībniece Liene Baltruka.

Par piedzīvoto atlasē dalās šova producente Aija Strazdiņa: “Klātienes atlase izvērtās par dziļi emocionālu pārdzīvojumu ne tikai dalībniekiem, bet arī žūrijas locekļiem, kuriem ne reizi vien nācās valdīt asaras, uzklausot dalībnieku dzīvesstāstus, tāpēc gan eksperti, gan šova veidotāji vēlas teikt paldies dalībniekiem par iedvesmojošo atklātību - gan fiziskā, gan psiholoģiskā ziņā. Apzinoties, ka seši laimīgie, kuriem tiks dāvāta iespēja bez maksas saņemt vairākas plastiskās ķirurģijas operācijas, kā arī citas nepieciešamās medicīniskās manipulācijas, un iegūt jaunu, žilbinošu smaidu, būs ne tikai realizējuši sapni, kas vēl nesen bijis neaizsniedzami tāls, bet arī ar savu uzdrīkstēšanos atklāties kameru un skatītāju priekšā kalpos par piemēru un iedvesmas avotu citiem - spēja, kas nav galvenais - fiziski un, kas daudz svarīgāk - garīgi atkailināties ekspertu priekšā ir novērtējama vairāk kā atzinīgi un kalpo par sava veida jaunas dzīves iespējamības garantu.”

Starp dalībniekiem, kuri ieradās uz klātiene atlasi, žūrija izvēlējās 18 drosmīgos, kuri tiks aicināti uz fināla cīņu, piedaloties dažādos fiziskos un emocionālos pārbaudījumos, lai nokļūtu starp tiem sešiem laimīgajiem, kuriem tiks veiktas ekstrēmas pārvērtības. Kuri dalībnieki iegūs iespēju mainīt savu dzīvi uz visiem laikiem? Skaties jau oktobrī kanālā TV3!

Novecošanas pazīmes diemžēl galvenokārt izpaužas tieši uz sejas. Bet dabu var mazliet apmānīt – parādoties pirmajām grumbām un ādas tvirtumam samazinoties, efektīvas ir neķirurģiskās metodes. Šodien pastāstām par botulīna toksīnu A – daudzi no tā baidās, lai gan tas ir ļoti efektīvs cīņā ar grumbām.

Vairāk lasiet 

Kalendārā un aiz loga valda vasara – svārki kļūst īsāki, bet bikses nomaina šorti. Mēs sākam pievērst uzmanību savām kājām, pamanot nepatīkamas zvaigznītes un izspiedušās vēnas. Un, ja siltajā sezonā kājas pastāvīgi pamps, tad ir pienācis laiks konsultācijai pie flebologa. Šie ir tikai daži vēnu mazspējas simptomi.

Vairāk lasiet 

Miomu var saukt par vienu no aktuālākajām ginekoloģiskajām problēmām. Bet problēma ir tāda, ka katrs šīs slimības gadījums praktiski ir unikāls: simptomu var nebūt vispār, bet tie var būt arī ļoti nopietni, ārstēšanas taktika – no regulāras uzraudzības līdz steidzamām ķirurģiskajām procedūrām. Par to, kas ir mioma un kāpēc tā mēdz izpausties tik dažādi, pastāsta ginekologs, “Lipex” klīnikas speciālists - Antons Babuškins.

Kas ir mioma?

Kāpēc mioma veidojas?

Kādi var būt simptomi?

Kā diagnosticēt miomu?

Kā miomu ārstēt?

Galvenā ārstniecības metode ir operācija

Ko sagaidīt pēc ārstēšanas?

Kā plānot grūtniecību?

Vissvarīgākais ir tas, ka ir vairāki veidi, kā ir iespējams un pat nepieciešams atbrīvoties no nepatīkamajiem simptomiem, ko izraisa mioma. Ārstēšanas taktiku ārsts izvēlas individuāli, ņemot vērā katras pacientes situāciju.

Pierakstīties pie Antona Babuškina var pa talr. (+371) 67333322, (+371) 67579208

Lasiet vairāk

22.06. strādājam pilnu darba dienu kā ierasts.

23.06. – 24.06. esam brīvdienās.

Atsākam darbu ceturdien, 25.06.

Jau šoruden pie kanāla TV3 skatītājiem dosies vērienīgākais pārvērtību šovs Latvijā – ”Operācija. Jauna Dzīve”, kur sešām drosmīgām personībām tiks īstenotas pārvērtības, pilnībā uzlabojot dalībnieku ārējo izskatu. Latvijā atzīti un profesionāli estētiskās medicīnas speciālisti no Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnikas ”Lipex” un zobārstniecības klīnikas ”Confidental” ir apvienojušies, lai dāvātu tev nevainojamu augumu un žilbinošu smaidu.

Iedomājies – tev ir iespēja mainīt jebko savā izskatā, nemaksājot par to ne centa! Vai tu uzdrīkstētos teikt ”Jā” un piedzīvot vērienīgas pārvērtības? Kanāls TV3 piedāvā šādu iespēju, jo iespējams ir viss!

Raidījuma sešiem dalībniekiem tiks pilnībā uzlabots ārējais izskats, veicot visas nepieciešamās plastiskās operācijas! Pārvērtības veiks plastiskās ķirurģijas speciālisti – Eduards Jurševičs, Vadims Kļimecs, Tatjana Bogdanova un zobārstniecības eksperts Raivis Sietnieks.

Sešiem raidījuma dalībniekiem tiks veiktas visas nepieciešamās plastiskās operācijas, un sniegti zobārstniecības pakalpojumi (sākot no implantoloģijas, protezēšanas, līdz pat pilnīgai jauna smaida iegūšanai).

Raidījuma producente un režisore Aija Strazdiņa aicina interesentus nekavēties ar izvēli un pieteikties dalībai raidījumā.

”Fiziskās nepilnības, kuras paši sevī saskatām vai uz kurām kāds mums ir norādījis, rada mazvērtības kompleksus un mazina ticību saviem spēkiem. Gan psihologi, gan mediķi, kas neaprobežojas ar enciklopēdiskām zināšanām vien, uzsver, ka liela daļa psiholoģisku un fizioloģisku problēmu rodas no nepārliecinošas atbildes, ko sniedzam paši sev uz jautājumu “Vai mani mīl? Vai esmu mīlestības cienīgs?”

Tāpēc iespēja koriģēt fiziskās nepilnības ne tikai garantē, ka jau pavisam drīz, kad lūkosieties spogulī, jums pretī vērsies cilvēks, kādu sen tur esat vēlējušies ieraudzīt – tas ir arī fantastisks pozitīvās enerģijas, motivācijas un veiksmes lādiņš jūsu sapņu piepildījumam un jaunas dzīves sākumam!” aicina Strazdiņa.

Lai pretendētu uz dalību šovā, no 8. līdz 21. jūnijam aizpildi anketu šeit! Atceries pievienot foto un/vai video!

No 15. līdz 21. jūnijam visi pieteikuma dalībnieki piedalīsies balsojumā, kas dos iespēju tiem desmit dalībniekiem, kuri saņems vislielāko balsu skaitu, uzreiz nokļūt atlasē, bet pirmajiem trim būt to 18 dalībnieku vidū, kas cīnīsies par iespēju veikt plastiskās operācijas un, iespējams, mainīt savu dzīvi.

 

No 3. jūnija Latvijas valdība pilnā apjomā ļauj sniegt visus plānveida ambulatoros un stacionāros medicīniskos pakalpojumus. Tāpat kā līdz šim, mūsu medicīnas iestādē Covid-19 pandēmijas dēļ tiek ievēroti piesardzības pasākumi.

Piesardzības pasākumi ietver ambulatoro un stacionāro pacientu plūsmu nodalīšanu, ierobežojot to pacientu, kuri vienlaikus var atrasties slimnīcā, skaitu, dezinfekcijas un individuālo aizsardzības līdzekļu pieejamību katrā stāvā un pie klīnikas ieejas. Pēc katras pacienta vizītes kabinetos un operāciju zālēs tiek veikta dezinfekcija.

!Tāpat kā iepriekš, lūdzam pacientus ierasties klīnikā precīzi ārsta norādītajā laikā.


Par Covid-19 un plaušu datortomogrāfijas testu nepieciešamību individuāli izlemj ārstējošais ārsts pirms ieplānotās ārstēšanas.


Lai iegūtu sīkāku informāciju un veiktu pierakstu uz konsultācijām pie ārstiem vai noteiktām procedūrām, lūdzu, sazinieties ar klīnikas reģistratūru pa tālruņiem (+371) 67333322 un (+371) 67579208.

No trešdienas, 13. maija, pēc Veselības ministrijas izdotā rīkojuma Nr. 59 “Par veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas ierobežošanu ārkārtējās situācijas laikā”, klīnikā paplašināts piedāvāto veselības aprūpes pakalpojumu saraksts. Pakalpojumi, tāpat kā iepriekš, tiek sniegti, stingri ievērojot epidemioloģiskās piesardzības pasākumus. 

No 20. maija tiks atjaunoti arī dienas stacionāra pakalpojumi, kuros neizmanto  vispārējo anestēziju (endotraheālo anestēziju vai laringeālo masku).

Klīnikas pacientiem būs jānodrošina individuālie aizsardzības līdzekļi pie ieejas klīnikā un stāvos, jānodrošina aprīkojuma un telpu dezinfekcijas pasākumi pēc katra pacienta apmeklējuma.

Lai veiktu plānveida operācijas vai invazīvās procedūras, pacientam ir:

 • Jāveic COVID-19 tests ne vēlāk kā 48 stundas pirms pakalpojuma saņemšanas. Valsts apmaksātu COVID-19 testu var veikt ar ārsta nosūtījumu.
 • Obligāti jāveic datortomogrāfiju plaušam (to veic klīnikā).

 

Lūdzam visus apmeklētājus ievērot šādus piesardzības pasākumus:

 • Uz konsultāciju ierasties precīzi noteiktajā laikā;
 • Regulāri mazgāt rokas un izmantot roku dezinfekcijas līdzekļus, kas pieejami pie ieejas telpās;
 • Ievērot vismaz 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem;
 • Neierasties klīnikā, ja:
  • Jums ir akūtas elpceļu saslimšanas simptomi;
  • Pēdējo 14 dienu laikā esat bijuši ārvalstīs;
  • Esat bijuši ciešā kontaktā ar COVID-19 slimnieku.

Par iespēju konsultēties ar ārstu-speciālistu klātienē lūdzam iepriekš interesēties pie klīnikas administratora pa tālruni (+371) 67333322.

 

Cienījamie apmeklētāji!

No 27. aprīļa LIPEX klīnikas ārsti-speciālisti ierobežotā apjomā atsāks darbu pastiprināta higiēniskā un pretepidēmiskā režīma apstākļos. 

 

COVID-19 pandēmijas dēļ LIPEX klīnikas piedāvātie plānveida veselības aprūpes pakalpojumi tiks sniegti, stingri ievērojot piesardzības pasākumus, kas atbilst 17. aprīlī izdotajam Veselības ministrijas rīkojumam Nr. 59 “Par veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas ierobežošanu ārkārtējās situācijas laikā”.

Lūdzam arī visus apmeklētājus ievērot drošības pasākumus:

 • ierasties uz vizīti precīzi norādītajā laikā;
 • regulāri mazgāt rokas un lietot roku dezinfekcijas līdzekļus, kas pieejami pie ieejām telpās;
 • ievērot drošu distanci starp apkārtējiem - vismaz 2 m;
 • neienākt telpās, ja: 

o   ir akūtu elpceļu infekciju simptomi  

o   pēdējo 14 dienu laikā ir būts ārzemēs

o   ir būts ciešā kontaktā ar COVID-19 slimnieku.

Par speciālistu konsultāciju iespējām lūdzam iepriekš sazināties ar klīnikas administratoriem pa tālruni (+371) 67333322. 

Vienojieties par vizīti iepriekš: pirms nāc – noteikti piezvani!

Dārgie pacienti!

Mūsu klīnikas kolektīvs sveic Jūs un Jūsu tuviniekus Lieldienās!
Lai jūsu sirdīs valda prieks un dvēseles miers, bet lai Jūsu domas būtu sirsnīgas un jaukas!
Un galvenokārt ikvienam vēlam veselību.

Palieciet mājās. Svinēsiet ar tuvinikiem.

10.04-13.04 zvanu centrs nestrādās 

Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu, lai pasargātu pacientus un ārstus no iespējamās saslimšanas ar COVID-19, līdz laikam, kad tiks izbeigts epidemioloģiskās situācijas izraisītais ārkārtas stāvoklis, tiek apturēts dienas stacionāru darbs, plānveida operācijas un maksas medicīnisko pakalpojumu sniegšana gan valsts, gan privātajās medicīnas iestādēs.

Neskaidrību gadījumā sazinieties ar savu ārstējošo ārstu vai klīnikas reģistratūru pa tālruni (+371) 67333322 no 9.00 līdz 13.00 .

Mēs noteikti Jūs informēsim par pacientu pieņemšanas atsākšanu.

Sargiet sevi un savus tuviniekus – palieciet mājās!

Sakarā ar vīrusa COVID-19 izplatību un Latvijā izsludināto ārkārtas situāciju, no 13. marta uz nenoteikto laiku  mēs ieviešam papildu drošības pasākumus un ierobežojumus, lai aizsargātu mūsu pacientu un klīnikas darbinieku veselību.

 • Pacientus, kuri ierodas uz operāciju vai konsultāciju, var pavadīt tikai līdz klīnikas durvīm.
 • Uz laiku ir aizliegti pacientu apmeklējumi stacionārā.
 • Pirms klīnikas ārstu apmeklējuma un pēc tam, lūdzu, reģistratūrā izmantojiet dezinfekcijas līdzekli, kas atrodas klīnikas vestibilā

Vairāk lasiet 

Krūšu palielināšana vai rekonstrukcija, izmantojot implantus, ir viens no populārākajiem plastiskās ķirurģijas veidiem. Tendences ir sākušas mainīties, kopš vairākas slavenības demonstratīvi ir sākušas izņemt savus implantus, lai atjaunotu krūšu dabīgo izskatu. Vai tā ir mode vai nepieciešamība? Medicīnas zinātņu doktors un plastikas ķirurgs Eduards Jurševičs mierina: nav vajadzības pakļauties masu histērijai. Ārsts paskaidro, kādos gadījumos implantu izņemšana ir pamatota, un kādos – nē.

 • Biedējošais vārdu savienojums “kapsulas kontraktūra”. Vai implants ir jāizņem?
 • Cik bieži pēc operācijas veidojas seroma un vai šādā gadījumā implanti ir jāizņem?
 • Ja implanti krūtīs ir ievietoti pirms 10-15 gadiem, vai tie ir jāmaina?
 • Vai implanti no krūts ir jāizņem grūtniecības laikā un laikā, kad māte baro bērnu ar krūti?
 • Ja ir vēlme mainīt krūts formu pirms vai pēc dzemdībām (ievietot vai izņemt implantus), kad ir vispiemērotākais brīdis, lai to darītu?
 • Kas ir EN-BLOC operācija? Vai implants vienmēr tiek izņemts kopā ar kapsulu?
 • Kas notiek ar krūšu formu pēc implantu izņemšanas?
 • Vai var izņemt vecos implantus un uzreiz ievietot jaunus, mūsdienīgākus?
 • Cik ātri sievietes organisms atjaunojas pēc implantu izņemšanas?
 • Nevēlos izņemt implantus: cik bieži ir jāpārbauda sava veselība?

Par to lasiet vairāk 

Īsta dāvana visām sievietēm Starptautiskajā sieviešu dienā – intervija ar LIPEX klīnikas dibinātāju un plastisko ķirurgu Eduardu Jurševiču žurnāla Otkrito.lv elektroniskajā un drukātajā versijā par to, kādā vecumā vajadzētu sākt domāt par plastisko ķirurģiju, kas ir klīnikas vizītkarte un kādas iespējas klīnika var sniegt, kā arī ļoti personīgi par to, vai arī plastikas ķirurgiem ir savi skaistuma ideāli. 

"Pēc operācijas tiek saglabātas cilvēka sejas līnijas. Tā ir tā pati seja. Tikai jaunāka. Tas patiesībā cilvēkiem ir ļoti svarīgi. Jo ar kaut mazliet citādiem sejas vaibstiem cilvēks vairs nav viņš pats un nejūtas komfortabli. Cilvēks pat ir spiests uzvesties kaut kā… savādāk. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai pēc operācijas sakrīt cilvēka emocionālais un fiziskais stāvoklis. Panākt, lai pēc operācijas nav redzams, ka seja ir operēta, – tā ir pati lielākā māksla. Cilvēks ir kļuvis jaunāks, un neviens no malas nenojauš, kāpēc." 

Pilnu interviju lasiet šajā saitē.

Ko dāvināt labākajai draudzenei, mammai, māsai vai kolēģei? Ko dāvināt mīļotajai sievietei? Piedāvājam Jums lielisku ideju dāvanai – rūpes par tuvinieku veselību un skaistumu!

Ideālai dāvanai jābūt piemērotai, gribētai, noderīgai, un tai jāizsauc pozitīvas emocijas. Tieši tāda var būt klīnikas LIPEX īpašā dāvanu karte. Apsveikums dāvanu kartes veidā būs iederīgs jebkuros svētkos. Un ies pie sirds ne tikai sievietēm, bet arī vīriešiem.

Dāvanu karte izmantojama estētiskās dermatoloģijas un kosmetoloģijas procedūrām. Karte var tikt noformēta par jebkādu Jūsu izvēlēto summu. Kartei ir oriģināls dizains, tā ir iesaiņota skaistā aploksnē.

Iegādāties dāvanu karti var klīnikas reģistratūrā, vai pasūtot to telefoniski, zvanot pa tālruni 67333322 vai 67579208, kā arī rakstot uz e-pastu klinika@lipex.lv.

Izrādiet rūpes par tuviniekiem – dāvājiet viņiem veselību un skaistumu!

Ar cieņu, LIPEX klīnika

 

 
Olnīcu cista ir diagnoze, kas var šķietami parādīties no nekurienes un arī tikpat ātri izzust, un ar to var saskarties sievietes jebkurā vecumā. Bet šos veidojumus par zemu novērtēt nedrīkst. Ginekologs, klīnikas “Lipex” speciālists Antons Babuškins pastāsta, kā pareizi reaģēt uz šo diagnozi un vai tā ir bīstama sieviešu veselībai.

Vairak lasiet 

Kā atbrīvoties no nevēlamiem matiņiem uz ķermeņa? Vislabākā metode ar ilgstošāko efektu ir lāzerepilācija. Mūsu klientiem piedāvājam epilāciju ar vācu firmas “Ascleption” aprīkojumu “MeDioStar_Monolith”. Daudzfunkcionālajam diodes lāzera atšķirība - procedūra ir veicama jebkura tipa ādai, dažādās vietās, jebkurā gadalaikā.

Vairāk lasiet

“Jūsu dzemdē ir polips” – nerēti šādu diagnozi var dzirdēt sieviete reproduktīvā vecumā. Ginekologs, dzemdību speciālists Antons Babuškins mierina: endometrija un dzemdes kakla polipi ir ne tikai ārstējami, bet tie arī ar milzīgu varbūtību var pazust uz visiem laikiem. Bet nepieciešama pareiza taktika.

Lasiet vairāk 

10. februārī LIPEX klīnikas dibinātājs, plastikas ķirurgs Eduards Jurševičs viesojās pie žurnālista Abika Elkina “Radio Baltkom” pārraidē “Tieša runa”.

Lūk, daži fragmenti no intervijas:

 “2019. gadā mēs sākām vairāk uzmanības pievērst FUE matu pārstādīšanas metodei. Esam atstrādājuši šo operāciju līdz vissīkākajai detaļai, lai mūsu pacienti varētu iegūt vēlamo rezultātu bez rētām un liekām raizēm.”

 “Mūsu ārstu arsenālā tagad ir diodes lāzers ar vēl precīzākām medicīniskajām īpašībām, kas ikvienam pacientam nodrošina labākus rezultātus. Nevēlamo matu likvidāciju ir iespējams veikt jebkurā gadalaikā.”

“Mūsu klīnikā ir veiktas unikālas operācijas”:

- pacientei atjaunots piena dziedzeris, kas rekonstruēts no pašas taukaudiem, vienlaikus veicot arī krūšu formas korekciju un taukaudu ievākšanu. Ņemot vērā veicamo darbu apjomu, privātklīnikas apstākļos tā ir unikāla operācija.

- pilnībā rekonstruēts dzimumloceklis, ko pacients zaudējis slimības dēļ. Mēs izveidojām jaunu dzimumlocekli no paša pacienta audiem. Pēc rekonstrukcijas otrā posma tiks atjaunots ne tikai tā izskats, bet arī pilnīga tā funkcionalitāte.

 “Nedaudz par to, kādi cilvēki ierodas pieņemšanā pie plastikas ķirurga:
Tas ir mīts, ka plastiskā ķirurģija ir tikai bagāto un slaveno privilēģija. Mūsu klienti ir vienkārši cilvēki ar neparastiem stāstiem, šie cilvēki vēlas ne tikai uzlabot savu ārējo izskatu, bet arī uzlabot savu dzīves kvalitāti.”

“Estētiskās ķirurģijas tendence mūsdienās ir ne tikai padarīt pacienta seju jaunāku, bet arī saglabāt unikālās sejas īpatnības. Tieši šādu pieeju mēs izmantojam, veicot endoskopisko pieres un uzacu pacelšanu – tā ir operācija, kas tiek uzskatīta par vienu no mūsu klīnikas “vizītkartēm”.”

 “Mēs nodrošinām kompleksu pieeju mūsu pacientu veselības un ārējā izskata uzlabošanā. Mūsu filozofija ir piedāvāt ne tikai pasaules līmeņa ķirurģijas pakalpojumus, bet arī daudzveidīgas diagnostikas un ārstēšanas iespējas.”

 

Intervija 

Mūsu ārsti – dermatologi Jekaterina Vedeņina, Jevgēnija Velenteičika un ķirurgs Vjačeslavs Simonovs – ir atgriezušies no Parīzes, kur apmeklēja starptautisko estētiskās medicīnas ārstu kongresu IMCAS World Congress, un tagad dalās ar saviem iespaidiem.

IMCAS World Congress pēdējos gados ir pievērsies “Youth & Age” (jaunības un vecuma) tēmai dermatoloģijas, plastiskās ķirurģijas un estētiskās medicīnas jomās. 345 zinātniskās sesijas, kuras prezentējuši 800 pasaulē atzīti speciālisti, jaunākās ķirurģiskās pieejas “Cadaver” seminārs, kosmētiskās industrijas jaunumi – tās ir zināšanas, kas bija pieejamas kongresa dalībniekiem.

Dalībnieki apmainījās ar pieredzi, dalījās viedokļos un pieejās, kas raksturīgas katrai dermatoloģijas un estētiskās medicīnas jomai, pastāstīja par darba iezīmēm savos reģionos.

 “Jāatzīst, ka plastiskās un estētiskās ķirurģijas jomā pašlaik nav jaunu tehnoloģisko atklājumu. Šādi kongresi ir veids, kā iegūt pieredzi, tikai jauniem ārstiem, bet profesionāļiem, kādi ir mūsu ārsti, tā ir kā sava veida pulksteņu saskaņošana, iespēja vēlreiz pārliecināties, ka mūsu profesionalitātes līmenis ir augsts, ka esam izstrādājuši unikālas metodes un tehnoloģijas, kas vēl aizvien ir mūsdienīgas un pieprasītas,” atzīmēja “Lipeks” klīnikas vadītāja Evelīna Jurševiča.

Pirmais IMCAS kongress Parīzē noritēja 1994. gadā un bija veltīts plastikas ķirurgiem un dermatologiem. IMCAS mērķis ir novērst zināšanu trūkumu plastiskās rekonstruktīvās ķirurģijas un dermatoloģijas jomā, tādējādi izveidojot sinerģisku un savstarpēji pastiprinošu “saskarni” starp šīm divām jomām.

Mūsdienās IMCAS ir viens no galvenajiem starptautiskajiem kursiem, kas veltīts pretnovecošanās medicīnai. Ikgadējais IMCAS pasaules kongress katru ziemu norisinās Parīzē, un to apmeklē vairāk nekā 10 000 dalībnieku no 105 pasaules valstīm.

Mūsdienu sejas ķirurģijas ideoloģija ir saglabāt visas anatomiskās struktūras neskartas: atjaunot jaunību, nemainot izskatu. To var panākt ar SMAS ķirurģisko pievilkšanu – operāciju, kas sejai piešķir skaidru, jaunu kontūru un ļauj atbrīvoties no novecojušas sejas. Un šāda sejas korekcija ir pieejama ikvienam mūsu klīnikas pacientam.

Lasiet vairāk 

Jau vairākus mēnešus “Lipex” klīnikas otolaringoloģe Tatjana Bogdanova rinoplastikas ķirurģijā izmanto modernu, unikālu ultraskaņas ierīci “Piezotome”, kas skulpturāli strādā ar deguna kauliem, nesabojājot mīkstos audus. Rezultāts – izvairīšanās no pēkšņiem lūzumiem, sasitumiem un pietūkuma operācijas laikā un pēc tās.

Lasiet vairāk par manipulāciju šeit

Kā efektīvi atbrīvoties no maisiņiem zem acīm? Plastikas ķirurgs, medicīnas zinātņu doktors Eduards Jurševics apgāž mītus par vispopulārāko estētisko operāciju augšējiem un apakšējiem plakstiņiem.

Lasiet vairāk 

Steigā un bezmiegs, saules un siltuma trūkums ietekmē mūsu sejas ādas stāvoklī. Piedāvājam izvēlēties vienu no piecām procedūrām, kuras sejas ādai atjaunos elastību, mirdzumu, atbrīvos no grumbām, un, citiem vārdiem sakot, palīdzēs kļūt par karalieni. Un vēl – tā ir laba dāvana draudzenei, mammai vai mīļai meitai.

Lasiet vairāk 

Tūlītēja ādas atjaunošana visbiežāk saistās ar skaistumkopšanas injekcijām. Taču ir metode, kā panākt labāku efektu bez sāpēm un rehabilitācijas – tas ir PRX-T33 pīlings sejas atjaunošanai un tūlītējai pacelšanai. Doties pasaulē atjaunots un skaists cilvēks var jau tajā pašā dienā. Visu izdari no rīta un mirdzi jau vakarā!

Lasiet vairāk 

29. un 30. novembrī plastikas ķirurgs, ar vairāk kā 25 gadu darba pieredzi sejas estētisko operāciju jomā, Rīgas plastiskās ķirurģijas klīnikas LIPEX īpašnieks medicīnas zinātņu doktors Eduards Jurševičs un mutes, sejas un žokļu ķirurgs Vadims Kļimecs bija devušies uz Maskavu, kur Eduards Jurševičs kolēģiem veica pieres endoskopiskās pacelšanas operācijas paraugdemonstrējumu. Tā ir viena no pieprasītākajām sejas estētiskajām operācijām.

Kurss “Sejas estētiskā ķirurģija” veidots pamatojoties uz I.M. Sečenova Pirmās Maskavas valsts medicīnas universitātes bāzes, un to organizēja ārstu prakses mācību centrs “Praxi Medica”. Mediķi kursa ietvaros apsprieda jaunākās ķirurģiskās metodes plakstiņu plastikā, sejas nostiepšanā, pieres endoskopiskajā pacelšanā un citās sejas estētiskās ķirurģijas jomās. Apmācību laikā operāciju demonstrējumi tika veikti izmantojot bioloģisko materiālu, un operāciju norise tika detalizēti analizēta.

Kurss “Hands on” formātā norisinājās gan iesācējiem, gan pieredzējušiem ķirurgiem. Ārsti Eduards Jurševičs un Vadims Kļimecs ne tikai demonstrēja operācijas, bet arī dalījās zināšanās par modernām un jau pārbaudītām sejas augšējās (pieres), vidējās daļas un apakšējās trešdaļas atjaunināšanas metodēm.

Ārstiem tā bija unikāla iespēja gūt zināšanas no pieredzējuša sejas estētisko operāciju ķirurga rokām brīvas komunikācijas formātā. “Kurss ir vērsts uz pašattīstību estētisko operāciju jomā, inscenējot operāciju tehnikas uz bioloģiskā materiāla. Es apmācīju kolēģus, demonstrējot uzticamu un efektīvu sejas nostiepšanas un plakstiņu plastikas darba metodiku, kuru kursa dalībnieki varēs pielietot ikdienas praksē,” stāsta E. Jurševičs.

Oktobra beigās klīnikas LIPEX ķirurgi otolaringologi Dr. Tatjana Bogdanova un Dr. Andrejs Lifšics apmeklējuši septīto starptautisko “Live Surgey” kursu plastiskās ķirurģijas jomas profesionāļiem “Modernizēta estētiskā rinoplastika un sejas konturēšana 2019”, kas norisinājies Sanktpēterburgā.

Pasākumā piedalījušies 650 speciālisti no 63 pasaules valstīm. Kā atzīmē rīkotāji, “Live Surgery” kurss Sanktpēterburgā ir kļuvis par patiešām nozīmīgu notikumu ķirurgiem, jomas profesionāļiem, kurus interesē rinoplastika. Četru dienu garumā 60 pasaules klases pasniedzēji demonstrēja un apsprieda savu praktisko pieredzi un dalījās klīniskajās zināšanās.

Vairāk kā 40 stundu interesantas zinātnes: apaļie galdi, nozīmīgas lekcijas, video sekcijas un diskusiju paneļi ir kļuvuši par kaut ko vairāk, kā tikai unikālu lekciju materiālu. Piemēram, sekcija “Ko es esmu iemācījies, veicot rinoplastiku 30 gadu garumā” starp dalībniekiem bija viena no gaidītākajām. Lektori bija starptautiski atzīti speciālisti – Dīns Toriumi, Bahmans Gujurons, Rollins Daniels, Eižens Kerns un Īvs Sabans, kuri atklāti dalījās ar savu nenovērtējamāko pieredzi ar kursa dalībniekiem.

Kā atzīmēja otolaringoloģe Tatjana Bogdanova, Sanktpēterburgā ir sapulcējušies speciālisti, kuri savu profesionālo karjeru ir piekopuši daudzus gadus, kā arī aktīvi strādājoši kolēģi, kuri izstrādā jaunas metodes un tehnoloģijas. “Mēs izstrādājam metodes, analizējam un izmēģinām tās. Bet, lai izdarītu secinājumus par to, kā tie darbojas, ir jāpaiet gadu desmitiem. Ir ļoti svarīgi satikties un dalīties pieredzē. Kongresa laikā padziļināti izpētīti divi mūsdienu rinoplastikas attīstības virzieni. Viens no tiem ir slēgtā rinoplastika (kas tiek veikta ar endonazālo piekļuvi – griezumiem deguna iekšpusē), bet otra, kas stabili pastāv jau vairākus gadus un kuras piekritēja esmu es, ir atvērtā rinoplastika (kuras laikā tiek veikti nelieli iegriezumi gar deguna spārna skrimšļa malu, kā arī gar kolumellu). Pašlaik vērojama slēgtās rinoplastikas atgriešanās un es vēroju, kā šī metode attīstās,” skaidro ārste.

Paralēli tiek veiktas operāciju translācijas no divām operāciju zālēm. Divi pasaulslaveni ārsti demonstrējuši jaunus rinoplastikas paņēmienus tiešajā ēterā. Ārsti varēja vērot translāciju un uzdot jautājumus operācijas laikā ar moderatoru palīdzību. Trešā translācija tika veikta no anatomijas zāles, kurā “cadaver” kursa ietvaros vēl viens ārsts dalījās detaļās no zālēs veiktajām operācijām.

Ārsti, kuri apmeklēja “Live Surgery” kursu piedalījās diskusijās, kuru ietvaros bija iespējams apmainīties pieredzē ar citiem speciālistiem, uzzināt vairāk par pielietojamo metožu īpatnībām un dalījās viedokļos par modernajām tendencēm. Visas šīs zināšanas jau tiek izmantotas mūsu LIPEX klīnikā, lai nodrošinātu mūsu pacientiem lielisku pašsajūtu un sasniegtu izcilu rezultātu.

Fotogrāfijas – www.aasurgery.ru

Ir daudz iemeslu, kāpēc pasliktinās dzirde, parādās reiboņi vai trokšņi ausīs. Daži no tiem – autoimūnas vai ģenētiskas saslimšanas. Ja ausu problēmām uzmanību nepievērš ilgstošu laiku, varat pilnībā zaudēt dzirdi. Otolaringologs Andrejs Lifšics pastāsta par trim mikroķirurģiskām operācijām, kas ļauj atgūt dzirdi.

Par ko pacienti sūdzas?

Visbiežāk par to, ka sākuši sliktāk dzirdēt. Dzirdes zudumu bieži pavada trokšņi ausīs. Ja troksnis atgādina jūras viļņus, tas var liecināt par sēra korķi vai bungādiņu perforāciju (cilvēki saka “pārplēsta bungādiņa”). Ja trokšņi ir spalgi, čīkstoši, tad problēma var būt iekšējā ausī. Protams, mēs nepaļaujamies tikai uz šo informāciju: vienmēr veicam papildu izmeklējumus. Bet trokšņi ausīs ir simptoms, kas var norādīt uz dzirdes zudumu. Tādos gadījumos var būt arī reiboņi.

Tāpēc jebkurā gadījumā pirmais, kas jādara, ja ir trokšņi ausīs, problēmas ar vestibulāro aparātu un dzirdes zudums, ir konsultēties ar otolaringologu.

Kā tiek veikta diagnostika?

Dzirdes zudums var veidoties dažādu iemeslu dēļ, tāpēc sākotnēji es pacientu izmeklēju. Vizuālās apskates laikā ir novērojamas vairākas izmaiņās, piemēram, bungādiņas perforācija vai izdalījumi no auss. Tas var norādīt uz iekaisumu vai holesteatomu (audzējiem līdzīgi veidojumi – tie satur ādas šūnas, kas agresīvi vairojas vidusausī). Holesteatomas ir bīstamas – tās iznīcina kaulu audus, ieskaitot dzirdes kauliņus, kas atrodas vidusausī un ir atbildīgi par dzirdi.

Ārsts uz vietas var veikt audiometriju (dzirdes pārbaudi) un timpanometriju (bungādiņas elastīguma un vidusauss spiediena pārbaude). Ja nepieciešams, tiek veikta arī akustiskā refleksometrija (arī dzirdes pārbaude). Apvienojot izmeklējumu rezultātus, var noteikt, kāda ir problēma, un kā to ārstēt. Jo reizēm ausis sāp deguna slimību dēļ, piemēram, ja deguna starpsiena ir izliekta, kas noved pie hroniska deguna un deguna blakusdobumu iekaisumu, kā rezultātā veidojas problēmas ar dzirdes kanālu. Var traucēt arī deguna polipi, adenoīdi, utt. Papildus ārsts var nozīmēt magnētiskās rezonanses tomogrāfiju (MRT) un datortomogrāfiju (DT). Pēc tam tiek apspriests ārstniecības plāns.

Piemēram, pacients ierodas un saka, ka slikti dzird. Apskatām ausi un redzam bungādiņas perforāciju. Veicam arī dzirdes pārbaudi, lai saprastu, vai ar bungādiņas atjaunošanu būs gana vai arī ir vēl kādas citas problēmas. Piedāvājam ārstniecības plānu.

Daudzas ārējās auss un vidusauss problēmas mēs varam izlabot ķirurģiski, turklāt mazinvazīvā ceļā. Pastāstīšu par trim operācijām, kuras ļauj ārstēt auss patoloģijas un atjaunot dzirdi.

1. Operācija bungādiņas perforācijas gadījumā

Tā nav pati grūtākā operāciju, bet to veic stundas laikā ar vispārēju anestēziju. Tas ir juveliera darbs – bungādiņas diametrs ir tikai 8-10 milimetri, tāpēc visas manipulācijas tiek veiktas zem mikroskopa. Sākumā ņemam materiālu “ielāpa” izveidošanai (visbiežāk tā ir fascija – plēve, kas atrodas zem muskuļiem vai perihondrijs, vai pats auss skrimslis, ja atvere membrānā ir liela). Tad perfororācijas vietas malas tiek atsveidzinātas, lai ielāps saaugtu. Pēc tam tiek atvērta vidusauss, bungādiņa tiek pacelta un zem tās tiek ievietots implanta atloks.

Cik ātri pacients atkopjas?

“Pēc operācijas ārējās auss kanālā tiek ievietots īpašs tampons, kuru ir viegli izņemt, tas nelīp pie auss, bet laiž cauri šķidrumu. Tampons ausī ir jānēsā divas nedēļas un caur to jāievada antibakteriāls līdzeklis.”

Kad atgriežas dzirde?

”Ideālajā gadījumā atloks pieaug pēc mēneša, kas parasti ir redzams apskates laikā. Bet diemžēl 4-10% gadījumu nepieciešama atkārtota operācija.

Pacients paliek stacionārā diennakti, šajā laikā viņu novēro ārsts. Bet jau nākamajā dienā atgriežas pie ierastās dzīves. Tampona dēļ dzirde sākumā būs nedaudz apgrūtināta. Jābūt gatavam tam, ka maksimālie dzirdes uzlabojumi būs vērojami tikai pēc pusgada.”

2. Mikroķirurģija holesteatomas gadījumā

Holesteatoma ir veidojums, kas satur ādas šūnas, kas agresīvi vairojas vidusausī. Tā parasti ietekmē bungādiņu un dzirdes kauliņus (āmuriņu, laktiņu un kāpslīti). Slimība attīstās lēni un sākumā tā ir bez simptomiem. Viena no pirmajām pazīmēm – no auss sāk tecēt šķidrums. Ja slimība netiek ārstēta, var attīstīties pilnīgs kurlums, sejas paralīze vai pat galvas smadzeņu abscess.

Operācijas galvenais mērķis ir izņemt holesteatomu pilnībā. Ja paliek kaut neliels gabaliņs, veidojums var sākt augt no jauna.

Holesteatomas identificēšanas zelta standarts ir datortomogrāfija. Pēc tās rezultātiem noskaidrojas, kuras auss daļas ir bojātas. Operācijas apjoms ir atkarīgs no tā, kur redzami kaulu struktūras bojājumi; kur kaulu vietā ir dobumi, kuros kaulu vietā ir mīkstie audi; vai ir deformēti vidusauss kauli.

Kādā vecumā veidojas šī saslimšana?

Jauniem cilvēkiem. Vecāka gadagājuma cilvēkiem – reti, jo parasti viņi jau ir operēti. Agrāk šī slimība bija izplatīta starp bērniem. Tagad bērniem ar hronisku vidusauss iekaisumu bungādiņā tiek ievietota īpaša caurulīte, caur kuru, gadījumā, kad pa dzirdes kanālu tek šķidrums un ventilācija ir apgrūtināta, tiek novadīti sekrēti no vidusauss un palīdz tajā iekļūt gaisam, tādējādi bērnu dzirde tiek atjaunota. Agrāk šādu tehnoloģiju nebija, kas sākumā noveda pie hroniska iekaisuma (kas ilga vairāk kā trīs mēnešus), bet pēc tam pie holesteatomas.

Cik ātri pacienti atveseļojas pēc holesteatomas izoperēšanas?

Tā ir vissmagākā operācija, tāpēc ļoti bieži bez holesteatomas izņemšanas ir jāatjauno trīs miniatūro kaulu (āmuriņa, laktiņas un kāpslīša) ķēde. Agrāk viss tika darīts divos posmos – vispirms izņemta holesteatoma, pēc tam atjaunoti kauliņi. Tagad tā visbiežāk ir viena operācija, kas arī tiek veikta zem mikroskopa.

Varianti ir dažādi. Ja dzirdes kauliņi ir bojāti, tad tiek veikta protezēšana,. Ja saglabājušies divi no trim kauliņiem, tad tiek veikta interpozīcija, aizvietojot trūkstošo daļu ar daļu no paša pacienta kauliem. Pēdējā posmā tiek atjaunota bungādiņa, ko arī parasti šī slimība ietekmē.

Cik ātri pacientam atgriežas dzirde?

Jāsaprot, ka pēc pārciestās slimības dzirde vairs nebūs ideāla, bet būs labāk. Šajā operācijā galvenais ir apturēt infekcijas izplatīšanos un izārstēt patoloģiju, jo neārstēta holesteatoma var novest pie letāla iznākuma.

Mikroķirurģija otosklerozes gadījumā

Otoskleroze ir saslimšana, kas saistīta ar kaulu patoloģisku pārveidošanos. Parasti izaugums ir atrodams uz pēdējā dzirdes kauliņa – kāpslīša, tajā vietā, kur tas saskaras ar iekšējo ausi. Otosklerozes gadījumā kāpslītis saaug ar kaulaudiem, kļūst nekustīgs, kas izraisa dzirdes zudumu. Starp citu, visvairāk no šīs patoloģijas cieš sievietes. Lai gan tā bieži ir iedzimta, nereti tā izpaužas tikai pēc dzemdībām.

Ir arī cits iemesls saslimšanai ar otosklerozi – masaliņu izslimošana.

Kā tiek veikta operācija?

Operācija tiek veikta zem mikroskopa, ārsts izņem fiksētā kaula daļu, kāpslīša pamatnē izveido caurumu, tajā ievieto protēzi un piestiprina pie laktiņas. Atšķirībā no abiem pārējiem gadījumiem, dzirde atjaunojas uzreiz.

Diemžēl bieži vien ārstēšana ir simptomātiska, kas tikai īslaicīgi palīdz uzlabot dzirdi. Bet ir gadījumi, kad slimības attīstība pēc operācijas palēninās. Un dažreiz tā tiek apturēta pavisam.

Operāciju var veikt tikai ar vispārējo anestēziju vai vietējo anestēziju. Viss ir atkarīgs no pacienta vēlmēm un ārsta pieredzes. Bet jāzina, ka vietējās anestēzijas gadījumā operāciju veikt ir grūtāk: manipulāciju laikā pacientam var būt reibonis.

Kāds ir pēcoperācijas periods?

Pēc šīs operācijas klīnikā ir jāpaliek vienu dienu. Bet pēc izrakstīšanās jau pirmajās dienās var atgriezties pie ierastās dzīves.

Jāatzīmē, ka visas trīs operācijas pamatā ir ārstnieciskas un to mērķis ir atbrīvoties no vidusauss patoloģijām. Tāpēc dzirdes funkcijas tiek atjaunotas dažādos veidos. Ja cilvēks nedzird jau ilgstošu laiku un tas nav ārstēts, tad pastāv iespēja, ka dzirdes centrs jau ir atrofējies. Un tad dzirdi atjaunot ir grūtāk. Tāpēc labāk konsultēties ar ārstu uzreiz, tikko pamanāmas pirmās pašsajūtas izmaiņas.

Viņu ķermeņa masas indekss ir vairāk par 30 kg/m2. Aptaukošanās – tā nav vienkārši korpulence, tā ir slimība, kam nepieciešama medicīniskā palīdzība.

Lasiet vairāk 

Cienījamie kolēģi!

Cienījamie kolēģi! Aicinām Jūs 29.-30. novembrī piedalīties dissekcijas kursā “Sejas estētiskā ķirurģija”, kas veltīts blefaroplastikai, sejas pacelšanai, endoskopiskai pieres pacelšanai un citām sejas estētiskās ķirurģijas problēmām. Kurss tiks veikts ar bioloģisko materiālu (līķi), ar operāciju demonstrācijām un to detalizētu analīzi.

Operāciju demonstrācijas veiks viens no vadošajiem sejas estētiskās ķirurģijas līderiem, plastiskais ķirurgs ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi sejas estētisko operāciju jomā, Rīgas “Lipex” plastiskās ķirurģijas klīnikas īpašnieks Eduards Jurševičs..

Kurss “hands-on” formātā būs interesants gan iesācējiem, gan pieredzējušiem plastiskajiem ķirurgiem, kuri vēlas apgūt mūsdienīgas un pārbaudītas periorbitālā reģiona, sejas vidējās un apakšējās trešdaļas atjaunošanas metodes, kā arī pieprasītu operāciju: endoskopisko pieres pacelšanu, kuru veiks ārsts Eduards Jurševičs.

VIDEO UZAICINĀJUMS

Šī ir unikāla iespēja iegūt personīgas zināšanas no pieredzējuša sejas estētisko operāciju ķirurga rokām brīvas komunikācijas formātā. “Kurss ir vērsts uz pašattīstību estētisko operāciju jomā, inscenējot operāciju tehnikas uz bioloģiskā materiāla (līķa). Kursa uzdevums ir iedvesmot un iemācīt sejas pacelšanas un blefaroplastikas darba metodiku, kuru kursa dalībnieki varēs pielietot ikdienas praksē. Dalība kursā dos unikālu iespēju ne tikai detalizēti apgūt anatomiju un uzzināt par sejas bīstamajām zonām, bet arī tiešās saziņas formātā iegūt visus veiksmīgas operācijas noslēpumus,” stāsta dakteris E. Jurševičs.

Dissekcijas kursu, kas veidots uz I.M. Sečenova Pirmās Maskavas valsts medicīnas universitātes bāzes, rīko ārstu prakses mācību centrs “Praxi Medica”.

Pēc kursa beigām tiks izsniegti valsts sertifikāti.

Mācieties no labākajiem!

Lai arī plastiskā un rekonstruktīvā ķirurģija tiek uzskatīta par vienu no galvenajiem medicīnas tūrisma virzieniem Latvijā, 80% «komforta medicīnas» pacientu ir vietējie iedzīvotāji un tikai 20% ir ārzemnieki, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja Baltijas valstīs lielākās skaistuma klīnikas «Lipex» īpašnieks Eduards Jurševičs.

Pēc viņa teiktā, klīnikā apkalpo 1000 līdz 1200 pacientu no ārzemēm, lielākoties no Īrijas, Lielbritānijas, Vācijas Francijas, Norvēģijas un Zviedrijas. Tomēr daudz pacientu ir arī no Igaunijas un Krievijas. Klīniku apmeklē arī cilvēki no Baltkrievijas, Ukrainas, Kazahstānas, Uzbekistānas un pat Taizemes.

«Tomēr apmēram 80% klientu ir vietējie iedzīvotāju un tikai 20% ir atbraucēji, tā sauktie medicīnas tūristi,» saka Jurševičs. Pakalpojumu cena ārzemniekiem neatšķiras, jo katra operāciju veida standarti ir vienoti, tāpat kā medicīnisko manipulāciju izmaksas.

«Vai būtu godīgi par vienu un to pašu pakalpojumu ņemt no cilvēkiem atšķirīgu naudu tikai tāpēc, ka viņi ir no citām valstīm?» jautā klīnikas īpašnieks. «Un turklāt nav tik lielas atšķirības mūsu ienākumos, ja atskaita visas obligātās izmaksas. Procentuāli amerikāņi vai zviedri ir par mums nedaudz bagātāki. Un operāciju cenas viņiem ir apmēram tādas pašas kā mums,» viņš piebilda.

Latvijā vispopulārākās operācijas estētiskās ķirurģijas jomā ir sejas atjaunošana un krūšu formas izmainīšana - palielināšana, samazināšana, korekcija.

«Nedaudz vairāk par 90% ir sievietes vecumā no 45 līdz 55 gadiem - visdažādāko sabiedrības slāņu pārstāves, no pensionārēm līdz lielām valsts vadītājām,» norāda Jurševičs.

Pēc viņa teiktā, sejas savilkšana, neskaitot plakstiņus, izmaksā no 2500 eiro līdz 4000 eiro. Pilna sejas atjaunošana izmaksā līdz 8000 eiro. Krūšu korekcija maksā sākot ar 2000 eiro. Ir tomēr arī nelielas operācijas, kuru izmaksas nepārsniedz 1500 eiro.

Autors: Leta     Avots: tvnet

Latvijā šobrīd strādā apmēram 20 sertificēti plastiskie ķirurgi. Katru gadu viņu rindas papildina viens vai divi jauni speciālisti un parasti viņi paliek Latvijā un strādā Mikroķirurģijas centrā, intervijā pastāstīja Baltijas valstīs lielākās skaistuma klīnikas «Lipex» īpašnieks Eduards Jurševičs.

«Latvijā ir piecas dažāda lieluma klīnikas. Katrai ir savs «jājamzirdziņš«. Piemēram, mēs biežāk operējam seju, bet maz taisām rekonstruktīvās mikroķirurģijas operācijas, jo mums ir viens mikroķirurgs, bet Mikroķirurģijas centrā - 19 speciālisti. Pilnīgi cits potenciāls. Lielākā daļa kolēģu specializējās «uz krūtīm», jo ne visi uzreiz var operēt seju, vajadzīgi ilgi mācību un prakses gadi, lai cilvēki tev noticētu un uzticētos,» stāsta Jurševičs.

Runājot par plastisko ķirurģiju kā vienu no pieprasītākajiem medicīnas tūrisma virzieniem, viņš piebilda, ka noteicošais ir ne valsts vai pat cena, bet ārsts - viņa vārds un reputācija. Tādēļ cilvēki no sākuma meklē speciālistu, interesējas par viņa darba kvalitāti, viņa iepriekšējo pacientu atsauksmēm un, ja viņus tas pārliecina, dodas uz operāciju, viņš skaidro.

Pēc viņa teiktā, cena var būt noteicošais faktors citās sfērās - rekonstruktīvajā ķirurģijā, kardioķirurģijā. Bet sejas plastiskā ķirurģija ir gabalprece.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc Latvijā parādījies tik daudz sieviešu ar «uzpampušo lūpu» efektu, viņš norādīja, ka šodien tā ir ļoti liela medicīniska problēma, jo papildu lūpu gelam tiek lietoti gandrīz visi kosmētikas līdzekļi, bet plastiskajam ķirurgam pēc nākas likvidēt sekas.

«Mēs par to pat esam uzrakstījuši lielu rakstu profesionālā žurnālā un nolasījām lekciju kosmetologiem Baltijas konferencē, lai viņi saprastu, ko dara,» stāsta Jurševičs.

«Protams, skaistums mūsu sfērā ir ne tikai medicīna, bet arī bizness,» turpina ārsts. «Tomēr jāatrod līdzsvars starp šīm divām kategorijām. Ir lietas, kuras var darīt un ir lietas, kuras darīt nedrīkst,» viņš piebilst.

Dāvināt dāvanu kartes radiem, draugiem un mīļiem cilvēkiem - tā ir tradīcija, kura nekad nezudīs! Dāvana - tas ir uzmanības, cieņas un rūpju apliecinājums dāvanas saņēmējam. Cilvēki bauda dāvināšanas prieku. Dāvanu pasaule ir ļoti daudzveidīga, un tajā orientēties ne vienmēr ir viegli. Ideālai dāvanai ir jābūt vēlamai un praktiskai, laikā un vietā, tai ir jāsagādā bauda un pozitīvas emocijas. Iegādāties mūsu klīnikas Dāvanu Karti nozīmē dot īpašu priekšroku veselībai, jaunībai un skaistumam! Tā ir optimāla izvēle, pareiza līdzekļu ieguldīšana un jūsu dāvanas veiksmes garantija! Ar klīnikas Dāvanu Karti jūs varat patiesi iepriecināt tuvus un mīļus cilvēkus, tādējādi dāvinot procedūras, kuras uztur/atgriež ādas veselību un skaistumu. Šādu dāvanu nav iespējams pārvērtēt vai nenovērtēt! Tā sagādās baudu gan sievietēm, gan vīriešiem jebkurā vecumā!
to top