Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika
ru lv
Facebook Instagram
Plastikas ķirurgija Plastiskā estētiskā ķirurģija Sejas un kakla plastiskā estētiskā ķirurģija

Sejas un kakla plastiskā estētiskā ķirurģija

Sejas un kakla plastiskā estētiskā ķirurģija

Orgānu saudzējošs liftings Autora Dr. Med. Eduarda Jurševiča metode

Plastiskās ķirurģijas arsenāls pastāvīgi papildinās ar jaunām daudzsološām tehnoloģijām, kuras ļauj padarīt ķirurģiskās atjaunināšanas procesu daudz efektīvāku un minimāli agresīvu. Eduards Jurševičs ir viens no vadošajiem speciālistiem plastiskās ķirurģijas jomā, kas ir izstrādājis sejas operāciju tehnoloģiju ar perforanto asinsvadu saglabāšanu (Doktora disertācija „Sejas mīksto audu vecuma izmaiņu ķirurģiskās ārstēšanas radikālisms un drošība”, 2010.g.).
Orgānu saudzējošais liftings ļauj droši un radikāli veikt sejas atjaunināšanu bez anatomisko struktūru bojājumiem, kas būtiski saīsina pēcoperācijas periodu, saglabā individuālus sejas vaibstus bez ārienes izmaiņām un sniedz stabilu un ilgstošu atjaunināšanas efektu.

 • Ādas elastības zudums
 • Sīkas un dziļas grumbas
 • Deguna – lūpu rievas
 • Ādas nokarāšanās vaigu un zoda zonā
 • Dziļas ādas krokas
 • Acu ārējo kaktiņu un lūpu kaktiņu noslīdējums
 • Neskaidrs sejas ovāls
 • Dubultzods

Jaunība, pār kuru laikam nav varas - tā, diemžēl, ir tikai metafora. Novecošana ir objektīvs process. Estētiskajā medicīnā ir daudz jaunības paildzināšanas paņēmienu. Ķirurģiskais sejas liftings ir visradikālākā un tajā pašā laikā visefektīvākā atjaunināšanas metode. Par tādu tā ir uzskatāma, jo ļauj „vinnēt” no laika vairāk par desmit gadiem.

Jūsu sejas stāvoklis un Jūsu apzinātā tieksme izskatīties jaunākai ir galvenais mudinošais motīvs, lai vērstos pie plastikas ķirurga. Daudzi nezina, ka katrai pacientu vecuma grupai ir savs operāciju saraksts. Atjaunināšanas plastika 35 – 40–gadīgām sievietēm krasi atšķiras no operācijām 50 – 55–gadīgām dāmām.

Sejas pilnas ķirurģiskās atjaunināšanas kompleksa sastāvdaļas: pieres un uzacu endoskopiskā savilkšana, plakstiņu plastika, sejas vidējās daļas, sejas apakšējās trešdaļas un kakla savilkšana, nepieciešamības gadījumā - sejas zonu un kakla liposakcija. Visas minētas operācijas var tikt veiktas vienlaicīgi. Katram konkrētam gadījumam ir savs risinājums un savs pieeju kopums.

No vienas puses, lai atrisinātu visas sejas estētiskās problēmas un pie tam iegūtu stabilu atjaunināšanas efektu, ķirurgam ir jāveic apjomīgas kompleksas operācijas. Šādas ķirurģiskās iejaukšanās var būt saistītas ar noteiktiem riskiem. No otras puses, drošas mazinvazīvas operācijas aizsargā ķirurgus un pacientus no iespējamām nepatikšanām. Šādas izvēles cena ir - mazāka efektivitāte, prolongēta rezultāta trūkums.

Dr. Med. Eduards Jurševičs ir izstrādājis orgānu saudzējoša liftinga tehnoloģiju, kas ļauj pēc vairākiem rādītājiem optimizēt apjomīgu atjaunināšanas operāciju. Var apgalvot: radikālisms ir ieguvis delikātas iezīmes, bet nav pazaudējis savu galveno misiju – spēcīgu uzbrukumu vecuma problēmām. Orgānu saudzējošais liftings ir pilnvērtīga radikāla sejas nostiepšana, ar sejas virspusējās muskuļu – aponeirotiskās sistēmas (SMAS) pacelšanu un fiksāciju un tās anatomiskā veseluma saglabāšanu. Šīs operācijas gaitā notiek ādas pārvietošana un fiksācija ar perforanto artēriju, vēnu un limfatisko vadu saglabāšanu, adekvātai asins pieplūdei un audu šķidruma attecei no atslāņotajiem audiem, kas noved pie rehabilitācijas perioda būtiskas saīsināšanās.

Ar E. Jurševiča autortehnoloģijas parādīšanos apjomīgās atjaunināšanas operācijas vairs nesaistās ar bijušo traumatiskumu, tāpēc pacienti tās ļoti labi panes.

Inovatīvās izstrādnes mērķis ir: veicamās operācijas kvalitātes un drošības paaugstināšana, veiktās operācijas garantētās rezultativitātes nodrošināšana, pēcoperācijas komplikāciju novēršana, rehabilitācijas laika saīsināšana. „Orgānu saudzējošā liftinga” tehnoloģijas pielietojuma rezultāts - sejas un kakla audu vienmērīga savilkšana, atjaunināšana par 10 gadiem un vairāk, harmoniska sejas ovāla modelēšana bez ārienes izmaiņām ar īsu pēcoperācijas periodu.

Pacientes ar jebkuru sejas tipu, kurām ir sejas gravitācijas ptoze, var rēķināties ar efektīvu ķirurģisko atjaunināšanu ar „Orgānu saudzējošā liftinga” metodes pielietošanas palīdzību.

Vislabākais rezultāts ir sasniedzams tikai ar individuālu pieeju, kur tiek ņemts vērā: vecuma izmaiņu pakāpe, sejas skeleta uzbūve, zemādas tauku audu izteiktība, pacientes sejas mīksto audu īpatnības un citi rādītāji.

 • Slikti kontrolējama arteriālā hipertenzija
 • Subkompensēts cukura diabēts
 • Hroniska obstruktīva plaušu slimība (HOPS) ar izteiktu elpošanas mazspēju
 • Patoloģiska aptaukošanās (ĶMI >40)
 • Aktīvs hepatīts
 • Hronisks hepatīts ar aknu mazspēju
 • Sirds izsviedes frakcijas mērena samazināšanās
 • Hroniska nieru mazspēja, kam nepieciešama regulāra hemodialīzes veikšana.
 • Anamnēzē (mazāk kā pirms 6 mēnešiem): miokarda infarkts, insults, īslaicīga išēmiska lēkme, sirds išēmiskā slimība vai stentēšana
 • Perorālo antikoagulantu lietošana, kad nav iespējams tos aizvietot ar mazmolekulāriem heparīniem
 • Akūta vīrusa (t.sk. herpes) vai bakteriālā infekcija
Apmēram 2 stundas. Ķirurģisko manipulāciju apjoms ir atkarīgs no indikācijām un pacientes individuālajām īpatnībām.
Vispārējā kombinētā

Stacionārā 1 – 2 diennaktis. Sāpju izjūta ir nenozīmīga vai tās praktiski nav. Ir obligāta speciālā savelkošā pārsēja nēsāšana (atrašanās stacionārā laikā). Pretsāpju un pretiekaisuma preparāti parasti tiek nozīmēti uz 5 – 6 dienām. Pēc tam tiek veikts sejas audu stāvokļa ambulatorais monitorings. Ķirurģiskajai atjaunināšanai ar “Orgānu saudzējošā liftinga” tehnoloģijas palīdzību ir nepierezēti īss pēcoperācijas rehabilitācijas periods – 2 – 3 nedēļas.

Lielākā daļa sieviešu atgriežas savā ierastajā dzīves ritmā pēc 2 – 2,5 nedēļām pēc operācijas (individuāls rādītājs). Ir jāatturas no fiziskas slodzes, sporta nodarbībām 1 – 1,5 mēnesi. Ir jāuzmanās no pārkaršanas (pirts, sauna) 1,5 mēneša laikā pēc operācijas. Operācijas rezultātu var novērtēt pēc 1,5 – 2 mēnešiem (individuāls rādītājs). Agresīvas kosmetoloģiskās procedūras uz sejas ir kontrindicētas 3 mēnešus pēc operācijas.

Maksimāla perforanto asinsvadu un SMAS anatomiskā veseluma saglabāšana būtiski atvieglo pēcoperācijas perioda gaitu un minimizē gan tūlītēju, gan vēlīnu pēcoperācijas komplikāciju attīstības riskus – sejas nerva zaru bojājumus, ādas nekrozi, sejas daļu un kontūru deformāciju.
to top