Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika
ru lv en
Facebook Instagram

Imidža operācijas – sejas proporciju izmaiņas

Imidža operācijas – sejas proporciju izmaiņas

Uzacis ir spējīgas piešķirt skatienam milzīgu izteiksmību, padarīt to pievilcīgāku un jaunāku. Uzacu nepilnības var sabojāt pat visskaistāko seju. Tāpat uzacis pakļautas vecuma izmaiņām. Pieres apvidū atrodas divas muskuļu grupas: viena paceļ uzacis, otra tās nolaiž. Šo procesu rezultātā ar laiku uz pieres veidojas horizontālas un vertikālas grumbas, uzacis nolaižas uz leju un rada ādas pārpalikumus (lieko ādu) – seja pastāvīgi izskatās nogurusi un noskumusi. Lai atrisinātu šo problēmu pastāv efektīva, nesarežģīta un absolūti paredzama operācija. Endoskopiskais liftings tiek veikts kā atsevišķa operācija (tiešas uzacu pacelšanas tehnoloģija), kā arī var kalpot par pieres plastikas papildinājumu savienojumā ar augšējo plakstiņu plastiku.

Kas jūs satrauc?
 • Ar gadiem uzacu galiņi ir nolaidušies.
 • Izveidojušās šķērseniskās grumbas, āda kļuvusi ļengana, īpaši pieres sānu pusēs.
 • Ir nolaidies augšējo plakstiņu ārējais kaktiņš, parādījušās grumbas pie acu kaktiņiem un virsdeguna apvidū, ir nolaidies degungals.
 • Nolaistas uzacis vai nepareiza to konfigurācija ir mantota.

Kādā vecumā veikt operāciju?
Atkarīgs no pašsajūtas un sevis uztveres. Parasti uzacu un pieres savilkšanu pieprasa sievietes vecumā no 40 līdz 60 gadiem, lai novērstu „smagu” skatienu un samazinātu novecošanās pazīmes. Var tikt ieteikta jebkāda vecuma pacientiem, kuriem parādījušās grumbas pieres apvidū un ir nolaidušās uzacis.

Kontrindikācijas
Nopietnas sirds–asinsvadu saslimšanas un infekciju slimības, nekontrolējams augsts arteriālais asinsspiediens, onkoloģiskās saslimšanas, asinsreces traucējumi, cukura diabēts, vairogdziedzera saslimšanas, pilnīgs ādas elastības zudums, nopietnu bojājumu esamība pieres apvidū un sejas augšējā trešdaļā.

Operācija
Ilgums – 1 stunda un mazāk. Miniatūrs grieziens–dūriens tiek veikts uzacs „astes” matainajā daļā vai arī tiek veikta vārpstveida ādas josliņas, tieši virs uzacs, izgriešana, un āda tiek mazliet piepacelta virzienā pie horizontālās uzacu līnijas, un fiksēta. Operācija ļauj reizē ar uzacu formas maiņu veikt pieres mīmisko grumbu korekciju. Rezultātā skatiens kļūst atvērtāks un skaidrāks, kā jaunībā.

Anestēzija
Vispārējā kombinētā.

Pēcoperācijas periods
Jūs varat izrakstīties no stacionāra tai pašā vai nākamajā dienā. Pirmajās dienās var būt vērojams viegls pietūkums. Šuves tiek noņemtas 4.–5. dienā. Pēc mēneša ieraudzīt rētu ir grūti.

Sarežģījumi un riski
Pēc operācijas ir iespējama parasto vispārējo ķirurģisko sarežģījumu rašanās.

Cilvēki nav līdzīgi viens otram, tāpat kā nav līdzīgi viņu raksturi un dzīve. Viena vēlme apvieno visus bez izņēmuma – tieksme uz pilnību. Uzlabot ārieni šodien nav problēma – estētiskā medicīna piedāvā lielu daudzumu efektīvu līdzekļu un tehnoloģiju. Bet nav mazums tādu estētisko defektu, kurus iespējams atrisināt tikai ķirurģiskā ceļā. Mūsdienu plastiskā ķirurģija izvēlas zema traumatisma metodikas, pat ievietojot implantus. Augsti molekulārie polimēri, no kuriem šodien izgatavo implantus vienu vai otru zonu korekcijai, ir biosavienojami, netoksiski, nealerģiski, neizraisa negatīvas reakcijas audos un onkoloģiskas sekas, garantē pēcoperācijas rezultāta dabiskumu. Patiešām plaši tie tiek izmantoti sejas ķirurģijā. Šie neredzamie skaistuma arhitekti palīdz radīt sejas proporciju harmoniju.

 • Mazs zods.
 • Nepietiekami attīstīts un slīps zods.
 • Iedzimta zoda deformācija.
 • Smagnējs, izvirzīts, neproporcionāls zods.
 • Pārāk šaurs apakšžoklis.
 • Acīmredzama atrofija un mīksto audu plānums vaigu kaulu zonā (iekritušu vaigu efekts).
 • Asimetriski vaigu kauli.

Kādā vecumā veikt operāciju?
Ne agrāk kā 18 gados (ja ir estētiskie defekti vaigu, zoda, vaigu kaulu zonās). Galvenais operācijas nepieciešamības apliecinājums ir jūsu vēlme atbrīvoties no acīmredzamiem sejas trūkumiem. Tādu operāciju galvenais mērķis – pareizu, estētiski sabalansētu sejas zonu veidošana. Sejas kontūras ir atkarīgas no galvaskausa kaulu formas (ļoti individuāli parametri). Ja kauli ir attīstījušies ar anomālijām, tad noviržu pakāpe arī ir individuāla. Sievietes ir lielas meistares, kas prot lieliski slēpt nenozīmīgus defektus, pareizi uzklājot kosmētiku. Bet pūderis un ēnas nevar noslēpt asimetriskus vaigu kaulus un padarīt normālu zodu, ja tā praktiski nav. Secinājums – nepieciešama plastiskā operācija. Ķirurgi iesaka to veikt, kad ir noformējušies kaulaudi (pēc 23–25 gadiem).

Kontrindikācijas
Nopietnas sirds–asinsvadu saslimšanas, infekcijas slimības, nekontrolējams augsts arteriālais spiediens, onkoloģiskās saslimšanas, asinsreces traucējumi, cukura diabēts, vairogdziedzera saslimšanas, pilnīgs ādas elastības zudums, nopietnu bojājumu esamība zoda apvidū un sejas apakšējā trešdaļā.

Zināšanai
Tiek uzskatīts, ka zoda un vaigu kaulu estētisko defektu korekcijas visefektīvākais veids – ķirurģiskais. Ne vienmēr plastiku diktē skaistums un harmonija. Žokļa defekti var izraisīt nepareiza sakodiena attīstību. Bērnu vecumā, kad sejas kauli vēl nav pabeiguši formēties, šo novirzi labo ārsts–ortodonts, savukārt pieaugušiem cilvēkiem var palīdzēt tikai plastikas ķirurgs.

Mūsu klīnikā
Tiek izmantoti augstvērtīgi implanti, ko apstiprinājusi Eiropas medicīnisko garantiju un plastiskās ķirurģijas materiālu kvalitātes komiteja – EQUAM. Mēs izvēlamies kompānijas–ražotājus ar nevainojamu reputāciju tirgū un, kas ražo dažādas konfigurācijas implantus īpašām vajadzībām, kā arī strādā pēc individuāliem pasūtījumiem. Katram implantam ir pase, kas satur datus par endoprotēzi un firmu. Pateicoties mūsdienu implantācijas tehnoloģijām pastāv maztraumatiskas un drošas neattīstītu zodu korekcijas un izteiktu vaigu kaulu veidošanas pieejas. Tas ir īpaši svarīgi pacientiem ar iedzimtām vai šo sejas zonu pēctraumas deformācijām. Implanti nodrošina efektu visai dzīvei. Sarežģījumu skatījumā tie ir praktiski droši.

Operācija
Ilgums no 1–1,5 stundas, atkarībā no ķirurģisko manipulāciju apjoma.

Zoda operācija
Tiek veikta, lai panāktu harmoniju starp pieri, degunu, lūpām un zodu, kā arī, lai seja profilā izskatītos pievilcīgi. Šim mērķim zodu palielina vai samazina. Palielināšanā tiek izmantots implants. Tāda korekcija ir spējīga kardināli mainīt sejas „raksturu”. Neattīstījies un slīps zods liek sejai izskatīties beziniciatīvai, bezraksturīgai. Ieliekot implantu, zodu var padarīt izteiktāku, bet mazu un asu zodu – apaļāku. Ķirurga uzdevums ir pareiza implanta izmēra un konfigurācijas izvēle, lai izveidotu jaunu vaibstu balansu. Grieziens tiek izdarīts mutes dobumā vai zem zoda. Pirmajā gadījumā rēta ir neredzama, otrajā – praktiski nemanāma. Piekļuves variantu nosaka konsultācijas laikā. Palielināt zodu var arī pēc citas metodikas – izvirzot kaulu nedaudz uz priekšu. Šī operācija ir daudz sarežģītāka. Stacionārā 1 diena. Rezultāts ir efektīvs un ilgstošs. Lai samazinātu zodu tiek pārvietotas vai likvidētas kaula daļas. Ir vēl viena metodika: tiek nogriezta kaulaudu kārta.

Apakšžokļa sānu daļu operācija
Iesakāma pacientiem ar šauru apakšžokli. Grieziens tiek izdarīts mutes dobumā, tātad pēcoperācijas rēta nav redzama. Operācijas ilgums (no 40 minūtēm līdz 1 stundai).

Operācija vaigu kaulu un vaigu daļā (apjoma palielināšana)
Iesakāma taukaudu atrofijas gadījumā (audu izmēru samazināšanās). Visbiežāk to pieprasa nobrieduša vecuma pacientes – vecākas par 50 gadiem. Tiek izmantoti silikona pāra implanti. Pareizi atlasīti, tie piešķir sejai apaļīgumu, savelkot un izlīdzinot ādu. Vaigu kaulu modelēšana tiek izpildīta caur griezienu mutes dobuma gļotādā, pēc citas metodikas – caur griezienu apakšējā plakstiņā. Jebkurā gadījumā implantu ievietošana pieprasa precīzu aprēķinu un simetrijas izjūtu no ķirurga puses. Var ievietot implantu tuvāk degunam vai tuvāk sejas sānu daļām. Veicot vaigu kaulu palielināšanas operāciju, ķirurgi izmanto vairākus griezienus mutes dobumā, uz žokļa kontūras, uz matu augšanas līnijas. Pēdējie divi tiek izmantoti implanta ievietošanai gadījumos, kad genioplastika tiek savienota ar pieres un sejas liftingu.

Operācija vaigu kaulu un vaigu daļā (izmēra samazināšana)
Pietiekami sarežģīta operācija, kuras gaitā ķirurgs slīpē kaulaudus. Divu nedēļu laikā saglabāsies tūska, hematoma un, protams, neliels sāpju sindroms. Ir nepieciešama stingra norāžu ievērošana (fizisko slodžu ierobežojums, tikai šķidras barības lietošana, ledus pielikšana pie problemātiskās zonas vai apstrāde ar speciāliem preparātiem utt.). Operācijas galarezultātu vērtē apmēram pēc 6 mēnešiem.

Zināšanai
Visas uzskaitītās operācijas var tikt papildinātas ar liposkulptūru un apjoma kontūrplastikas elementiem – lai panāktu pilnīgu vaibstu harmoniju un sejas atjaunošanu.

Anestēzija
Vispārējā kombinētā.

Pēcoperācijas periods
Pirmās dienas saglabājas tūska, otrās nedēļas beigās tā mazinās. Atkarībā no pacienta individuālajām īpatnībām, var tikt ieteikta speciāla apsēja nēsāšana pirmajā nedēļā pēc operācijas, bet visbiežāk iztiek bez tā. Pēc nedēļas var atgriezties pie ierastā dzīves ritma. Sākumā iespējama viltus svešķermeņa jūtamība, kaut arī fiziskais diskomforts netiek novērots. Pēc 2–3 nedēļām jūs aizmirsīsiet par operāciju un baudīsiet savu jauno imidžu. Ja ķirurgs ir izvēlējies operācijas piekļuvi caur ādu – šuves netiek noņemtas, bet uzsūcas 7–10 dienu laikā. Uz kādu laiku ir jāatsakās no sporta nodarbībām, nopietnām fiziskām slodzēm, pirts, solārija, sejas kosmetoloģiskajām procedūrām. Pirmo rezultātu var redzēt uzreiz pēc operācijas, galīgo – pēc 4–6 mēnešiem, kad tūska mazināsies un implants pilnībā ieaugs. Individuālas norādes rehabilitācijas laikā ķirurgs sniedz, vadoties pēc jūsu pašsajūtas. Ir obligāta uzmanīga attieksme pret operēto daļu mēneša laikā. Divas nedēļas šķidra, silta barība. Mutes dobuma skalošana ar speciāliem antiseptiskiem šķīdumiem (vairākas reizes dienā mēneša garumā).

Sarežģījumi un riski
Tāpat kā pēc jebkurām citām plastiskajām operācijām, var būt tūska, ādas jūtības pagaidu pazemināšanās.

Lūpas ir īpaša sejas daļa. Apjomīgas pilnīgas lūpas vienmēr tikušas uzskatītas par seksualitātes simbolu. Estētika diktē to formu un apjomu. Tās tiek uzskatītas par ideālām, kad virslūpa ir mazliet tievāka par apakšlūpu, bet seksapīlas, kad tām ir apjoms. Ne katrai sievietei tādas lūpas dāvājusi daba, bet estētiskā medicīna šodien var palīdzēt katrai sievietei iegūt šo juteklisko akcentu uz sejas. Iespēja palielināt lūpas ir nopietns vilinājums tām, kas atrodas pastāvīgos sava ideālā tēla meklējumos. Speciālisti iesaka šo procedūru dabiskās formas uzlabošanai un vecuma izmaiņu korekcijai.

Kas jūs satrauc?
 • Ap lūpām ir izveidojušās grumbas, virslūpa kļuvusi tievāka, bet apakšlūpa iegūst atkāršanās tendenci.
 • Tieva un īsa virslūpa. Pat aizverot muti, ir redzami priekšzobi.
 • Līdz ar vecumu lūpas ir zaudējušas agrāko apjomu. To kontūra ir izplūdusi.
 • Tievas lūpas, krokas un grumbas ap lūpām.
 • Iedzimts lūpu defekts.
 • Uz lūpām ir labdabīgi jaunveidojumi (cista, papiloma, fibroma, angioma).
 • Lūpu asimetrija.
 • Lūpu forma – augšlūpas un apakšlūpas apjoma neatbilstība.
 • Atkārusies apakšlūpa.

Kādā vecumā veikt operāciju?
Uzskaitīto problēmu esamības gadījumā, jūs varat vērsties pie estētiskās medicīnas speciālistu palīdzības, sākot ar 18 gadu vecumu. Vecuma ierobežojumu nav.

Kontrindikācijas
Infekciju saslimšanas, visu etioloģiju un lokalizācijas hronisko saslimšanu saasinājums, onkoloģiskās saslimšanas, asinsreces traucējumi, cukura diabēts, vairogdziedzera saslimšanas, pilnīgs lūpu ādas elastības zudums, izmantošanai paredzētā preparāta komponentu nepanesamība, imūnās sistēmas traucējumi, grūtniecība, nopietnu bojājumu esamība lūpu apvidū, nosliece uz alerģiskām reakcijām.

Pastāv divi problēmu risināšanas varianti
Konkrētā plastikas veida izmantošanu nosaka medicīniskās indikācijas un vēlamais gala rezultāts.

Lūpu ķirurģiskā plastika
Iesakāma, kad nepieciešams radikāli mainīt lūpu formu (atkārušās apakšlūpas, rētu, cistas, papillomas, fibromas, angiomas un citu jaunveidojumu likvidēšana, mutes formas ar saaugušiem kaktiņiem korekcija, dažādu iedzimtu defektu labošana, lūpu izmēra samazināšana).

Operācija
Tiek izgriezta vajadzīgā izmēra ādas josliņa no augšlūpas un veidota jauna lūpas kontūra. Ādas malas tiek sašūtas, tiek uzliktas šuves un speciāls apsējs. Pēc nedēļas to noņem. Pēc 9–12 dienām var izmantot lūpukrāsu. Sāpju izjūtu praktiski nav. Miniatūrās pēcoperācijas rētas ir nemanāmas, vēl jo vairāk zem lūpukrāsas un lūpu spīduma kārtas. Rezultāts saglabājas visu dzīvi, kaut arī jāņem vērā vecuma izmaiņas. Ja nepieciešams izveidot jaunu sarkanās malas formu, tāpat tiek izgriezta ādas josliņa tieši virs augšlūpas, kuras augšmala arī veido jauno lūpas kontūru. Pēc ādas josliņas likvidēšanas, malas tiek sašūtas.

Pēcoperācijas periods
Apsējs tiek noņemts pēc nedēļas, vēl pēc dažām dienām ir atļauts izmantot lūpukrāsu. Lūpu sabiezēšana un ādas jūtības zaudēšana pēcoperācijas rētas zonā pāriet pēc 3–4 mēnešiem. Tievu lūpu korekcija – neapjomīga un netraumatiska operācija. Parasti noris nesāpīgi un neizraisa sarežģījumus. Mazā rēta atrodas uz sarkanās apmales un ādas robežas.

Lūpu kontūru un apjoma plastika
Iesakāma, kad sievieti neapmierina forma un apjoms, lūpu asimetrija, vecuma izmaiņas. Estētisko defektu korekcija tiek veikta ar biogēlu vai ar personīgo taukaudu (lipofilings) ievades palīdzību, t.s., personīgie taukadi no vēdera zonas tiek injicēti lūpu zemādā. Lūpu forma un apjoms būs atkarīgi no ievades tehnikas un gēla vai autotauku daudzuma. Metodikas atšķir ne tikai izmantojamie materiāli, bet arī rezultāta mērķis un saglabāšanās termiņš. Mikroskopiskās adatiņas, ar kurām tiek ievadīti preparāti, neatstāj pēdas.

Procedūras algoritms
Ilgums 15–30 minūtes. Pēc atsāpināšanas, ārsts ievada preparātu ādā pie lūpu sarkanās malas. Gēla daļiņas dabiskā veidā pielāgojas apkārtējiem audiem un netraucē brīvu vitāli svarīgo vielu migrāciju. Pēc injekcijas tiek veikta viegla masāža, ar mērķi vienmērīgi sadalīt gēlu lūpu audos.

Injekcijas materiāla izvēle
Atkarīgs no lūpu ādas stāvokļa, grumbu dziļuma ap muti, korekcijas mērķiem un vēlamā preparāta iedarbības ilguma. Šī procedūra ir efektīva un droša, ja tiek izmantoti kvalitatīvi materiāli. Runa ir par tiem preparātiem, kas paredz mazākus vēlāko sarežģījumu draudus. Pašlaik pastāv plaša tādu materiālu daudzveidība. Profesionāls ķirurgs, protams, izvēlēsies drošo. Efekta ilgumu nosaka preparāta darbības termiņš. Vidēji šis periods ilgst 4–6 mēnešus.

Padoms
Pirms izšķirties par kaut ko neparastu vai ekstremālu, labāk iepriekš padomāt par to, kā izskatīsies jūsu seja ar nedabiski lielām lūpām.

Mūsu klīnikā
Mēs esam devuši priekšroku Surgilips®, Juvederm® Ultra 4 Allergan (ASV) un ari Teosyal Kiss preparātam, kas radīts Teoxane (Šveice) laboratorijā un ir speciāli izstrādāts lūpu zonai. Tas ietilpst jaunākās paaudzes apjoma un kontūrplastikas ekskluzīvo preparātu līnijās un apvieno sevī ļoti svarīgas īpašības – efektivitāti, drošību un ilgstošu rezultātu. Tie ir biosavienojamie līdzekļi uz ne-dzīvnieciskas izcelsmes hialuronskābes bāzes, kas nodrošina tūlītēju rezultātu, daudz ilgstošāku efektu (12 mēneši) un nepieprasa iepriekšēju ādas diagnostiku.

Anestēzija
Lokālā

Zināšanai
Līdz ar vecumu samazinās glikozamīnoglikānu veidošanās, tieši pateicoties tiem āda saglabā apjomu un elastību. Dažādie lūpu kontūrplastikā izmantojamie gēli (filleri) darbojas pēc tā paša principa – atjauno zaudēto audu apjomu. Ja jums gaidāma sejas plastika vai deguna–lūpu kroku korekcija, atjauninošais rezultāts nebūs tik efektīvs, ja patieso vecumu varēs noteikt pēc apvītušajām lūpām ar nolaistajiem kaktiņiem. Antinovecošanās programmā jāietilpst lūpu atjaunošanai, lai atgūtu zaudēto apjomu, lūpu ādas elastību un padarītu kontūras izteiktākas. Lūpu apjoma un kontūrplastikas efekta ilgums ir 9–12 mēneši. Pa šo laiku ievadītais gēls pakāpeniski uzsūcas un lūpas iegūst agrāko stāvokli. Ja jutekliskas lūpas jau ir kļuvušas par pikantu jūsu imidža detaļu, var veikt atkārtotas injekcijas. Mēs iesakām izmantot to paša gēla veidu, kas tika ievadīts iepriekš, citādi rodas liels blakusefektu risks.

Pēc procedūras
Rezultāts ir redzams uzreiz. Uzturēšanās stacionārā nav nepieciešama. Ir iespējama nenozīmīga tūska vai zilumi. Kādu laiku tie var saglabāties. Lai paātrinātu sadzīšanu pirmajā diennaktī ir jāliek aukstas kompreses vairākas reizes dienā. Lai uzlabotu lūpu stāvokli pēc injekcijām iesakāma viegla masāža un fizioterapeitiskās procedūras. 1 mēnesi ir jāatsakās no saunas, solārija, fiziskām slodzēm. Lūpām ir laba asinsapgāde, tāpēc dažreiz var rasties asinsizplūdums, kas izraisa vieglu diskomfortu un sāpīgumu. Šīs sajūtas pāriet 1–1,5 nedēļas laikā. Dažreiz lūpu apjoms samazinās un lūpu kontūra mainās (mēneša laikā pēc procedūras), šajā gadījumā iesakāma papildus injekcija pēc 1,5 mēneša.

Sarežģījumi un riski
Ļoti reti – aptuveni 1% gadījumu. Var rasties iekaisuma, alerģiskas reakcijas uz preparātu vai biogēla sabiezējumu dēļ. Efektīva ārstēšana, līdz pat biogēla likvidēšanai, pilnībā atbrīvo no šādiem sarežģījumiem. Jūs varēsiet izvairīties no sarežģījumiem, ja pievērsīsiet uzmanību šīs procedūras kontrindikācijām un, ja to veiks pieredzējis, sertificēts speciālists, kurš izmantos viskvalitatīvākos līdzekļus.

to top