Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika
ru lv en
Facebook Instagram
Plastikas ķirurgija Plastiskā estētiskā ķirurģija SMAS liftings: kā izskatīties par 10 gadiem jaunākam?

SMAS liftings: kā izskatīties par 10 gadiem jaunākam?

SMAS liftings: kā izskatīties par 10 gadiem jaunākam?

Mūsdienu sejas ķirurģijas ideoloģija ir saglabāt visas anatomiskās struktūras neskartas: atjaunot jaunību, nemainot izskatu. To var panākt ar SMAS ķirurģisko pievilkšanu – operāciju, kas sejai piešķir skaidru, jaunu kontūru un ļauj atbrīvoties no novecojušas sejas. Un šāda sejas korekcija ir pieejama ikvienam mūsu klīnikas pacientam.

Kurš gan no mums nevēlas atgūt jaunību? Vaigu krokas, bedrītes, noslīdējuši plakstiņi, ļengana kakla āda – ir cilvēki, kuri ar nenovēršamo novecošanos sāk cīnīties 55 gadu vecumā, bet citi šīs nepatīkamās ārējās pazīmes iepazīst jau 30 gadu vecumā. Gadu gaitā seju, šķiet, arvien vairāk ietekmē gravitācija un novecošanās uz sejas tiek pamanīta agrāk, nekā citās ķermeņa daļās. Bet tas viss ir labojams. Ir metodes, kas ļauj uzreiz atgūt apmēram 20 gadus. Viena no tām ir ķirurģiskais SMAS liftings.

Kas ir SMAS?

Sejas kontūru noslīdēšana un elastības zaudēšana notiek ne tikai ādas, bet arī muskuļu, kuri veido mūsu ārējo izskatu, dēļ. Tie ir kakla muskuļi, vaigu fascijas, acs apļveida muskuļi. Svarīgi ir arī taukaudi, jeb tā sauktie vaigu tauki. Tātad, SMAS ir virsmas muskuļu aponeirotiskā sistēma.

Vingrinājumi un krēmi saitēm nepalīdz

Apskatīsim mūsu seju sīkāk: šeit ir mūsu āda, pēc tam seko zemādas tauki, muskuļi, aponeiroze un saistaudi. Pēc tam seko saites, kas visu iepriekšminēto piestiprina kaulam. Tas ir, mūsu seja faktiski balstās uz saitēm, un tieši tās ir atbildīgas par sejas jaunību un elastību.

Image title

Ja saites izstaipās, tad seja noslīd, tas nozīmē, ka noslīd gan SMAS, gan āda.

Krēmi, masāžas un vingrinājumi – tas viss ietekmē ādu, bet ne saites. Arī mīmikas un skeleta muskuļi darbojas atšķirīgi. Skeleta muskuļus var uztrenēt, bet ar mīmikas muskuļiem to izdarīt nav iespējams. Tie ir piestiprināti pie sejas nekustīgās daļas. Tas ir, jo vairāk tos samazina, jo vairāk tiek traumēta āda. Jo augstāka ir mīmiskā aktivitāte, jo vairāk grumbu. Tas nozīmē, ka sejas “trenažieriem” nav nekādas jēgas,” stāsta plastikas ķirurgs Eduards Jurševičs.

Kā darbojas SMAS ķirurģiskais liftings?

SMAS liftings ir darbs ar sejas virsmas muskuļiem. Plastikas ķirurgs veic sejas pievilkšanu, strādā ar struktūrām, kas atrodas dziļi zem ādas, tādējādi visas noslīdējušās zonas atgriežas tādā stāvoklī, kādā tās atradās jaunībā.

SMAS liftings ļauj filigrāni izlabot dažādus trūkumus: dziļas grumbas, izteiktas ādas krokas, kā arī tauku noslāņošanos. Tā rezultātā ir iespējams sasniegt labus rezultātus un iegūt ilgstošu efektu.

Operācija ļauj saglabāt savu ārējo izskatu

Agrāk sejas nostiepšanas operācijās tika izmantotas tehnoloģijas, kas mainīja SMAS anatomiju. Tā rezultātā cilvēks, pieceļoties no operāciju galda, varēja sevi spogulī arī neatpazīt. It kā cilvēks izskatās jauns, taču seja neizskatās pēc paša sejas. Mūsdienu ķirurģiskās metodes, kas tiek izmantotas mūsu klīnikā, ļauj cilvēkam saglabāt savu jaunības izskatu.

Saskaņā ar vecajām metodēm, tika veikts griezums, viens SMAS vektors tika pavilts uz augšu, otrs – līdz ausīm, un tā rezultātā mainījās cilvēka izskats. Tagad mēs nostiepjam visu audu kompleksu un saglabājam cilvēka ārējo izskatu. Daudziem cilvēkiem tas ir noteicošais. Pacienti bieži saka, ka nevēlas mainīt savu seju, bet tikai kļūt jaunāki,” stāsta Eduards Jurševičs, medicīnas zinātņu doktors un plastiskais ķirurgs.

Operācijas priekšrocības un kāpēc to sauc par orgānus saglabājošu operāciju

Pēc unikālās daktera Jurševiča metodes, kas kļuvusi par viņa doktora disertācijas tēmu, SMAS liftings var būt daļa no pilnīgas sejas pievilkšanas. “Orgānus saglabājošais liftings ir tad, kad mēs noslīdējušo SMAS un mīkstos audus paceļam paaugstinātā stāvoklī, kādā tie reiz ir bijuši, nesabojājot sejas anatomiskās struktūras. Tāpēc šo liftingu sauc par orgānus saglabājošu. Un, lai sadzīšana notiktu ātrāk, tiek saglabāti arī perforantie asinsvadi, kuri baro ādas un muskuļu lokusus. Un norit dabīgs asins un šķidruma pieplūdums un to novadīšana (tūska ir daudz mazāka). Diemžēl pēc operācijas uz sejas vienmēr būs pietūkums, jo tā ir ķirurģiska iejaukšanās. Bet tieši perforantie asinsvadi palīdz šķidrumiem izvadīties ātrāk. Arī organisms pēc operācijas atjaunojas daudz ātrāk.

Image title

Citas tehnoloģijas maina ārējo izskatu vai traucē atloku asinsriti, kas noved pie ilgāka atveseļošanās perioda. Bet mēs vēlamies būt skaisti šodien un tagad,” atzīmē dakteris Jurševičs.

Tajā pašā laikā ir iespējams nostiept arī svarīgāko kakla muskulatūru – platismu, un vēl vairāk aizkavēt novecošanās procesu. Kompleksajā operācijā var ietilpt endoskopiskā pieres un uzacu pavelšana, augšējo un apakšējo plakstiņu plastika, sejas vidējās un apakšējās daļas nostiepšana (kā daļa no SMAS liftinga). Uzsveram vēlreiz: saglabājot perforantos asinsvadus, netiek nodarīts kaitējums anatomiskajām struktūrām.

Atveseļošanās periods: cik drīz atkal var doties uz darbu?

Kosmētiku var sākt lietot astoņas dienas pēc operācijas. Šuves tiek noņemtas pēc 7-10 dienām. Uz darbu var doties pēc trīs nedēļām. Sejas iepriekšējā mīmika tiek saglabāta. Taču sākumā var mainīties sejas ādas jutīgums. Āda atjaunojas ātri. Pēc trīs mēnešiem jūs jau varēsiet aizmirst par to, ka operācija jums vispār ir bijusi.

Vai tiek atstātas šuves? Tas ir viens no galvenajiem jautājumiem, kas satrauc pacientus. Šuves sejas pacelšanas laikā tiek uzliktas auss dabiskajās krokās. Procedūru vajag atkārtot ne agrāk, kā pēc 10 gadiem.

Tiem, kuri uz operāciju Rīgā ierodas no citurienes, ir svarīgi zināt: Latvijā nāksies uzturēties 8-10 dienas, lai klīnikas darbinieki varētu kontrolēt pēcoperācijas periodu.

 

to top