Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika
ru lv en
Facebook Instagram
Plastikas ķirurgija Rētu ārstēšana

Rētu ārstēšana

Rētu ārstēšana

Kad sieviete ir pārliecināta par sevi uz visiem 100 procentiem? Atbilde ir: kad viņa zina, ka izskatās nevainojami. Problēma, ar kuru tā vai citādi saskaras 97% sieviešu, apbēdina viņas ne mazāk kā vecuma grumbas un celulīts. Runa ir par izstiepumiem (strijām) – neglītām svītrām uz vēdera, krūtīm, gurniem, kas veidojas grūtniecības laikā. Mediķi ir pat ieviesuši savā profesionālajā leksikā īpašu terminu: „grūtniecības rētas”. Bet lieta ir sekojoša: strijas var iegūt arī neatrodoties „interesantā stāvoklī”. Atbrīvoties no tām ir ļoti sarežģīti. Tieši tāpēc šī, brīžiem nomācošā, ādas nepilnība izvēršas sievietēm par nopietniem pārdzīvojumiem. Estētiskās medicīnas speciālisti brīdina: strijām pieteiktais karš ir ilgs.

Kas jūs satrauc?
  • Strijas uz krūtīm.
  • Bālas strīpas uz gūžām.
  • Iesārtas dzīsliņas virs krūtīm, uz apakšdelmiem.
  • Sarkanas strīpas uz gurnu iekšējās un ārējās virsmas.
  • Strijas uz vēdera.
Zināšanai
  • Strijas – ādas un zemādas audu mikrotraumu rezultāts vai, citiem vārdiem, tā ir kolagēna savienojumu un elastīna šķiedru sairšana (plīsums, ādas struktūras bojājumi). Āda zaudē elastību un tvirtumu, tā kļūst plānāka un kļūst pamanāmāki sīkie asinsvadi, kas atrodas epidermā. Iekšējie plīsumi tiek aizpildīti ar rētaudiem (saistaudiem). Tumšsarkanās un gaiši violetās strīpas ar laiku kļūst bāli–sārtas vai sudrabbaltas.
  • Striju rašanās riska faktori: fizioloģiskās hormonālās pārmaiņas (dzimumnobriešanas periodā). Ja tās jau bija pusaudžu vecumā, katrā ziņā parādīsies atkal. Provocēt striju rašanos var endokrīnās saslimšanas, hormonālo preparātu lietošana, strauja svara palielināšanās/samazināšanās (bioķīmiskie traucējumi organismā, kas saistīti ar ādas reģenerācijai nepieciešamo komponentu deficītu), grūtniecība agrā vecumā (līdz 18 gadiem), liekais svars vai krasas tā svārstības. Ja, piemēram, novājēšanas temps pārsniedz 2% ķermeņa masas mēnesī – ir liela striju rašanās varbūtība.

Kad veikt procedūru/operāciju?
Diemžēl strijas nepazūd patstāvīgi. Ādas atjaunošanas jautājumu šodien risina ar daudz un dažādu atšķirīgu veidu palīdzību. Strijas ir vieglāk novērst, nekā ārstēt. Ja jūs esat nolēmušas „sēsties” uz ekstremālas diētas vai plānojat bērnus, sāciet profilaksi nekavējoties. Izmantojiet speciālos līdzekļus, kurus jums ieteiks kompetenti kosmetologi/dermatologi. Bet ja strijas ir jau redzamas, liela nozīme ir tam, kad jūs sākat ar tām cīnīties. „Svaigu” striju korekcijai var ieteikt kosmētisko un fizioterapeitisko ārstēšanu procedūru kursu veidā (krēmi, serumi, masāža, mezoterapija, pīlingi, ietīšanas, ultraskaņas un mikrostrāvu terapija, ozonterapija un citas). Svaigas strijas – bāli–sārtas, sārtas vai bāli–violetas dzīsliņas.To virsma var būt gluda vai grubuļaina. Ar laiku tās kļūst gaišākas, smalkākas, bet nekad nepazūd patstāvīgi. Svaigu striju krāsa liecina par to, ka to iekšpusē ir saglabājusies asins cirkulācija un var cerēt, ka augstāk minētās metodes būs efektīvas. Ārstēšanas ilgums – līdz 1 gadam, tāpēc uzkrājiet pacietību. Sudrabaini bāla krāsa liecina par asinsrites trūkumu striju iekšienē – tā ir mirusi zona. Te nav matu, neizdalās ādas sekrēts, nav svīšanas... Senas, īpaši dziļas un platas strijas nevar pilnībā likvidēt. Tās ļoti grūti padodas ārstēšanai, bet tās var padarīt mazāk pamanāmas. Metodēm ir jābūt daudz radikālākām. Ja striju rašanās nav saistīta ar grūtniecību, bet ķermeņa masa intensīvi palielinās, nepieciešams obligāti vērsties pie endokrinologa.

Mūsu klīnikā
„Vecu” un „rupju” striju likvidēšanai mēs praktizējam divas visiedarbīgākās tehnoloģijas: lāzerslīpēšanu un ķirurģisku to izgriešanu (likvidēšanu).

Lāzerterapija
Tiek veikta, izmantojot jaunās paaudzes aparātu MCL–30 Dermablate un MultiPulse, ko ražo autoritatīvā kompānija Asclepion Laser Technologies GmbH (Vācija) un, kurai ir nevainojama reputācija medicīnisko lāzertehnoloģiju tirgū jau vairāk kā 30 gadus. Mēs piedāvājam saviem pacientiem principiāli jaunas striju lāzerkorekcijas tehnoloģijas – maksimāli drošas un efektīvas. Unikālas lāzerprocedūras nav agresīvas, ļauj iedarboties praktiski uz jebkuru ādas zonu, var tikt izmantotas visiem tās tipiem, garantē drošību un ilglaicīgu rezultātu.

Kontrindikācijas
Jebkādi iekaisuma procesi paredzētajā apstrādes zonā, infekciju un nopietnas sirds–asinsvadu saslimšanas, sistēmiskās saistaudu saslimšanas, psoriāze, atopiskais dermatīts saasinājuma stadijā, epilepsija... N.B. Ir obligāta iepriekšēja konsultācija ar ārstu!

Procedūra
Lāzertehnoloģija strādā pēc frakciju fototermolīzes principa. Iedarbība uz epidermu notiek bezkontakti, turklāt lāzera stars veic dziļu pīlingu, likvidējot ādas virskārtu kopā ar strijām. Ārsts tur rokās īpašu uzgali (lāzera stara raidītāju), kas ir iedalīts vairākās frakcijās ar ieprogrammētu enerģiju – atkarībā no risināmās problēmas un apstrādes zonas. Stars vairākkārt iekļūst ādā un „formē” mikroārstnieciskās zonas, kurās notiek papildus šūnu stimulācija. Tiek iznīcinātas bojātās un „dzimst” jaunas struktūras. Uzlabojas ādas krāsa, tonuss un turgors, samazinās kontrasts starp ādu striju un blakus zonās. Tiek sasniegts vizuāls liftinga efekts, bet strijas var kļūt gandrīz nemanāmas. Procedūras ilgums ir atkarīgs no apstrādājamo zonu laukuma (no 30 minūtēm līdz 1 stundai). Pēdējais posms: uz apstrādātās ādas uzklāj nomierinošo gēlu. Rezultātus var novērtēt jau pēc 4–5 dienām. Lai sasniegtu optimālu efektu ir nepieciešamas 4–5 procedūras. Terapijas seansu skaits tiek noteikts individuāli. Galīgais rezultāts tiek novērtēts pēc 4–6 mēnešiem. Visu procedūru efektivitāte ir atkarīga no vairākiem faktoriem: pacientes ādas un muskuļu stāvokļa, ādas bojājuma vietas un tā apjoma, vecuma...

Anestēzija
Vietējā (atsāpinošs krēms) – maza manipulāciju apjoma gadījumā. Ja nepieciešama plaša ādas laukuma apstrāde vai dziļāka slīpēšana, tiek izmantota kombinētā atsāpināšana ar intravenozo anestēziju.

Rehabilitācija
Vai ir nepieciešama uzturēšanās stacionārā? Nē, pat pēc apjomīgas procedūras jūs varat doties mājup tajā pašā dienā. Pāris mēnešu laikā ir nepieciešama turpmāka kopšana – mitrinošā un saules aizsargkrēma SPF 50–60 uzklāšana (2–3 reizes dienā). Tāpat mēs iesakām kosmētiskās procedūras, izmantojot profesionālus produktus, kas radīti striju novēršanai.

Ķirurģiskā ārstēšana
Tā ir ādas izgriešana kopā ar īpaši lielajām strijām un rētu strijām, kad citas metodes ir neefektīvas. Var savienot ar abdominoplastiku (strijas tiek izgrieztas kopā ar lielu izstiepušās un ļenganās ādas gabalu un lieko zemādas tauku kārtu).Operācijas ilgums no 40 minūtēm līdz 1,5 stundām. Ķirurģisko striju korekciju var veikt 2–3 nedēļas pēc laktācijas pārtraukšanas vai 6–7 mēnešus pēc dzemdībām (ja jūs nebarojat ar krūti). Pēc operācijas nepieciešams nēsāt kompresijas veļu un iziet rehabilitācijas kursu – individuāli piemeklētas kosmetoloģiskās un fizioterapeitiskās procedūras. Abdominoplastika ir bezspēcīga, ja striju ir daudz un tās atrodas augstāk par nabu (vēders, gurni, piena dziedzeri), – padarīt tās praktiski neredzamas var lāzeri plus kosmetoloģiskās programmas. Stacionārā pēc abdominoplastikas 2–4 dienas.

Anestēzija
Vispārējā kombinētā (Abdominoplastikai). Kombinētā atsāpināšana ar intravenozo anestēziju (lāzerkorekcijai).

to top