Pirms operācijas
- Visas nepieciešamās analīzes tiek veiktas klīnikā 2-3 nedēļas pirms plānotā operācijas datuma. Nepieciešamo analīžu sarakstu noteiktiem operāciju veidiem Jūs atradīsiet šeit.
- Ja Jūs plānojat veikt izmeklēšanos citā ārstniecības iestādē, analīžu rezultāti ir jāiesniedz klīnikā savlaicīgi (ne vēlāk kā 1 – 2 nedēļas pirms plānotā operācijas datuma), saskaņā ar nepieciešamo analīžu sarakstu. Ja izmeklēšanas rezultāti būs nepilnīgi vai būs nepieciešama speciālista konsultācija, pacientu koordinators sazināsies ar Jums.
- Par Jūsu veselības izmeklējumu rezultātiem Jūs varat uzzināt pie sava ķirurga. Pirms operācijas Jums būs jāaizpilda anketa („Informētā piekrišana anestēzijas veikšanai”) - dokuments, kur Jūs godīgi norādāt savas slimības un faktus par iepriekšējām operācijām un anestēzijām (narkozēm), datus par alerģijām uz medikamentiem un citām vielām, kā arī par lietojamajiem medikamentiem un bioloģiski aktīvajām pārtikas piedevām. Jūsu sniegtās medicīniskās informācijas patiesums nodrošina operāciju veikšanas drošību un ļauj izvairīties no komplikācijām un neparedzētām manipulācijām.
- Ja Jūs katru dienu lietojat kādus medikamentus, konsultējieties ar ķirurgu / anesteziologu, lai noskaidrotu, kādus medikamentus var lietot ierastajā kārtībā, bet no kuriem ir jāatsakās. Pēc pašu iniciatīvas nedrīkst pārtraukt zāļu lietošanu, kuras Jums nepieciešams lietot katru dienu.
- Bez ārsta norādījumiem nevajadzētu lietot medikamentus, kas ietekmē asinsreci (acetilsalicilskābe (aspirīns), aspirīnu saturošie preparāti, antikoagulanti), kā arī nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus.
- Ieplānotā operācija, uz kuras rezultātu pacients liek lielas cerības, ir saistīta ar pārdzīvojumiem. Ir ļoti svarīgi būt labā psiholoģiskajā formā. Ja Jūs jūtat pastiprinātu trauksmi, par to ir jāpastāsta ķirurgam / anesteziologam. Šādos gadījumos dažas dienas pirms operācijas var būt nozīmēta sedatīvo (nomierinošo) preparātu lietošana.
- Ķirurgs apspriedīs ar Jums gaidāmās operācijas detaļas. Lūdzu, uzdodiet jebkurus jautājumus attiecībā uz ķirurģisko iejaukšanos. Sekojiet Jūsu ķirurga norādījumiem. 1.8. Ja laika periodā, kad Jūs gatavojaties operācijai, Jums attīstās akūta respiratorā vīrusa infekciju slimība vai notiek hroniskas slimības saasināšanās, sazinieties ar savu ķirurgu. Viņš noteiks, uz kādu laiku būs jāatceļoperācija. 1.9. Ja Jūsu plāni ir mainījušies un Jums nav iespējams ierasties uz operāciju, tas ir jāpaziņo savlaicīgi Jūsu ķirurgam / pacientu koordinatoram vai klīnikas administratoram pa tālruni +371 67333322, +371 67579208. Operācijas datuma pārcelšana vai operācijas atcelšana būs saskaņota ar ārstu.
Operācija
- Iestāšanās klīnikas stacionārā notiek no pl. 9.00 līdz 10.00 (ja Jūsu ārsts nav nozīmējis citu laiku).
- Operācijas veikšanas dienā ir atļautas vieglas brokastis (jogurts/putra/kefīrs/tēja – līdz 200 ml pieaugušajiem) pl. 7.00 no rīta.
- Nelietojiet gāzētos dzērienus, nekošļājiet košļājamo gumiju.
- Paņemiet līdzi tikai visnepieciešamākas lietas:
- Neņemiet līdzi juvelierizstrādājumus, kontaktlēcas un citas personīgās mantas, kuras nebūs vajadzīgas tuvākajās 2 – 3 dienās.
- Nelietojiet dekoratīvo kosmētiku un matu kopšanas līdzekļus (matu putas, laka utt.)
— Personību apliecinošu dokumentu (pase vai ID karte), kā arī dokumetus, kurus Jums izsniedza klīnikas medicīniskie darbinieki sagatavošanai operācijai: “Līgums”, “Informētā piekrišana”, “Informētā piekrišana anestēzijas veikšanai”.
— Medikamentus, kurus Jus lietojat pēc Jūsu ģimenes ārsta/speciālista nozīmējuma (iepriekš saskaņojot to lietošanu ar klīnikas ķirurgu / anesteziologu).
— Personīgo apģērbu (kokvilnas zeķes, čībiņas, jaku vai halātu). Apģērbam, kuru Jūs varēsiet valkāt pēc operācijas, ir jābūt ar pogām vai rāvējslēdzēju.
— Personīgās higiēnas līdzekļus (zobu pasta, zobu suka, matu suka un citi kosmētiskie līdzekļi – pēc nepieciešamības).
Pēc operācijas
- Pēcoperācijas periodā Jūs atradīsieties klīnikā (1 – 3 diennaktis) medicīniskā personāla uzraudzībā komfortablā palātā (TV, Wi-Fi).
- Stacionāra izmaksās ir iekļauta ēdināšana 3 reizes dienā un dzērieni (ūdens, kafija, tēja, sula).
- Gadījumā, ja nepilngadīgam bērnam ir nepieciešama viena no vecākiem (likumīgā pārstāvja) nepārtraukta klātbūtne, viņa izvietošana un ēdināšana ir pieejama par atsevišķu samaksu. Ja likumīgā pārstāvja klātbūtnei nav nepieciešamības, tiek piedāvāta viņa izvietošana atsevišķā istabā. Pavadošajai personai ir jābūt veselai.
Pēc izrakstīšanas no klīnikas stacionāra
- Sekojiet norādījumiem un lietojiet medikamentus, kurus Jums ir nozīmējis ārsts.
- Sazinieties ar ķirurgu/ārstējošo ārstu gadījumā, ja jūs uztrauc radušies neparedzēti apstākļi saistībā ar pēcoperācijas veselības stāvokli.
- Šuvju noņemšana notiek 5. – 14. dienā pēc operācijas (atkarībā no operētās ķermeņa zonas un operācijas apjoma). Saskaņojiet ar medicīnas personālu savas vizītes klīnikā datumu un laiku.
- Nelietojiet alkoholiskos dzērienus vismaz 7 dienas pēc operācijas.
- Ierobežojiet fizisku slodzi pirmos 1 – 3 mēnešus pēc operācijas (atkarībā no operētās ķermeņa zonas un operācijas apjoma). Izvairieties no straujām kustībām un priekšmetu nēsāšanas, kas izraisa spiedošu vai velkošu sajūtu operētajā zonā, izņemot gadījumus, kad ārsts Jums iesaka valkāt speciālo kompresijas veļu vai pārsēju.
- Nepieciešams atteikties no transportlīdzekļa vadīšanas pirmās 1 - 5 dienas (atkarībā no veiktās operācijas veida) pēc operācijas. 2 nedēļas pēc rinoloģiskajām operācijām nav iesakāms lidot. 1 mēnesi pēc operācijas jāatsakās no pirts, saunas apmeklējumiem, sporta nodarbībām un smagas fiziskas slodzes.
- Jūsu veselības stāvokļa prognozējamā uzlabošanās pēc operācijas ir atkarīga no ķirurga / ārsta-speciālista visu norādījumu precīzas izpildes.
- Klīnikas mājaslapā (Operāciju / medicīnisko procedūru apraksts) ir norādīti pacientu pēcoperācijas rehabilitācijas vidējie statistiskie rādītāji.