Kas Jūs satrauc?
- Nokarājusies („smaga”) piere
- Iedzimtas nolaidušās uzacis
- Gadu gaitā uzacu galiņi ir nolaidušies
- Augšējo plakstiņu ārējā mala ir nolaidusies
- Nokarājušies augšējie plakstiņi
- Grumbas zonā virs deguna
- Vertikālas un horizontālas grumbas pierē
Кad veikt operāciju?
Endoskopiskas tehnoloģijas īpatnības
Endoskopiskā pieres un uzacu pacelšana ir operācija, kas ir balstīta uz muskuļu pretestības maiņu. Depresoru muskuļi, kas sasprindzinoties nobīda pieri un uzacis uz leju, tiek bloķēti, bet pacēlājmuskuļi tiek saglabāti. Rezultātā notiek pieres un uzacu pacelšana. Pieres audi tiek fiksēti vajadzīgajā augšējā pozīcijā ar speciālu medicīnisko līmi. Operācija tiek veikta caur 4 griezumiem galvas matainajā daļā, katrs griezums ir apmēram 1 cm garš.
Endoskopiskais aprīkojums ļauj ķirurgam redzēt monitorā visas anatomiskās struktūras un kontrolēt katru operācijas soli. Tās rezultāts būs pieres un uzacu nolaidušos audu atgriešanās dabiskajā pozīcijā, kā arī pieres horizontālo un vertikālo grumbu izlīdzināšanās. Tiek samazinātas novecošanas pazīmes, seja izskatās jaunāka un atpūtusies, tai ir laipnāka izteiksme. Atvērts skatiens ļauj „nomest” 8 – 10 gadus.
Šī operācija ļauj pacelt uzacis un samazināt augšējo plakstiņu nokarāšanos. Dažos gadījumos pat atkrīt augšējo plakstiņu plastikas nepieciešamība, jo uzacu pacelšana savelk arī nokarājušos plakstiņus.
Endoskopiskais pieres un uzacu liftings var būt kā sejas kompleksas atjaunināšanas daļa kopā ar plakstiņu plastiku un sejas divu apakšējo trešdaļu savilkšanu.
Jūs var ieinteresēt
Kontrindikācijas
- Slikti kontrolējama arteriālā hipertenzija
- Subkompensēts cukura diabēts
- Hroniska obstruktīva plaušu slimība (HOPS) ar izteiktu elpošanas mazspēju
- Patoloģiska aptaukošanās (ĶMI >40)
- Aktīvs hepatīts
- Hronisks hepatīts ar aknu mazspēju
- Sirds izsviedes frakcijas mērena samazināšanās
- Hroniska nieru mazspēja, kam nepieciešama regulāra hemodialīzes veikšana.
- Anamnēzē (mazāk kā pirms 6 mēnešiem): miokarda infarkts, insults, īslaicīga išēmiska lēkme, sirds išēmiskā slimība vai stentēšana
- Perorālo antikoagulantu lietošana, kad nav iespējams tos aizvietot ar mazmolekulāriem heparīniem
- Akūta vīrusa (t.sk. herpes) vai bakteriālā infekcija
Operācijas ilgums
Anestēzija
Pēcoperācijas periods
Pirmajā naktī pēc operācijas ir vēlams gulēt ar piepaceltu galvgalu, lai mazinātu tūsku. Pēc operācijas uzacu apvidū un uz pieres ir iespējamas lokālas tūskas, zilumi, kuri pāriet 7 – 14 dienu laikā (individuāls rādītājs).
Atrašanās stacionārā 1 diennakti. Pēc trim dienām var mazgāt galvu, iet dušā.
Nostiprinošs pārsējs - 5 diennaktis.
Rehabilitācijas periods ilgst vidēji 2 nedēļas. Operācijas galarezultāts var tikt novērtēts pēc 3 – 4 nedēļām (individuāls rādītājs). Pēc 3 mēnešiem pēcoperācijas rētas kļūst nepamanāmas. Atjaunināšanas efekta ilgums ir atkarīgs no dzīvesveida un iedzimtiem faktoriem.