Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika
ru lv en
Facebook Instagram
Plastikas ķirurgija Intīmā ķirurģija

Intīmā ķirurģija

Intīmā ķirurģija

Tā nu ir sanācis, ka seksa padomus „pamācošie” glancētie žurnāli lielākoties adresē vīriešu auditorijai. Mūsdienu pētījumi pierāda: arī sievietēm ir ne mazums intīmās dzīves problēmu. Piemēram, no orgasma disfunkcijas, saskaņā ar vieniem datiem, cieš aptuveni 45%, ar citiem – 67% sieviešu. Par „snaudošo libido” šodien sūdzas 33% sieviešu kārtas respondentu. Tādu stāvokli ārsti sauc par seksuālo disfunkciju, bet vīrieši, bieži pat neapzināti, par frigiditāti. Frigidu sieviešu ir ļoti maz, daudz vairāk ir seksuāli neatmodinātu. Dažādi seksuālie traucējumi ir sastopami ne mazāk kā 15–20% – tās ir sāpes dzimumakta laikā, vaginisms, patoloģiska hiperseksualitāte... Pastāv vesels lērums „ķermeņa” saslimšanu, kuru cēlonis ir psihoemocionālais stress. Dažās situācijās var palīdzēt seksologs un psihoterapeits, citās ginekologs, endokrinologs. Bet ir problēmas, kuru risināšana ir pa spēkam tikai intīmajai ķirurģijai. Šī nozare balansē uz estētiskās plastikas, rekonstruktīvās ķirurģijas un ginekoloģijas robežas. Operācijas iedalās divās grupās – dzimumorgānu ārējā izskata uzlabošanas un funkcionālu uzdevumu risināšanas operācijās. Noteiktā sievietes dzīves posmā var rasties nepieciešamība mainīt viedokli par sevi. Mēs esam nolēmuši sniegt informāciju, izmantojot kuru, var rast savu intīmo problēmu risināšanas ceļu un vairot savu seksuālo pievilcību.

Sieviete visas savas dzīves laikā „cīnās” ar savu ķermeni. Būtībā, viņa kļūst par sievieti nevis deflorācijas brīdī, bet tad, kad sāk izprast, kur slēpjas viņas ārējā pievilcība un seksualitāte. Kā zināms, sievietes skaistums pieder spogulim, bet ne tam, kurā viņa redz sevi ik dienas, tas pieder viņas iztēles radītajam. Nevar aizmirst arī par to, ka sievietes seksualitāte ir smalka, tā balstīta uz emocijām un sajūtām. Apzināti pilnveidojot sevi, sieviete tiecas piešķirt ķermenim tās formas, kuras viņai šķiet ideālas. Bet pozitīvas pārmaiņas notiek tikai tad, kad viņa patiesi sāk mīlēt savu ķermeni un pārstāj no tā kautrēties. Ārējo dzimumorgānu izskata uzlabošana ne tikai ceļ viņas psihoemocionālā pašnovērtējuma līmeni, bet arī seksuālās dzīves kvalitāti.

 • Manu ģenitāliju ārējais izskats – pārāk lielas mazās kaunuma lūpas.
 • Lielās kaunuma lūpas ir ļenganas un pārāk lielas.
 • Lielo kaunuma lūpu vecuma deformācija.
 • Kaunuma lūpu deformācija pēc dzemdībām.
 • Neapmierina mazo kaunuma lūpu izskats.
 • Lielas un nesimetriskas mazās kaunuma lūpas.

Kad veikt operāciju?
Atkarīgs no pašsajūtas un sevis uztveres. Neviens nav spējīgs un nevienam nav tiesību iejaukties jūsu slēptajās domās. Ja jūs lasāt šīs rindas, tas nozīmē, ka pastāv zināma interese par šo jautājumu! Var jau būt, ka mēs kļūdāmies – tas nav principiāli. Būtiskāk ir atcerēties galveno – jebkura sieviete, kas jūt diskomfortu sakarā ar savu dzimumorgānu nepilnībām var atrisināt šīs problēmas ar plastiskās ķirurģijas palīdzību. Kaunuma lūpu plastika – tā ir to izmēru, formas un asimetrijas korekcija. Sievietes vienmēr ļoti komplekso savu ģenitāliju „nepareizās” estētikas dēļ. Vēl jo vairāk, iedzimtie vai iegūtie defekti rada vairākas funkcionāla rakstura neērtības. Tāpēc arī rodas situācijas, kad intīmās zonas plastiskā operācija kļūst par vienīgo iespēju, kā atbrīvoties no problēmām un normalizēt dzimumdzīvi. Brīžiem, sievietes vēlas palielināt kaunuma lūpas tikai tāpēc, lai sagādātu sev un savam dzimumpartnerim ne tikai vizuālu, bet arī fizisku baudu – biezas kaunuma lūpas sašaurina ieeju makstī. „Ģenitāliju ķirurģija” kļūst arvien pieprasītāka ne jau tāpēc, ka palielinās kaunuma lūpu deformācijas gadījumu skaits, bet tāpēc, ka sievietes vēlas izskatīties nevainojami „no galvas līdz kājām”. Vai var viņas nosodīt par to?! Vairākums vēlas, lai mazās kaunuma lūpas būtu daudz akurātākas un lielās kaunuma lūpas tās pilnībā nosegtu. Jūs esat nonākusi pie secinājuma, ka šī jūsu ķermeņa zona ir tāla no pilnības? Katrai problēmai vienmēr ir risinājums. Ir tikai jāpierakstās uz ķirurga konsultāciju un jāizstāsta par saviem sarežģījumiem un vēlmēm. N.B. Operāciju vēlams veikt uzreiz pēc menstruācijas vai nedēļu pirms tās sākšanās.

Zināšanai
Parasti, lielajām kaunuma lūpām ir jānosedz mazās – tāda kaunuma lūpu anatomiskā forma novērš infekcijas iekļūšanu makstī un uztur noteiktu ģenitāliju temperatūras režīmu, aizkavējot aukstā gaisa piekļuvi (funkcionāla nozīme).

Elongācija (pagarināšanās) vai mazo kaunuma lūpu asimetrija var būt iedzimts estētisks defekts, dažu saslimšanu sekas, anomāla vīrišķo dzimumhormonu (androgēnu) līmeņa rezultāts. Ļenganumu un nokarāšanos var izraisīt krasa svara zaudēšana un vecuma izmaiņas (atrofija), trauma. Par operācijas iemeslu var kļūt vecuma atrofija, dzemdību sekas.

Mazo kaunuma lūpu anatomiskie rādītāji neparedz ideālu simetriju. Kad sieviete sāk dzīvot dzimumdzīvi, vai pēc vairākām dzemdībām, itin bieži, notiek to pagarināšanās (elongācija). Kaunuma lūpas tiek uzskatītas par pagarinātām, ja tās izstiepjot uz sāniem, to garums pārsniedz 4–5 cm. Šis rādītājs netiek uzskatīts par patoloģiju un neapdraud veselību. Problēmu rada estētika un sievietes diskomforts intīmās tuvības laikā ar vīrieti. Mazo kaunuma lūpu asimetrijas korekcijas operācija ļauj iegūt pacientei optimālu anatomisko formu. N.B. Seksuālais jūtīgums nepazūd, dažos gadījumos pat pieaug: dažreiz pēc operācijas atsedzas klitors.

Operācija
Operācijas ilgums ir atkarīgs no ķirurģisko manipulāciju apjoma.

Lielo kaunuma lūpu plastika
Pārlieka zemādas tauku daudzuma gadījumā (pārāk izteiktas kaunuma lūpas), ķirurgs izmanto ķirurģiskās rezekcijas metodi (lieko ādas audu izņemšana), vai arī liposakcijas metodi. Tehnoloģijas izvēle ir atkarīga no ķirurga, noteiktā uzdevuma un vispārējiem rādītājiem. Liposakcija: caur nelieliem ādas iegriezieniem-dūrieniem, ar speciālu instrumentu palīdzību, tiek veikta lokālo tauku nogulšņu vakuuma aspirācija. Kaunuma lūpu apvidū šuves tiek liktas, izmantojot pašuzsūcošos diegus, tāpēc atkrīt to noņemšanas nepieciešamība. Lai piešķirtu kaunuma lūpām trūkstošo apjomu, tiek izmantota ādas plastikas metode (pašas pacientes ādas-taukaudu transplantācija). Dažreiz mazo kaunuma lūpu plastiku apvieno ar lielo kaunuma lūpu plastiku. Tā ir kompleksa operācija.

Mazo kaunuma lūpu plastika
Operācijas būtība: ķirurgs izņem liekos ādas audus tādā veidā, lai mazās kaunuma lūpas neizvirzītos ārpus lielo lūpu robežām un tiktu „paslēptas" dziļāk, pēc tam tiek uzliktas pašuzsūcošās šuves. Pēc šīs operācijas neveidojas rētas. Kā likums, šī operācija ir pieprasīta starp sievietēm, kurām pēc vairākkārtējām un, īpaši, vēlām dzemdībām, notiek mazo kaunuma lūpu „izkrišana". Tā nav patoloģija un veselībai draudus nerada, taču hipertrofētas mazās kaunuma lūpas izskatās ne tikai neestētiski, bet arī var sagādāt ievērojamu diskomfortu intīmajā dzīvē. Dažreiz mazo kaunuma lūpu plastiku apvieno ar lielo kaunuma lūpu plastiku – kompleksa operācija.

Anestēzija
Anestēzija ir atkarīga no pacientes vispārējā veselības stāvokļa īpatnībām un operatīvās iejaukšanās apjoma.

Kontrindikācijas
Smagas un hroniskas iekšējo orgānu saslimšanas, infekciju, sirds–asinsvadu, onkoloģiskās dzimumorgānu iekaisuma saslimšanas, asinsreces traucējumi, dekompensēts cukura diabēts, venēriskās saslimšanas, nekontrolējami augsts arteriālais spiediens, pilnīgs ādas elastības zudums, nosliece uz pārmērīga rētošanos (keloīdajām rētām), ādas iekaisuma saslimšanas, psihiskie traucējumi.

Pēcoperācijas periods
Pirmajās pēcoperācijas dienās vēlams ievērot saudzējošu režīmu. Sāpju sajūtas nav izteiktas. Audu reakcija pēc operatīvās iejaukšanās pilnībā pāriet 3.-5.nedēļā (individuāls rādītājs). Ir stingri jāievēro ārsta norādes. Galvenais: nepieciešams atturēties no seksuālās dzīves 3-5 nedēļas – līdz pilnīgai brūču sadzīšanai (atkarībā no operācijas apjoma). Šuves uzsūcas patstāvīgi pēc 2-3 nedēļām. 2-3 nedēļas ir jāatturas no fiziskām slodzēm, pirts, saunas un karstām vannām. Pirmajā nedēļā (2-3 reizes dienā) – saskaņā ar ķirurga rekomendācijām, nepieciešama rūpīga operācijas zonas higiēniskā aprūpe. Vairumā gadījumu tiek nozīmēti antibakteriālie preparāti iekaisuma procesa profilaksei. Gala rezultātu var novērtēt 2 mēnešus pēc operācijas – kaunuma lūpas pieņem normai atbilstošu un dabisku izskatu.

Sarežģījumi un riski
Minimāli.

Mūsu klīnikā
Tiek veikta intīmās zonas atjaunināšana ar lāzeru. Pateicoties inovatīvām lāzertehnoloģijām un kompānijas Asclepion Laser Technologies GmbH jaunākās paaudzes lāzeraprīkojumam, mēs varam piedāvāt savām pacientēm lielo kaunuma lūpu atjaunināšanu ar lāzeru. Intīmas zonas lāzeratjaunināšana tiek veikta, izmantojot daudzfunkcionālo erbiju lāzeri MCL 30 Dermablate un Micro Spot tehnoloģiju, kas darbojas pēc frakciju fototermolīzes principa. Tehnoloģija ļauj dozēti un saudzīgi iedarboties uz kaunuma lūpu „vecuma skarto” un tonusu zaudējušo ādu. Notiek antinovecošanas procesa stimulācija ādas šūnās – veidojas jauni ādas audi. Unikālā lāzerprocedūra ir droša, der pacientēm ar jebkādu ādas tipu, neparedz ilgstošu rehabilitāciju, tai nav blakņu. Rezultāts. Nozīmīga ādas struktūras, krāsas, tonusa un turgora uzlabošanās, asinsapgādes normalizācija un apmaiņas procesu pastiprināšanās ādas dziļākajos slāņos, elastības atjaunošana, krunku izlīdzināšana, kosmētisko defektu izzušana – pilnīga atjaunināšana.

Pirms Zigmunda Freida teorijas parādīšanās par indivīda psihoseksuālo attīstību, šo sajūtu sauca par saldkaisli. Sieviete pat neuzdrošinājās domāt par to, lai lūgtu ārstu palīdzēt viņai paaugstināt jutekliskuma līmeni. Tāds lūgums tika uzskatīts par nonsensu. Paldies psihoanalīzes tēvam par to, ka mums ir jauna realitāte un iespēja droši atļauties novērtēt savu seksualitāti – varam nekautrēties par vēlmi gūt maksimālu prieku no šīs pārsteidzošās cilvēka dzīves daļas. Šodien seksuālās baudas stāvokli sauc dažādos vārdos: par apskaidrību, eiforiju, nirvānu, paradīzi... Starp citu, termins „libido” arī ir Freida „izgudrojums”, kas nozīmē seksuālo vēlmi. Lai intīmo dzīvi „iekrāsotu” spilgtie emociju toņi, libido ir jābūt augstākajā līmenī. Ir pierādīts, ka pilnvērtīga seksuālā dzīve uztur labu fizisko formu un psihisko līdzsvaru. Bet ko darīt, ja libido pakāpeniski samazinās intīmās zonas problēmu – saslimšanu un estētisko defektu dēļ. Ķermeņa „noslēpumi” ierobežo sieviešu seksualitāti. Estētiskā plastikas un rekonstruktīvā intīmā ķirurģija tādos gadījumos var palīdzēt.

Kas jūs satrauc?
 • Divreiz vienā un tai pašā vietā ir bijusi epiziotomija (starpenes šķēlums dzemdībās). Pirmoreiz man ne visai pareizi savienoja audus. Otrreiz sašuva labāk, bet izveidojās dobums, kurā uzkrājas izdalījumi.
 • Pēc dzemdībām starpene ir stipri izstiepusies.
 • Diskomforts gaisa uzkrāšanās dēļ makstī.
 • Maksts floras traucējumi starpenes deformācijas dēļ.
 • Koitālā refleksa traucējumi.
 • Pēc dzemdībām starpene un maksts ir pārāk platas.
 • Dzemdību laikā bija plīsumi, tika uzliktas 4 ārējās šuves un 4 iekšējās. Līdz šim jūtu diskomfortu, ilgstoši sēžot, dažu fizisku slodžu laikā, sāpes dzimumakta laikā. Ir nepieciešama starpenes plastiskā operācija.

Kad veikt operāciju?
Ja ar perineoplastikas palīdzību ķirurgs–ginekologs uzlabotu tikai dzimumorgānu ārējo izskatu, mēs noteikti sacītu: „atkarīgs no jūsu sevis uztveres un vēlmes kaut ko mainīt sevī”. Perineoplastika – tā ir funkcionāli–estētiska operācija. Tā ir maksts ieejas, tās apvidus un starpenes plastika. Tiek veikta sievietēm ar iegūtu ārējo dzimumorgānu deformāciju. Galvenie deformācijas iemesli visbiežāk ir dzemdības un nopietna dzemdību trauma, vai slikti saauguši starpenes plīsumi. Perineoplastika tiek veikta arī sievietēm 50–55 gadu vecumā, kurām ir pazemināta maksts un starpenes saistaudu elastība (maksts atvere ir redzama). Kāpēc tas notiek? Vecuma ietekme, hormonālās izmaiņas/traucējumi, iedzimtas vulvas uzbūves īpatnības. Tādu pacienšu sūdzības: neapmierinātība dzimumakta laikā, bieži maksts, urīnvada iekaisumi, nepatīkamas sajūtas ejot un citas. Starpenes plastika iesakāma arī dzemdes izkrišanas novēršanai dzemdību laikā. Galvenais perineoplastikas mērķis – defektu novēršana un pacienšu seksuālās dzīves harmonizācija. Ja tāda operācija ir apzināta nepieciešamība, nav jēgas vilkt laiku garumā. Neizlēmība ir slikts „padomdevējs”.

Zināšanai
 • Starpene atrodas starp lielo kaunuma lūpu apakšējā savienojuma punktu un ānusu. Ļoti bieži, kad bērns iet cauri dzemdību ceļiem, notiek starpenes audu plīsums. Starpenes plīsums ir viena no visizplatītākajām dzemdību kanāla traumām, un biežāk rodas pirmo dzemdību laikā. Dažreiz ārsts–akušieris speciāli izdara iegriezumu, lai novērstu dabisko plīsumu, tas ir, lai izvairītos no daudz smagākām dzemdību traumas sekām. Gan iegriezums, gan plīsums starpenes apvidū pieprasa šuvju uzlikšanu. Ja malas nav līdzenas, ir vairāki plīsumi vai, ja brūce praktiski sniedzas līdz anālajai atverei (nopietna dzemdību trauma), plīsušie/pāršķeltie starpenes audi ne vienmēr ideāli saaug. Bez estētiskajām pretenzijām, pacientes sūdzas arī par sāpēm dzimumakta laikā, bet dažos gadījumos pat par tā neiespējamību šo sāpju dēļ. Dzemdību laikā var rasties arī starpenes muskuļu plīsums, kas neskar ādas audus. Tādas traumas rezultāts – maksts atveres paplašināšanās, kas arī ir neapmierinātības iemesls dzimumakta laikā – tā ir intīmās dzīves disharmonija, psiholoģisks diskomforts un, nereti, tuvo cilvēku atsvešināšanās. Perineoplastika palīdz sievietei atgūt prieku par seksu un uzlabot viņas intīmo dzīvi. Atkarībā no deformācijas tipa ķirurgs izvēlas optimālu operācijas veikšanas metodiku.
 • No tā, cik elastīgi ir starpenes muskuļi, ir atkarīgs tas, vai tie varēs izturēt spiedienu un optimāli izstiepties, kad tiem cauri ies bērna galviņa. Pastāv faktori, kas veicina plīsumu rašanos: augsts starpenes izvietojums un attīstīta starpenes muskulatūra, sievietes vecums (vairāk kā 35 gadi), īpaši ja tās ir pirmās dzemdības, kā arī rētas uz starpenes pēc traumām, kas iegūtas iepriekšējo dzemdību laikā vai pēc plastiskajām operācijām, starpenes uztūkums (vāju dzemdību refleksu gadījumā, ātru un strauju dzemdību, neadekvātas dzemdētājas uzvedības gadījumā dzemdību laikā).
Operācija
Ilgums – ne ilgāk par 1 stundu. Būtība: maksts formas korekcija, t.s., maksts un starpenes anatomisko struktūru atjaunošana (iegurņa pamatnes muskuļu un fasciju sašūšana (levatoroplastika); veco deformējošo rētu izņemšana. „Aizmugures kolporāfija” ir nepieciešama sievietēm, kurām dzemdību laikā ir deformējusies starpene (plata/paplašināta maksts atvere). Maksts aizmugures sieniņā tiek izdarīts neliels grieziens, liekā gļotāda, ādas krokas pie maksts ieejas un starpenes tiek izņemtas, izgrieztas un savilktas, pēc tam griezina malas tiek rūpīgi sašūtas tādā veidā, lai maksts atvere nesamazinātos. Tiek izmantots pašuzsūcošais šuvju materiāls.

Anestēzija
Vispārējā kombinētā.

Mūsu klīnikā
Nepieciešamības gadījumā operācijas laikā var tikt veikta dažādu ģenitāliju apvidus jaunveidojumu likvidēšana (vulvas, maksts, starpenes un perianālās zonas kondilomas, kā arī vulvas papilomas, maksts un ģenitāliju nēvusi). Atkarībā no etioloģijas, izmēra un jaunveidojumu atrašanās vietas, tiek izvēlēta to likvidācijas metode (ķirurģiskā vai lāzera). Jaunveidojumu likvidēšanu var veikt arī ambulatorās ķirurģijas ietvaros. Aizdomīgu jaunveidojumu diagnostiku pirms procedūras vienmēr veic dermatologs/onkodermatologs. Izņemtie audi vienmēr tiek nosūtīti uz histoloģisko izmeklējumu.

Kontrindikācijas
Smagas un hroniskas iekšējo orgānu saslimšanas, infekciju, sirds–asinsvadu, onkoloģiskas dzimumorgānu iekaisuma saslimšanas, asinsreces traucējumi, dekompensēts cukura diabēts, venēriskās saslimšanas, nekontrolējami augsts arteriālais spiediens, pilnīgs ādas elastības zudums, nosliece uz pārmērīgu rētošanos (keloīdajām rētām), ādas iekaisuma saslimšanas, psihiskie traucējumi.

Pēcoperācijas periods
Stacionārā 1–3 dienas. Liela operācijas apjoma gadījumā uzturēšanās stacionārā 6–8 dienas. Pirmās 1–3 dienas pēc operācijas – stingrs gultas režīms. Sadzīšana 5–10 dienas (atkarībā no ķirurģisko manipulāciju apjoma). Ir stingri jāievēro visas ķirurga norādes un obligāta rūpīga ārējo dzimumorgānu higiēna. Sāpju izjūtas var saglabāties 1–2 dienas. Kontroles apskates, pārsiešana, atsāpinošo preparātu ievadīšana (intramuskulārās injekcijas/tabletes/rektālās svecītes) un aukstas kompreses – neatņemama pēcoperācijas medicīniskās aprūpes daļa. Stāvokļa monitorings/ambulatorās kontroles apskates – saskaņā ar ķirurga norādēm. Pirmajā laikā iesakāma tikai šķidras un pusšķidras barības uzņemšana (lai aizkavētu defekāciju).Nepieciešamības gadījumā šuves noņem 6.–8. diennaktī. Mēneša garumā pēc operācijas ir izslēgtas fiziskās slodzes un dzimumdzīve.

Sarežģījumi un riski
Šuvju apvidū var rasties sāpes, uztūkums, hematoma. Starpenes sadzīšana var norisināties bez sarežģījumiem – paliks tikai rētas uz ādas. Lai izslēgtu un minimizētu sarežģījumus, operācijas veikšana jāuztic pieredzējušajam ķirurgam–ginekologam, un stingri jāievēro visas viņa norādes pēcoperācijas periodā.

Eiropas valstīs 75% šķiršanās gadījumu to iemesls oficiālā valodā skan kā „nesamierināmas pretrunas”. Seksologi apgalvo: šīs domstarpības sākas guļamistabā – tām ir seksuāls pamats. Ar to tiek domāta neapmierinātība ar intīmās dzīves kvalitāti. Speciālisti apgalvo, ka orgasms, par kura svarīgo nozīmi ģimenes pāru dzīvē šodien tik daudz runā un raksta, savā būtībā ir nevis fizioloģisks, bet gan psiholoģisks – to baro emocijas un pārdzīvojumi. Un tie ir priekšmetiski. Viens no sieviešu „frigiditātes” cēloņiem – vaginālie muskuļi. Tie var būt vāji, neattīstīti, deformēti dzemdībās, traumēti... Par laimi, plastisko ķirurgu arsenālā ir metodes, kas var palīdzēt novērst vagīno problemātiku, palīdzēt atjaunot seksuālo attiecību harmoniju un renovēt jūtas.

Kas jūs satrauc?
 • Pēc dzemdībām maksts nav atguvusi agrākos izmērus. Ir intīmās dzīves problēmas.
 • Dzemdību laikā bija smagi maksts sieniņu un muskuļu plīsumi. Pēc šuvju uzlikšanas izveidojās rupji saistaudi (rēta).
 • Pēc dzemdībām nedaudz atrofējās maksts muskuļi.
 • Pēcdzemdību anorgazmija (orgasma neesamība).
 • Pēc dzemdībām maksts ir paplašinājusies (dzimumatvere ir burtiski atklāti redzama) – neestētisks izskats.
 • Dzemdību sekas – paplašināts maksts gredzens. Neesmu apmierināta ar seksuālo dzīvi.

Kad veikt operāciju?
Vaginoplastikas mērķis – izmēra samazināšana, maksts muskuļu sašaurināšana/paplašināšana. Operācija tiek veikta vāja starpenes muskuļu, iegurņa pamatnes tonusa gadījumā. Ja dzemdību laikā tiek bojāti muskuļi (īpaši atkārtotu dzemdību gadījumā), kā sekas var rasties starpenes mīksto audu izstiepums, maksts sieniņu noslīdēšana (priekšējās vai aizmugures sieniņas, abu) , tās izmēra palielināšanās vai deformējošu rētu veidošanās starpenes plīsuma vietā. Ja maksts iekšējais izmērs ir palielināts, sieviete nevar pilnībā izbaudīt seksu un gūt juteklisko baudu. Maksts atveres sašaurinājums var būt iedzimta patoloģija vai smagu dzemdību rezultāts, kurās bijuši starpenes plīsumi. Nepareizi uzliktas šuves /keloīdās rētas būtiski sašaurina sievietes klēpi. Pilnīgi skaidrs, ka šauru maksts sieniņu dēļ sievietei nākas ciest sāpes dzimumakta laikā, kas arī nevairo prieku par intīmo dzīvi. Maksts mugurējās sieniņas noslīdēšana un izkrišana izraisa taisnās zarnas priekšējās sieniņas noslīdēšanu, iespējama maksts izkrišana no dzimumatveres spraugas. Asinsapgādes traucējumu dēļ rodas gļotādas sausums, šo izmaiņu sekas ir eroziju un čūlu rašanās. Viss iepriekš minētais var sagādāt problēmas seksuālajā jomā. Ļoti bieži par iemeslu vērsties pie ķirurga kļūst seksuālo attiecību kvalitātes pasliktināšanās, sievietes vēlme atjaunot zaudēto tonusu, maksts un starpenes audu struktūru. Ir gadījumi, kad maksts muskuļu bojājumu dēļ sievietei rodas: smaguma sajūta un sāpes vēdera lejasdaļā, urīnizvades traucējumi, apgrūtināts defekācijas process, bet dažreiz dzemdību trauma provocē dzemdes izkrišanu. Tādas problēmas var vienkārši sagraut sievietes pašnovērtējumu. Plastiskā operācija tiek veikta atbilstošu medicīnisku indikāciju gadījumā, un ir vienīgā iespēja tikt galā ar izteiktu fizisko un psiholoģisko diskomfortu. Tamlīdzīgas problēmas nereti sagrauj ģimenes/mīlestības saites. Vai tieši jums ir nepieciešama vaginoplastika? Vienīgais cilvēks, kas šobrīd var atbildēt uz šo jautājumu – esat jūs. Viss ir atkarīgs no pašsajūtas un problēmām, kas liek jums lasīt šo sadaļu.

Operācija
Ilgums apmēram 1 stunda (atkarībā no ķirurģisko manipulāciju apjoma. Kolporāfija – maksts sieniņu lieko audu izgriešana un to sašūšana. „Mugurējā kolporāfija” ir metode, pateicoties kurai ķirurgs var atjaunot maksts elastību un tās agrāko formu. Tehnoloģija paredz maksts mugurējās sieniņas un starpenes muskuļu sašūšanu, t.s., gļotādas ķīļveida zonas likvidēšanu maksts mugurējā daļā (maksts pārejas līmenī uz dzemdes kaklu) un muskuļu satuvināšanu, kas atrodas šajā zonā. Audi tiek savilkti, iekšējais diametrs (maksts atvere) tiek samazināts. Tiek savilkta maksts mugurējās daļas gļotāda un tur atrodošais gredzenveida muskulis. Tiek uzliktas gļotādas šuves, izmantojot speciālus diegus, kas uzsūcas paši.

Kontrindikācijas
Smagas un hroniskas iekšējo orgānu saslimšanas, infekciju, sirds–asinsvadu, onkoloģiskās un dzimumorgānu iekaisuma saslimšanas, asinsreces traucējumi, dekompensēts cukura diabēts, venēriskās saslimšanas, nekontrolējami augsts arteriālais spiediens, pilnīgs ādas elastības zudums, nosliece uz pārmērīgu rētošanos (keloīdajām rētām), ādas iekaisuma saslimšanas, psihiskie traucējumi.

Zināšanai
 • Izstiepta un apjomīga maksts var būt iedzimta. Tā iemesls – noteiktu muskuļu neesamība.
 • „Mugurējās kolporāfijas” tehnoloģija tiek pielietota arī iedzimtu defektu koriģēšanai un ir operācijas sastāvdaļa dzemdes izkrišanas gadījumā.
 • Neuzbudinātā stāvoklī sievietes maksts garums vidēji sastāda 7,5 līdz 13 cm, platums atbilst 2–3 pirkstiem. Uzbudinājuma stāvoklī divas maksts trešdaļas spēj izstiepties vēl par 5 cm un paplašināties līdz 5 cm. Tas saistīts ar to, ka uzbudinātā stāvoklī sievietes dzimumorgāni mazliet paceļas augšup.
 • Nedaudz no anatomijas. Parasti, maksts priekšā atrodošies dobie audi, sievietei uzbudinoties, piepildās ar asinīm (notiek asins pieplūde), vagīnas audi (muskuļi) kļūst elastīgi un stingri, vagīnas ieeja sašaurinās. Muskuļiem ir cieši jāaptver vīrieša dzimumorgāns un tādā veidā jāizdara spiediens uz vagīnas erogēnajām zonām. Ja viss notiek tieši pēc šī „scenārija”, sieviete izjūt baudu un piedzīvo visspilgtākos orgasmus. Ja ar vaginālajiem muskuļiem ir notikušas jebkādas negatīvas izmaiņas, vaginālo muskuļu saraušanās radītā bauda paliek sievietei neaizsniedzama un nezināma.
 • Maksts ir tik elastīga, ka var pielāgoties jebkāda izmēra dzimumloceklim. Pastāv jēdziens: maksts akomodācija (ja sievietei ir pastāvīgs partneris, viņas maksts pielāgojas šī vīrieša dzimumlocekļa izmēriem).
 • Sievietēm, kas ir vienaldzīgas pret dzimumdzīvi un tām, kurām ir grūti sasniegt orgasmu, novērota maksts muskuļu atrofija – tā atrodas atslābinātā stāvoklī, tāpēc liekas, ka maksts ir ļoti plata.
 • Līdzās intīmās dzīves problēmām, ir iespējama nopietnu veselības problēmu rašanās (maksts palielināšanās veicina dzemdes noslīdēšanu).

Anestēzija
Vispārējā kombinētā.

Pēcoperācijas periods
Stacionārā 2–3 dienas. 2 nedēļu laikā aizliegts sēdēt. Atkopšanās periods 2 nedēļas. Par sarežģījumu (iekaisumu) profilakses mērķi ieteicama ķirurga nozīmēto antibiotiku lietošana. Pirmajās dienās ir jāievēro diēta (šķidra un pusšķidra barība). Nedrīkst celt smagumus, braukt ar velosipēdu un nodarboties ar zirgu jāšanas sporta veidiem, jāizvairās no pārkaršanas (sauna, solārijs, karsta vanna), jāievēro diēta, lai neapgrūtinātu defekācijas procesu, nedrīkst ilgi sēdēt (iesakāms pusguļus stāvoklis). Šuves, uzsūcas pašas – pēc 2–3 nedēļām. Dzimumdzīves atsākšana iespējama 4–5 nedēļas pēc operācijas.

Anomālija, par kuru mēs runāsim, ir visai reta – 1 gadījums uz 5 tūkstošiem sieviešu. Bet tieši tas arī sagādā vislielāko sarūgtinājumu, jo kāda taču nokļūst tādā situācijā. Sievietes, kuras tā piemeklējusi, uzskata, ka daba nezināmu iemeslu dēļ viņas ir sodījusi. Bet neko nepadarīsi, tā nu viņa ir lēmusi: dažām sievietēm ir neattīstīta vai vispār nav gan maksts, gan dzemdes. Medicīnā tādu patoloģija sauc par „MRKH sindromu”. Ar šo „sindromu” var dzīvot, bet dabiskā patoloģija „liedz” sievietēm ne tikai normāla seksa priekus... tā neļauj izpildīt sievietes galveno misiju – dzemdēt bērnu un kļūt par māti. Atjaunot zaudēto vai vispār neesošo ir intīmās plastikas ķirurģijas mērķis.

Kas jūs satrauc?
 • Menstruāciju neesamība.
 • Nevaru palikt stāvoklī – neauglība.
 • Nav iespējams normāli stāties dzimumattiecībās.
 • Periodiski rodas sāpes vēderā.
 • Biežas urīntrakta iekaisuma saslimšanas.
 • Mugurkaula un locītavu sāpes.
Zināšanai
 • Maijera–Rokitanaska–Kjustera–Hauzera sindroms – smags iedzimts uroģenitālās sistēmas attīstības defekts. Tie ir sieviešu iekšējo dzimumorgānu formēšanās traucējumi. Pastāv dažādas šī sindroma formas: no klasiskās, ko aprakstījis Rokitanskis (dzemdes, maksts aplāzija normāli funkcionējošu olnīcu un pareizi veidotu sieviešu ārējo ģenitāliju gadījumā), līdz variantiem, kuri raksturojas ar dzemdes ragu esamību (ar endometriālajiem dobumiem vai bez tiem) vai bez pašas dzemdes (ar tās kakla esamību vai bez tā). Maksts var nebūt pilnībā vai tā var būt ļoti īsa, dzemde var nebūt pilnībā vai tā var būt nepareizas uzbūves... Visas formas apvieno vispārējā patoģenēze.
 • Sievietēm ar šo kaiti ir normāli attīstīti piena dziedzeri un tipiskais sievišķo hromosomu salikums – 46 XX. 3. Bieži pacientēm ar MRKH sindromu ir nieru, urīnvadu, urīnizvadkanāla uzbūves vai dislokācijas traucējumi. Pēc kompleksas izmeklēšanas ginekologi dažreiz atklāj nieru policistozi. Pacientēm var būt arī mugurkaula uzbūves atkāpes. 4.Visbiežāk diagnozi nosaka, balstoties uz galveno sūdzību – menstruāciju neesamību.

Kad veikt operāciju?
Pirmkārt, tas atkarīgs no aizdomām/pārliecības, ka jums ir dotā iekšējo dzimumorgānu patoloģija. Par to, ka notiek kaut kas nelāgs, sieviete sāk nojaust, kad sasniedzot dzimumbriedumu, viņai nav dabiskā menstruālā cikla (šo stāvokli sauc par amenoreju), nav iespējama arī grūtniecība. Olnīcas attīstās normāli un uztur pietiekamu hormonālo fonu, tieši tādēļ ārēji tas nekādi neizpaužas. Pirmoreiz par savu diagnozi sieviete uzzina ginekologa kabinetā apskates laikā, bet kompleksā izmeklēšana (ultraskaņas diagnostika, magnētiskā rezonanse un datortomogrāfija, laparoskopiskā diagnostika, pielogrāfija, mugurkaula rentgenogrāfija, histoloģiskā izmeklēšana...) to apstiprina. Sieviete nav spējīga nodarboties ar seksu ar vīrieti, jo visus mēģinājumus pavada asas sāpes. Ir gadījumi, kad sievietei ir bijusi seksuālā pieredze – dzimumakta laikā tika iesaistīta uretra. Bet tāds anormāls sekss veicina urīnpūšļa iekaisumu attīstību un urīna nesaturēšanu. Šīs veselības nebūšanas liek meklēt ārstu, šajā gadījumā, urologu. Ja jums ir aizdomas, ka ar jums notiek kaut kas tamlīdzīgs, noteikti pierakstieties uz konsultāciju pie ginekologa, bet, ja diagnoze apstiprināsies, mēģiniet atrast pieredzējušu ķirurgu. Šo kaiti ārstē tikai ar ķirurģijas palīdzību.

Zināšanai
Lai veiktu visu diagnostikās izmeklēšanas spektru un noteiktu „MRKH sindroma” ārstēšanas taktiku, ir nepieciešamas arī endokrinologa, ģenētiķa, ortopēda un psihiatra konsultācijas. Vienlaikus ar ķirurģisko palīdzību, pacientēm ir vajadzīgs psihoterapijas kurss – iespējamo psihisko traucējumu koriģēšanai un adekvātai sava stāvokļa izpratnei.

Kontrindikācijas
Smagas un hroniskas iekšējo orgānu saslimšanas, infekciju, sirds–asinsvadu, onkoloģiskās un dzimumorgānu iekaisuma saslimšanas, asinsreces traucējumi, cukura diabēts, seksuāli–transmisīvās slimības, nekontrolējami augsts arteriālais spiediens, pilnīgs ādas elastības zudums, nosliece uz pārmērīgu rētošanos (keloīdajām rētām), ādas iekaisuma saslimšanas, venēriskās slimības, psihiskie traucējumi.

Operācija
Metodes izvēle ir atkarīga no pacientes anamnēzes. Operācijas laikā tiek formēta neomaksts. Formējot neomaksti, ķirurgs izmanto pašas pacientes audus. Diemžēl viņš nevarēs dāvāt sievietei bērnu radīšanas funkciju, bet palīdzēs pārvarēt rūgto vilšanās periodu. Turpmāk no savas intīmās dzīves viņa varēs gūt tikai pozitīvas emocijas.

Anestēzija
Vispārējā kombinētā.

Pēcoperācijas periods
Stacionārā 3–7 dienas (saskaņā ar norādēm). Fiziskā aktivitāte šajā laikā ir maksimāli ierobežota. Divas dienas – gultas režīms. Uzturoties stacionārā, tiek veikts pastāvīgs veselības stāvokļa monitorings un pilns pēcoperācijas medicīnisko pasākumu spektrs. Pēc tam ir nepieciešams ierasties uz kontroles apskatēm (gada laikā) – klīnikas vizīšu periodiskumu nosaka ķirurgs. Lai izveidotā neovagīna saglabātu savu dziļumu un funkcionalitāti, pacientei ir jāpilda speciāli vingrinājumi (bužēšana) un stingri jāievēro ķirurga norādes. Pirmais dzimumkontakts ir pieļaujams 2–3 mēnešus pēc operācijas.

Lielākā daļa mūsu emocionālo vajadzību iekļaujas vienīgajā kaut cik nozīmīgajā dzīves formulā: mīlestības vajadzība. Vīrieša un sievietes attiecību virsotne – dzimumakts. Valdzinājums „atbild” par vēlmi un seksuālo dialogu. Lai neizsīktu tā idejas, sievietes ir spējīgas uz daudz ko. Himenoplastika – viens no savaldzināšanas stratēģijas „instrumentiem”. Mēģināt izprast sieviešu loģiku – nepateicīga nodarbe. Un vai tas maz ir vajadzīgs? Seksuālais „teātris” paredz lomu daudzveidību. Uz jebkuru sievieti iedarbojas vārdi: „mīļotā, vienīgā...”. Katru vīrieti iespaido tas, ka tieši viņam tiek dotas tiesības atvērt mīļotajai durvis uz juteklisko baudu pasauli. Saskaņā ar neirobiologu aprēķiniem, pāra „karstais” periods ilgst 90 dienas. Daži daudz optimistiskāk noskaņotie seksologi stāsta par medusmēnesi divu gadu garumā. Tam beidzoties, kaisle nomirst. Kādam tā ir steidzami jāreanimē...

Kas jūs satrauc?
 • Gadu atpakaļ nolēmu atbrīvoties no nevainības, lai tur vai kas. Drīz izeju pie vīra un ļoti vēlos pirmajā laulību naktī stāties vīra priekšā kā jaunava.
 • Ģimenes dzīve bez emocionāliem pārdzīvojumiem. Esmu iecerējusi atkārtot pirmo laulību nakti un medusmēnesi.
 • Vēlos atkal kļūt par jaunavu – mana iegriba.
 • Sakarā ar kāzu 15. gadadienu, esmu nolēmusi uzdāvināt savam vīram īpašu dāvanu.

Kad veikt operāciju?
Ir skaidri jāsaprot, ka himenoplastika – tā nav nevainības atgūšana tiešā nozīmē. Neviens nevar atdot jums to, kas jau ir zaudēts fiziski-bioloģiskā nozīmē. Jūsu dabiskā plēve bija maksts gļotādas fragments – reģenerācija nav iespējama. Himenoplastika – tā ir operācija – „ilūzija". Pastāv vairākas ķirurģiskās tehnikas. Vēl jo vairāk, to iespējams veikt vairākas reizes – pēc jūsu vēlēšanās. Kāpēc sievietes to veic? Mūsdienu femīna – neparedzama būtne, brīžiem, paradoksāla. Sievietes loģika – sarežģīts, daudzlīmeņu konglomerāts. Tamlīdzīgas operācijas veikšanas motivācija var atrasties ārpus jebkādas izpratnes un gaidāmajām robežām. Bet konsultācijas laikā pamudinošie cēloņi kļūst pilnīgi skaidri. Kā zināms, sekss paredz fantāzijas, himenoplastika pilnībā var kļūt par vienu no tām. Tā var tikt ieplānota, kā viens no seksuālas ēdienkartes „ēdieniem", notiek arī tā, īpaši, kad partneri atrodas uz viena „seksuālā viļņa" un var izpildīt mīļotā cilvēka iegribas. Ir arī citi gadījumi. Pie plastiskā ķirurga vēršas sievietes – izvarošanas upuri. Acīmredzama kļūst cēloņsakarību saikne. Ja tas noticis nesen, sievietei, pirmkārt, ir nepieciešama psihologa palīdzība. Nomācošās atmiņas var turpināt dzīvot sievietes ķermenī, pat ja pēc vardarbības ir pagājuši vairāki gadi. Himenoplastika – iespēja „izdzēst no ķermeņa atmiņas" šo briesmīgo notikumu, atbrīvoties no psiho-fiziskās traumas nastas. Citas pacientes vienkārši vēlas likvidēt mīlas piedzīvojumu sekas. Dažreiz meitenes zaudē nevainību „muļķības dēļ" – ne tā, kā viņas to bija iedomājušās savos sapņos. Tieši tāpēc viņas vēlas veikt reflorāciju. Un tomēr lielākā daļa iemeslu, kas liek pacientēm vērsties pie ķirurga, ir visnotaļ pozitīva rakstura. Nav svarīgi, cik gadu ir jūsu aliansei. Gads, pieci vai divdesmit pieci gadi. Divu attiecībās vienmēr atrodas kādas jaunas robežas. Himenoplastika var atgriezt attiecībās zaudēto romantiku. Sieviete var atkal kļūt par jaunavu un inscenēt to „pirmo" romantisko tikšanos, ar kuru sākās attiecības. Jaunavības „zaudēšana" pēc operācijas mēdz būt pat vēl izteiktāka, nekā pirmā deflorācija. Galvenais, lai šis pasākums tiktu pienācīgi novērtēts. Ja esat nolēmusi, ka sava vīrieša priekšā vēlaties stāties kā šķīsta jaunava un atkal pārdzīvot deflorācijas brīdi – tā ir jūsu vēlēšanās un jūsu tiesības. Vienīgais šīs operācijas priekšnoteikums ir pacientes vēlme. Nekautrējoties runāt par savām intīmajām problēmām, jūs varēsiet atbrīvoties no problēmām, kas traucē jums dzīvot harmonijā ar sevi.

Kontrindikācijas
Onkoloģiskas dzimumorgānu saslimšanas, asinsreces traucējumi, venēriskās slimības, pilnīgs ādas elastības zudums, nosliece uz pārmērīgu rētošanos (keloīdajām rētām), dzimumorgānu iekaisuma saslimšanas akūtā formā, psihiskie traucējumi.

Anestēzija
Atsāpināšanas metodi nosaka ārsts – anesteziologs.

Operācija
Operācijas ilgums ir atkarīgs no operatīvās iejaukšanās apjoma. Ķirurgs – ginekologs maksts priekšā izveido starpsieniņu – „jaunu" dabīgu himēnu. Eksistē dažādas metodes šī uzdevuma risināšanai. Dzimumakta laikā izveidotā himēna/jaunavības plēve kļūst par barjeru dzimumlocekļa iekļūšanai makstī. Tas veiksmīgi to pārvar, radot sievietei tās pašas sajūtas, kas bija kādreiz. Visas pazīmes būs acīmredzamas. Himenoplastiku var veikt jebkurā vecumā un tik reizes, cik ļaus jūsu dzimumorgānu iespējas (gļotādas esamība, kuru var sakopot un safiksēt). Operācija garantē
„jaunavības" plēves saglabāšanu līdz dzimumkontaktam, pat arī tad, ja tas notiks pēc vairākiem mēnešiem/gadiem. Himenoplastiku veic ne vēlāk kā 7 - 10 dienas līdz kārtējai menstruācijai. Sievietei nepieciešamais efekts būs – asinis vienmēr parādās pie katras nākamās deflorācijas.

Pēcoperācijas periods
Diskomforta sajūta šajā apvidū pāriet diennakts laikā. Iesakāma diēta, izslēdzot produktus, kas var izraisīt vēdera uzpūšanos un rūgšanas procesus zarnu traktā. Ieteicama šķidra barība, lai par diennakti aizkavētu defekāciju. Sākumā jāizvairās no fiziskas piepūles, kā arī pārkaršanas (karsta vanna, sauna). Nepieciešams rūpīgi ievērot higiēnu un visas ginekologa rekomendācijas.

Nav vajadzības pārliecināt kādu, ka sekss ir visai patīkams laika pavadīšanas veids. Visi to lieliski saprot jau tāpat, bez liekiem paskaidrojumiem. Nav nevienam jāpierāda, ka patiess prieks par seksu nav iespējams bez mīlestības ķīmijas. Ceļš uz „lielo seksu” visiem sākas vienādi – ir jābūt izdaudzinātajai pirmajai reizei. Meitenēm tā ir ne tikai nezināma seksuālā pieredze, bet arī... dzimumattiecībās dabiski „ieprogrammētā” deflorācija. Par to, kā gatavoties pirmajam kontaktam ar partneri ir sarakstīts vairāk nekā pietiekami. Bet mūžīgais jautājums tiek uzdots atkal un atkal, jo līdzās pašai fiziskajai darbībai, pirmajai pieredzei daudzējādā ziņā ir psiholoģisks konteksts. To pavadošo pārdzīvojumu amplitūda ir neizmērāma! Ja pirmais dzimumakts noticis uz maksimāli patīkamu iespaidu fona, tas var būtiski ietekmēt turpmāko attieksmi pret dzimumdzīvi, un pāriem ir daudz vieglāk apgūt Kamasutras mākslu. Dažkārt, nevainības atvadu rituāls kļūst elementāri neiespējams...

Kas jūs satrauc?
 • Man ir 25 gadi. Gribu veikt ķirurģisku deflorāciju, lai neizskatītos pēc „vecmeitas” tā vīrieša acīs, ar kuru kopā vēlos būt.
 • Izgāju pie vīra, bet pirmās laulību nakts „mīlestības ceremoniju” īstenot neizdodas.
 • Mēģināju stāties seksuālos sakaros ar savu puisi, bet nekas nesanāk, spēcīgas sāpes. Gribu veikt ķirurģisku deflorāciju.
 • Ļoti blīva jaunavības plēve, kas traucē dzimumaktam un izraisa sāpes.
 • Ļoti elastīga jaunavības plēve – nenotiek tās plīsums.

Kad veikt operāciju?
Kurš gan cits, ja ne Ievas pārstāve zinās, cik svarīga viņai ir pirmā seksuālā pieredze. Visas planētas nevainīgās jaunavas nodarbina jaunavības zaudēšanas problēma. Nezināmais vienlaikus gan vilina, gan iedveš šausmas. Meiteņu galvenie pārdzīvojumi un bailes – iespējamās sāpes un asinis. Bet nevienu neattur šīs mīlas procesa „blaknes”. Libido prasa savu. Kādam ir jābūt pirmajam dzimumaktam, un ar ko? Katras jaunavas sapnis – šis „zieds” ir jāplūc mīļotajam cilvēkam un, vēlams, lai viņš būtu iejūtīgs un uzmanīgs. Jaunavības zaudēšanas problēmas aktualitāti nosaka tas, kādā vecumā cilvēki ir tikušies... Izdaudzinātā pirmā reize var notikt gan 17, gan 23, gan 35 gados. Šķīstības zaudēšanai nav vecuma ierobežojumu. Iepazīt miesas baudas ir jāsāk tad, kad to vēlas ķermenis, „saka priekšā” sirds un arī prāts tam ir „nobriedis”. Visam savs laiks – arī pirmajai tuvībai ar vīrieti. Pastāv uzskats, ka jaunavības plēve ar vecumu zaudē elastību, tieši tāpēc dažām jau pieaugušām sievietēm tās zaudēšana rada lielas grūtības. Daļēji tas tā tiešām ir. 18–20 gados visi audi ir daudz elastīgāki un labāk stiepjas, nekā trīsdesmit gados. Problēma slēpjas ne tikai vecumā, bet arī dzimumorgānu uzbūves īpatnībās. Katras sievietes nevainības plēvei ir individuāli parametri: izskats, izmērs, forma, blīvums, nervu un asinsvadu komplekss. Tieši tāpēc visas sievietes pārdzīvo deflorāciju pēc „individuāla scenārija”. Gadās, ka neatkarīgi no vecuma, plēve ir tik blīva, ka dzimumakts kļūst neiespējams. Visizplatītākā vīriešu kļūda šajā brīdī – nepacietība vai nervozitāte, vēlēšanās ar „spēku”, neskatoties ne uz ko, pabeigt lietu līdz loģiskajam galam. Šis process pieprasa maksimāli saudzīgu attieksmi pret partneri – ar spiedienu var nopietni traumēt sievietes dzimumorgānu maigos audus un izraisīt pastiprinātu asiņošanu. Protams, mēs esam par dabisku/tradicionālu deflorācijas veidu, bet ja vairāku fizioloģiska un psiholoģiska rakstura iemeslu dēļ šis process ir apgrūtināts, der izmantot intīmās plastiskās ķirurģijas iespējas. Kad veikt operāciju? Atbilde ir viennozīmīga: kad ķirurģiskā deflorācija kļūst jums aktuāla.

Zināšanai
 • Jaunavības plēve (himēna) – maza maksts gļotādas kroka, „barjera”, kas aizšķērso tās ieeju. Atrodas 2–3 centimetru attālumā no mazajām kaunuma lūpām. Tajā var būt viena atvere vai uzreiz vairākas – tieši caur tām izplūst menstruālās asinis.
 • Katras sievietes himēnai ir savas īpatnības. Pastāv vairāk kā divdesmit jaunavības plēvju tipu – tās atšķiras pēc formas, blīvuma, asinsapgādes, nervu kanālu daudzuma/inervācijas.
 • Dažreiz plēve nav īpaši izteikta jau kopš dzimšanas, tāpēc var uzskatīt, ka tās praktiski nav.
 • Deflorācijas brīdī tikai 15 % jaunavu ir asas sāpes un spēcīgi asiņaini izdalījumi. Vairumā gadījumu deflorācijas laikā jauno cilvēku pārdzīvojumiem piemīt pavisam cits raksturs – romantisks. Fiziskās sajūtas daudzējādā ziņā ir atkarīgas no tā, cik pareizi ir darbojies vīrietis.

Kontrindikācijas
Onkoloģiskas dzimumorgānu saslimšanas, asinsreces traucējumi, dzimumorgānu iekaisuma saslimšanas akūtā formā, psihiskie traucējumi.

Operācija
Ilgums ne vairāk kā 5-10 minūtes. Ķirurģiskās deflorācijas būtība – ārsts ar skalpeli pāršķeļ jaunavības plēvi.

Anestēzija
Atsāpināšanas metodi nosaka ārsts – anesteziologs.

Pēcoperācijas periods
Ir rūpīgi jāievēro personīgā higiēna. 2–3 dienas iesaka veikt skalošanu ar antiseptiskajiem šķīdumiem. 5–7 dienu laikā pēc operācijas notiek sadzīšana – tad var bez bažām uzsākt dzimumdzīvi. Ķirurga/ginekologa kontroles apskate pēc 5–10 dienām.

to top