Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika
lv
Facebook Instagram
Plastikas ķirurgija Plastiskā estētiskā ķirurģija Ķermeņa un ekstremitāšu plastiskā estētiskā ķirurģija

Ķermeņa un ekstremitāšu plastiskā estētiskā ķirurģija

Viena no tehnoloģijām, kas ļauj būtiski uzlabot ķermeņa kontūras ir liposkulptūra vai lipomodelēšana. Konceptuāli šī metode ir balstīta uz ķermeņa kontūru maiņu pateicoties zemādas tauku šķiedru lokālai samazināšanai un to pārvietošanai.

 1. Nevienmērīgs tauku uzkrājumu izkārtojums
 2. Dažādas lokalizācijas pārlieka zemādas tauku uzkrāšanās (“tauku lamatas”)
 3. Tauku nogulsnējumi vidukļa un gurnu apvidū
 4. Х–veida kāju izliekums
 5. Gurni ar “galifē “ efektu

Ķermeņa kontūru asimetrija

Ja jūs uzskatāt, ka jūsu ķermeņa uzbūve ir tālu no pilnības un vēlaties šo situāciju izlabot, jums ir precīzi jāiedomājas, kādus parametrus vēlaties sasniegt  un kādu jūs redzat savas figūras siluetu.

Liposkulptūra ir ieteicama sievietēm ar ķermeņa kontūru traucējumiem un spilgti izteiktiem lokāliem tauku nogulsnējumiem, no kuriem nav iespējams atbrīvoties ar diētu, fizioprocedūru, smagu treniņu fitnesa klubā palīdzību.

Vecuma izmaiņas, kas saistītas ar zemādas taukaudu pārkārtošanos, izpaužas lokālu „tauku lamatu” veidā, tāpēc sievietes  25 – 45 gadu vecumā kļūst par plastisko ķirurgu galvenajām pacientēm. Pēc 45–50 gadiem ķermeņa kontūru modelēšana  uz zemādas tauku šūnaudu rēķina nereti tiek papildināta ar liekās ādas likvidēšanu. Vai tieši jums ir jāveic operācija? Tas ir atkarīgs no pašsajūtas un sevis uztveres.  Liposkulptūru var veikt jebkurā vecumā, sākot ar 18 gadiem.

 1. gadā Dr. Med. E. Jurševičs izstrādāja un patentēja ķermeņa estētiskās modelēšanas metodiku uz taukaudu rēķina – LIPEX.

LIPEX metodikas būtība  ir tauku šūnu izņemšana un pārvietošana operējamās zonas robežās.

LIPEX metodika paredz vairāku specifisku ķirurģisku paņēmienu izmantošanu harmonisku ķermeņa kontūru radīšanai. Pielietojot LIPEX metodi, nervu un asinsvadu struktūru traumēšanas risks ir minimāls. Asiņošana ir minimāla.

Pateicoties specifiskām ķirurģiskajām manipulācijām (E. Jurševiča izgudrojums) un  īpašu instrumentu izmantošanai (smalkas kanulas), paņemot taukaudus no donorzonas, tauku šūnas (adipocīti) saglabā  dzīvotspēju. Tāpēc aspirētos adipocītus var pārvietot jebkurā problēmzonā un  izmainīt to.

Svarīgi zināt, ka liposakcija ir liposkulptūras posms, kas paredz tikai taukaudu izņemšanu no “tauku lamatām”, bet liposkulptūra – tauku šūnu likvidēšana un to pārvietošana operējamās zonas robežās ideālu ķermeņa kontūru sasniegšanai. Abas metodes nav jāaplūko kā notievēšanas  vai aptaukošanās apkarošanas līdzeklis.

Ar liposkulptūras pēc LIPEX metodikas palīdzību var izlīdzināt vēdera, gurnu, vidukļa, apakšstilbu kontūras, koriģēt ceļa locītavu zonu kāju X-veida izliekuma gadījumā. Var atrisināt ādas reljefa deformācijas problēmu pēc traumām un pārciestām operācijām.

Pēc operācijas, kurā tika pielietota LIPEX metode, atkārtoti tauku nogulsnējumi nerodas – operācijas efekts saglabājas visas dzīves laikā.

 • Slikti kontrolējama arteriālā hipertenzija
 • Subkompensēts cukura diabēts
 • Hroniska obstruktīva plaušu slimība (HOPS) ar izteiktu elpošanas mazspēju
 • Patoloģiska aptaukošanās (ĶMI >40)
 • Aktīvs hepatīts
 • Hronisks hepatīts ar aknu mazspēju
 • Sirds izsviedes frakcijas mērena samazināšanās
 • Hroniska nieru mazspēja, kam nepieciešama regulāra hemodialīzes veikšana.
 • Anamnēzē (mazāk par 6 mēnešiem): miokarda infarkts, insults, īslaicīga išēmiska lēkme, sirds išēmiskā slimība vai stentēšana
 • Perorālo antikoagulantu lietošana, kad nav iespējams tos aizvietot ar mazmolekulāriem heparīniem
 • Akūta vīrusa (t.sk. herpes) vai bakteriālā infekcija
No 1 līdz 3 stundām. Atkarībā no ķirurģisko manipulāciju apjoma.

Vispārējā kombinētā.

Vietējā anestēzija tiek veikta gadījumos, kad tiek modelētas nelielas ķermeņa zonas.

Stacionārā 1 diennakts. Agrīnajā pēcoperācijas periodā 3 – 5 dienu laikā ir iespējamas mērenas sāpju sajūtas apstrādātajās zonās, kas palielinās kustību laikā. Sāpes tiek remdētas ar atsāpinošiem preparātiem. Tūska, zilumi ir jebkuras plastiskās operācijas pavadoņi. Pēc operācijas uz operētās zonas tiek uzlikts kompresijas apsējs uz 7 – 10 dienām. Tas palīdz izvairīties no tūskas un veicina ādas  savilkšanos.

Šuves tiek noņemtas 7. - 10. dienā. Lielākā daļa pacienšu atgriežas savā ierastajā dienas kārtībā pēc 1 – 2 nedēļām. Pirmo rezultātu novērtēšana – 1 – 3 mēneši pēc operācijas. Galīgās ķermeņa kontūras vizualizējas pēc 6 mēnešiem.  Pieņemoties svarā, zemādas tauku uzkrāšanās notiks vienmērīgi pa visu ķermeni.

Nodarbošanās ar sportu, ikdienas fiziskās slodzes, saunas, pirts, solārija apmeklēšana iespējama individuālā kārtībā, saskaņojot ar ārstējošo ārstu. Tiek atļautas dažas  fizioterapeitiskas procedūras, kuras nozīmējis ķirurgs. Kosmētiskās programmas palīdzēs uzturēt efektu.

Infekciju profilaksei tiek nozīmēta antibakteriālā terapija. Tiek atzīmēta nebūtiska ādas jutības samazināšanās, kas atjaunojas pēc 3 – 4 nedēļām.

Jūs būsiet pasargāta no pēcoperācijas nepatikšanām, ja operāciju veiks augsti kvalificēts un pieredzējis plastikas ķirurgs.

to top