Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika
ru lv
Facebook Instagram
Plastikas ķirurgija Plastiskā estētiskā ķirurģija Sejas un kakla plastiskā estētiskā ķirurģija

Sejas un kakla plastiskā estētiskā ķirurģija

Sejas un kakla plastiskā estētiskā ķirurģija

SMAS-liftings

SMAS-liftings – ir fundamentāla metode sejas ķirurģiskajā atjaunināšanā. Tehnoloģija ļauj likvidēt vecuma izmaiņu galveno iemeslu – sejas mīksto audu noslīdēšanu. Operācijas rezultāts ir jauneklīgo sejas vaibstu atgūšana. Runa iet par sejas virspusējās muskuļu – aponeirotiskās sistēmas daudzvektoru pacelšanu un fiksāciju.

  • Dziļas grumbas
  • Ādas ļenganums
  • Izteiktas deguna – lūpu rievas
  • Nolaidušies lūpu un acu kaktiņi
  • Dziļas ādas krokas
  • Ādas nokarāšanās, dubultzods
  • Vertikālās grumbas uz vaigiem
  • Izteikta sejas ovāla trūkums
  • Sīkas krokas uz kakla
  • Grumbas pieres un virsdegunes zonā
  • Nokarājušies vaigi

Visus iepriekš minētos sejas ādas un sejas muskulatūras stāvokļus apvieno viens medicīniskais termins – sejas gravitācijas ptoze. Galvenā indikācija plastiskās atjaunināšanas operācijas veikšanai ir nevis Jūsu vecums pasē, bet sejas mīksto audu vecuma izmaiņu pakāpe.

SMAS- liftings lielākajā mērā tiek rekomendēts sievietēm no 45 gadu vecuma. Tomēr šis vecuma slieksnis ir diezgan nosacīts. Daudz iekšējo un ārējo faktoru var ietekmēt šādas operācijas veikšanas nepieciešamību – vecuma izmaiņu raksturs un pats vecums, konstitūcijas īpatnības, somatiskie rādītāji, iedzimta nosliece uz priekšlaicīgu novecošanos, dzīvesveids, kaitīgie ieradumi, slimības utt.

SMAS-liftinga tehnoloģija paredz ķirurģisko manipulāciju veikšanu uz sejas fasciju-muskuļu aponeirotiskās sistēmas virsmas, kas iekļauj virspusējos muskuļus un fascijas. Šāda iedarbība uz audiem ļauj ķirurgam kardināli likvidēt izteiktas vecuma izmaiņas un modelēt bijušo, jauniem cilvēkiem piemītošo sejas ovālu. SMAS fiksācija īpašā paceltā stāvoklī ļauj saglabāt atjaunināšanas rezultātu uz ilgu laiku.

Ar vienoto nosaukumumu „sejas SMAS liftings” šodien pastāv plašs operāciju spektrs – no mini-liftinga (jaunām pacientēm) līdz apjomīgām ķirurģiskām iejaukšanām (vecākām pacientēm) – kā ar SMAS dissekciju, tā arī bez SMAS dissekcijas (plikācijas SMAS-liftings savienojumā ar sānu platizmoplastiku)

Paplašinātais SMAS-liftinga variants paredz papildus manipulācijas deguna un orbitālajās zonās. Var efektīvi likvidēt izteiktas vecuma izmaiņas vaigu kaulu zonā, sejas vidējā daļā, zoda un kakla zonā.

Dāmām ar izteiktu sejas ptozi paplašinātais SMAS-liftinga variants var būt vēlamāks un var nodrošināt maksimālu un stabilu atjaunināšanas efektu. Operācijas veikšanas algoritms tiek izstrādāts katrai pacientei individuāli. Klīnikas ķirurgi pielieto operatīvo tehniku ar sejas audu perforanto asinsvadu saglabāšanu. Rehabilitācijas periods šādas tehnikas pielietošanas gadījumā būtiski saīsinās.

  • Slikti kontrolējama arteriālā hipertenzija
  • Subkompensēts cukura diabēts
  • Hroniska obstruktīva plaušu slimība (HOPS) ar izteiktu elpošanas mazspēju
  • Patoloģiska aptaukošanās (ĶMI >40)
  • Aktīvs hepatīts
  • Hronisks hepatīts ar aknu mazspēju
  • Sirds izsviedes frakcijas mērena samazināšanās
  • Hroniska nieru mazspēja, kam nepieciešama regulāra hemodialīzes veikšana
  • Anamnēzē (mazāk par 6 mēnešiem): miokarda infarkts, insults, īslaicīga išēmiska lēkme, sirds išēmiskā slimība vai stentēšana
  • Perorālo antikoagulantu lietošana, kad nav iespējams tos aizvietot ar mazmolekulāriem heparīniem
  • Akūta vīrusa (t.sk. herpes) vai bakteriālā infekcija
2 – 3 stundas. Ķirurģisko manipulāciju apjoms ir atkarīgs no indikācijām un pacientes individuālajām īpatnībām.
Vispārējā kombinētā
Uzraudzība klīnikas stacionārā - 2 diennaktis. Ir obligāta speciālā savelkošā/fiksējošā pārsēja nēsāšana (atrašanās stacionārā laikā). Šuvju noņemšana ir pakāpeniska – pirmās var tikt noņemtas 6. – 8. dienā, bet galvas matainajā daļā – 10. – 12. dienā. Antibiotiku kurss tiek nozīmēts, lai izvairītos no inficēšanās. Pretsāpju preparāti tiek nozīmēti pēc indikācijām. Pārsiešanas pēc tam notiek ambulatori. Pēcoperācijas tūska samazinās 4. – 6. dienā, pēc 7 – 10 dienām seja ir tikai nedaudz pietūkusi (individuāls rādītājs). Zilumi pazūd pēc 1,5 – 3 nedēļām (individuāls rādītājs). Galvu var mazgāt otrajā dienā pēc operācijas, matu krāsošana iespējama pēc mēneša. Mēneša laikā ir jāatturas no fiziskas slodzes, straujām galvas kustībām, uzmanīties no pārkaršanas (pirts, sauna). Rehabilitācijas periods ir atkarīgs no ķirurģisko manipulāciju apjoma, organisma individuālajām īpatnībām. Pēc 2,5 – 3 nedēļām (vidējais statistiskais rādītajs) var atgriezties ierastajā dzīves ritmā. Operācijas rezultāts kļūs acīmredzams pēc 1,5 – 2 mēnešiem (individuāls rādītājs). Lai paātrinātu dzīšanas procesu, tiek nozīmēts fizioterapeitisko procedūru kurss. Operācijas galējo rezultātu var novērtēt ne agrāk kā pēc 3 mēnešiem no tās veikšanas.
Perforanto asinsvadu maksimāla saglabāšana, saudzīga izturēšanās ar mīkstajiem audiem un SMAS būtiski atvieglo pēcoperācijas perioda gaitu un minimizē gan tūlītēju, gan vēlīnu pēcoperācijas komplikāciju attīstības riskus – sejas nerva zaru bojājumus, ādas nekrozi, sejas daļu un kontūru deformāciju.
Matu izkrišana ap griezumiem (ar laiku to augšana atjaunojas).
Ir iespējama hematomu rašanās, lēna šuvju dzīšana (smēķētājām), daļēja jutīguma samazināšanās (parasti atjaunojas pēc 3 mēnešiem). SMAS-liftinga veikšanu var uzticēt tikai augsti kvalificētam un pieredzējušam plastikas ķirurgam.
to top