Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika
ru lv en
Facebook Instagram

Ādas problēmu ārstēšana ar lāzeru

Ādas problēmu ārstēšana ar lāzeru

Pēc idejas, piedzimstot, mums jāpienākas tīrai, maigai, nevainojamai ādai, kuru neskar defekti un patoloģijas. Tā notiek ne vienmēr un ne ar visiem. Iejaucas ģenētiskais faktors. Nepagūstot kā pienākas izbaudīt jaunību, mēs jau pēc 25–30 gadiem sākam pamanīt izmaiņas, kas notiek ar mūsu ādu. Un lieta ne tikai grumbās un ādas elastības un veselīgā mirdzuma zaudēšanā. Mēs negaidīti atklājam uz tās dīvainus plankumiņus, pūtītes, asinsvadus, pūslīšus... Tiem absolūti nav nekāda sakara ar skaistumu. Medicīnā tos pieņemts saukt par jaunveidojumiem. Parādoties no nekurienes, šie „atnācēji” biedē ar savu neparedzamību. Un tas slēpj sevī problēmu. Bet katrai problēmai ir atrisinājums.

Kas jūs satrauc?
  • Padušu apvidū ir „caurspīdīgi” jaunveidojumi uz kājiņas.
  • Uz kājas ir vairāk kā 10 mazu kārpu.
  • Uz kakla ir parādījies daudz mazu papilomu.
  • Uz plakstiņa pāris gadus atpakaļ ir parādījies mazs jaunveidojums baltā krāsā. Tagad to ir ļoti daudz un visi tie, uz abiem plakstiņiem un uz skropstu augšanas līnijas, ir dažāda izmēra.
  • Dīvainas sārti–sarkanas krāsas „dzimumzīmes” kniepadatas galviņas lielumā.
  • Liels sarkans plankums – angioma.
  • Mazi ķiršu krāsas audzēji – gludi un sīki, nedaudz paceļas virs ādas.
  • Liels tauku audzējs uz sejas.
  • „Vīna” plankums.
  • „Asinsvadu tīkliņš” uz kāju ādas.
  • Seborejas keratoze.

Kad veikt operāciju?
Pirmkārt, atkarīgs no jūsu attieksmes pret savu veselību un ārieni kopumā. Otrkārt, no tā, cik nopietnas ir ar jūsu ādu notiekošās izmaiņas. Vesela āda – tīra āda, un tātad bez „rotājumiem”, kas turklāt vēl var radīt draudus. Visi jaunveidojumi, kas „pēkšņi” tiek atklāti uz ādas vienā vai otrā dzīves periodā, ir attiecināmi uz tās novecošanas pazīmēm vai arī ir ādas saslimšanas. Tāds ir acīmredzamais. Jebkura no minētajām problēmām – tā ir ādas patoloģija un vienlaikus estētisks defekts. Daži jaunveidojumi var būt kā „bumba ar laika degli”. Valda neviennozīmīgs uzskats, ka draudus var radīt tikai nēvusi, bet zem „dzimumzīmēm” var slēpties kārpas, keratomas, papilomas, dermatofibromas un daudzas citas. Diemžēl, ne tikai dzimumzīmītes var tikt pakļautas ļaundabīgai transformācijai. Ir svarīgi laikus atklāt patoloģisko dinamiku. Absolūti acīmredzams – ne visas dzimumzīmes, kas jums ir, ir tūlīt jālikvidē. Bet Jums noteikti ir jākļūst piesardzīgiem, ja to parametri un stāvoklis ir mainījušies (izmērs, malas, simetriskums, krāsa), ja tās asiņo, pastāvīgi tiek traumētas, niez, sabiezē, iekaist, sāp vai, kas ir vēl bīstamāk, veido nedzīstošas brūces. Jebkura trauma un asiņošana dzimumzīmēm ir nelabvēlīga. Vairumā gadījumu tādas dzimumzīmes ir nekavējoties jālikvidē, lai novērstu/izslēgtu negatīvo dinamiku. Asinsvadu nēvusi – tie ir sīku asinsvadu jeb ar asinīm piepildītu dobumu sablīvējumi. Tie nav bīstami. Bet ja jums tie nepatīk, – atbrīvojieties no tiem. „Asinsvadu zvaigznītes” neapdraud veselību, bet signalizē par to, ka asinsvadus nepieciešams nostiprināt. Vai ir jāatbrīvojas no tā, kas nedaiļo ārieni? Nešaubīgi, jā. Lēmums – jūsu rokās. Anomālu jebkura jaunveidojuma stāvokli var atpazīt tikai dermatologs/onkodermatologs. Mūsu klīnikā dermatologi un onkodermatologi veic ādas diagnostiku, izmantojot mūsdienīgu aparatūru, kas atpazīst jebkuru ādas patoloģiju, – SIAscop „Mole Mate”. Diagnozes precizitāte – vairāk kā 90%. Ja tiks atklāta patoloģija, ārsts noteikti noteiks ķirurģiskas operācijas „cito režīmā” (steidzami) nepieciešamību. Ir gadījumi, kad jaunveidojumus ir lietderīgi likvidēt estētisku apsvērumu dēļ (nepatīk to atrašanās vieta/izmēri). Onkodermatologi ir kategoriski vienā jautājumā: jums ir periodiski jāveic visu savas ādas jaunveidojumu stāvokļa izvērtēšana, kā arī 1 reizi gadā, profilaktiskos mērķos, jāiziet jaunveidojumu apskate pie dermatologa/onkodermatologa.

Mūsu klīnikā
Dažādas etioloģijas jaunveidojumu likvidēšanai tiek izmantoti daudzfunkcionālie kompānijas Asclepion Laser Technologies GmbH (Vācija) pēdējās paaudzes lāzeri. Šis nevainojamais aprīkojums ļauj dozēti iedarboties uz ādas segmentu, minimizēt asins zudumus, trombēt vissīkākos asinsvadiņus, tādējādi novēršot šūnu nonākšanu asinsritē, plus – uzreiz paņemt materiālu histoloģiskās analīzes vajadzībām. Lāzeri MCL 30 Dermablate un MultiPulse – paredzēti nēvusu (dzimumzīmju) likvidēšanai. Lāzers QuadroStar+ paredzēts teleangioektāziju, „vīna plankumu”, paplašinātu vēnu, „asinsvadu zvaigznīšu”, angiomu, hemangiomu, kuperozes, rozacejas, dažādu ādas pigmenta veidojumu (lentigo, „kafijas plankumi”, seborejas keratoze) likvidēšanai. Virspusējo asinsvadu patoloģijas korekcijai mēs izmantojam lāzeru MeDioStarХТ (saskaņā ar norādēm).

Procedūra
Lāzera iedarbība neizraisa sāpju izjūtas, atstāj minimālas pēdas – labu kosmētisko efektu. Jaunās paaudzes lāzeri ir aprīkoti ar atvēsināšanas sistēmu – ādas apdegums nav iespējams. Tie iedarbojas nesāpīgi – procedūras komfortablums garantēts. Pēc procedūras uz ādas paliek neliels apsārtums, kas pāriet pēc 24 stundām. Procedūras ilgums – pāris minūtes. Anestēzija – vietējā. Lāzera stara apstrādes vietā dažos gadījumos paliek neliels padziļinājums, kas izlīdzinās pēc 2 nedēļām.

Efektivitāte un drošība
Precīza, paredzama, droša iedarbība uz patoloģijas perēkli, iedarbības dziļuma kontrole ar datoru – lieliska ārstnieciskā rezultāta garantija, praktiski, rehabilitācijas perioda neesamība.

Zināšanai
Ja jūs vēlaties iegūt daudz pilnīgāku/maksimāli lietderīgu informāciju un paaugstināt zināšanu līmeni attiecībā uz labdabīgo jaunveidojumu ārstēšanu mūsu klīnikā, jums jāvēršas pie rubrikām: „Lāzer–dermatokosmetoloģija” un „Onkodermatoķirurģija”, kas piedāvātas vietnes saturā.

Blāva sejas krāsa, pūtītes, plankumiņi, iekaisuši asinsvadi... Parasti mēs asociējam šīs nepilnības tikai ar pusaudžu auditoriju. Bet tās aktīvi iejaucas pieaugušā dzīvē un, kā saka dermatologi, „dzīvo” līdz solīdam vecumam. Katrai sievietei pēc 30 gadiem, izņemot pārdzīvojumus aizejošās jaunības sakarā, ir cēloņi būt neapmierinātai ar savu ādu. No grumbām, redzamiem asinsvadiem un pigmenta plankumiem labāk atbrīvoties pēc iespējas ātrāk – efektīvi un droši. Ierocis numur viens pret ādas nepilnībām – QuadroStar+ kompānijas Asclepion Laser Technologies GmbH MeDioStarХТ daudzfunkcionālie lāzeri.

Kas jūs satrauc?
  • Ādas tonusa pazemināšanās.
  • Asinsvadu „tīkliņš” uz ādas.
  • Asinsvadu „zvaigznītes” uz sejas un kāju ādas.
  • Pigmenta plankumi.
  • Grumbas.
  • „Vīna” plankums.
  • Asinsvadu audzējs (rozaceja).
  • Kuperoze.
  • „Kafijas plankumi”.
  • Dzimumzīme uz sejas.
  • Lentigo.
  • Seborejas keratoze.

Kad veikt procedūru?
Jebkura no uzskaitītajām problēmām – tā ir ādas patoloģija un vienlaikus estētisks defekts. Pašas par sevi asinsvadu zvaigznītes nav bīstamas veselībai, bet signalizē par to, ka asinsvadus nepieciešams nostiprināt. Vai ir jāatbrīvojas no tā, kas nedaiļo ārieni? Nešaubīgi, jā. Lēmums – jūsu rokās. Daži ādas defekti ir kā palēninātas „iedarbības bumba”, tāpēc vizīte pie dermatokosmetologa/dermato–onkologa kļūst aktuāla, līdzko jūs atklājāt „kaut ko” uz ādas.

  • Daži medicīnas avoti ziņo: rozaceja jeb „sarkanā” seja ir katram desmitajam Latvijas iedzīvotājam.
  • „Asinsvadu zīmējums” ir problēma, kas sastopama gandrīz 90% sieviešu. Teleangiektāzija – tie ir pārplīsuši asinsvadi un to perēkļu paplašināšanās (līdz 0,5–2 mm). Tiem ir noturīga sarkana krāsa un tie ir: zirnekļveida („zvaigznītes”), kokveida („stumbrs ar paplašinājumiem”), lineāri un, punktveida. Tie sastopami 85% cilvēku. Lokalizējas, kā likums, uz kāju, sejas, retāk uz ķermeņa ādas. Kad paplašinās dziļāk izvietotie asinsvadi, saslimšanai sāk piemist „globāls” raksturs, kura nosaukums – kuperoze. Teleangiektāzijas – var būt hroniskas vēnu nepietiekamības sekas. Sievietēm asinsvadu tīkliņa attīstību provocē dažādi hormonālie traucējumi. Lai pārliecinātos, ka šis veidojums neliecina par varikozes vai citas saslimšanas attīstību, labāk pakonsultēties ar ārstu.
  • Hormonālie asinsvadu tīkliņi bieži rodas pēc aborta, grūtniecības, olnīcu cistas, miomas, klimaksa, hormonālo kontraceptīvu izmantošanas. Hormonālie preparāti izraisa asinsvadu patoloģiju, ja jūsu hormonālais fons un preparāta profils nesakrīt. Hormonālos kontraceptīvus ir jāpiemeklē kopā ar ginekologu, nevis pēc draudzeņu padoma! Teleangiektāzijas diagnostikā obligāti ir jāpiedalās ginekologam, kurš pārbaudīs jūsu hormonālo fonu un ginekoloģisko saslimšanu esamību.
  • Pēc 35 gadiem uz muguras var parādīties mazi brūni pleķīši ar raupju virsmu. Tie „dzīvo” bez simptomiem, bet pēc 40 gadiem parādās arī uz roku ārmalas. Tā ir seborejas keratozes attīstības pazīme. Agrīnā stadijā tos sauc par „vecuma plankumiem”. Ar gadiem tie palielinās, kļūst raupjāki un sāk atgādināt kārpas. Jebkurš brūns plankumiņš, kas parādījies uz sejas un ķermeņa pēc 30 gadiem, nepazudīs, tas var tikai augt un sablīvēties. Vislabākais risinājums – atbrīvoties no šīm „rotām”.
  • Melazma, hloazma, brūnas vai kastaņbrūnas krāsas plankumi uz pieres, vaigiem, lūpām, deguna vai apakšdelmiem ir pigmentu sintēzes kontroles traucējumu rezultāts. Bieži rodas sievietēm uz hormonālo svārstību fona, kas ir saistītas ar grūtniecību, pretapaugļošanās un hormonālo līdzekļu lietošanu, kā arī no pārliekas sauļošanās.
  • Pirms procedūras mēs iesakām veikt kompleksu apskati pie ginekologa vai endokrinologa un savest kārtībā savu hormonālo fonu. Ja hormonālie traucējumi organismā saglabāsies, tad atkārtotas asinsvadu patoloģijas rašanās varbūtība būs ļoti liela.

Kontrindikācijas
Pirmsvēža stāvokļi, jebkādi iekaisuma procesi un ļaundabīgi jaunveidojumi apstrādei paredzētajā zonā, infekciju saslimšanas, cukura diabēts, asinsrites traucējumi, nopietnas sirds–asinsvadu saslimšanas, sistēmiskas saistaudu saslimšanas, psoriāze, atopiskais dermatīts saasinājuma stadijā, epilepsija. N.B. Obligāta iepriekšēja konsultācija ar ārstu!

Mūsu klīnikā
Teleangioektāzijas, „vīna plankumi”, vēnu paplašinājumi, asinsvadu „zvaigznītes”, angiomas, hemangiomas, kuperoze, rozaceja, dažādi ādas pigmentu veidojumi (lentigo, „kafijas plankumi”, nevusi vai dzimumzīmes, seborejas keratoze ir tieši tie ādas defekti, ar kuriem tiek galā „asinsvadu” lāzeri. Visu ādas patoloģiju redzamo pazīmju novēršanai tiek izmantoti (pēc norādēm) QuadroStar+ kompānijas Asclepion Laser Technologies GmbH MeDioStarХТ lāzeri.

Procedūra
QuadroStar+ Asclepion lāzers ļauj ātri un vienmērīgi likvidēt patoloģiskos veidojumus lielos laukumos. Tiek sasniegts unikāls kosmētisks efekts ar minimālu pacienta diskomfortu. Lāzerkoagulācija: stars „iziet” caur ādu, to absorbē asins hemoglobīns, tad tas pārveidojas siltumā, kas it kā aizlodē asinsvada redzamo daļu. Īpaši efektīvi QuadroStar+ Asclepion lāzers cīnās ar rozaceju.

Zināšanai
Svarīgi zināt, ne visi lāzeri, kas paredzēti asinsvadu patoloģiju likvidēšanai, ir vienādi efektīvi. Izvēloties klīniku, kas piedāvā lāzerprocedūru, labāk izvēlēties to, kas izmanto pēdējās paaudzes lāzerus. Kāpēc? Tie nodrošina optimālu efektīvai ārstēšanai nepieciešamo parametru savienojumu (jaudu, garumu, impulsa ilgumu un stara diametru). Tāpēc ārsts var veikt jebkāda tipa un diametra asinsvadu koagulāciju. Jaunās paaudzes lāzeri ir aprīkoti ar atvēsināšanas sistēmu, ādas apdegumi nevar rasties. Tie iedarbojas nesāpīgi – procedūras komfortablums ir garantēts. Pēc procedūras uz ādas paliek neliels apsārtums, kas pāriet pēc 20–24 stundām. Asinsvadu virskārtas patoloģijas korekcijai mēs izmantojam lāzeru MeDioStarХТ (saskaņā ar norādēm).

Anestēzija
Nav vajadzīga. Atsāpinošais krēms tiek uzklāts paaugstinātas individuālās jūtības gadījumos.

Efektivitāte un drošība
Precīza, paredzama un droša iedarbība uz patoloģisko zonu un iedarbības dziļuma datorkontrole ir lieliska ārstnieciskā rezultāta garantija, praktiski rehabilitācijas perioda neesamība.

Pēc statistikas, katrs otrais cilvēks agrāk vai vēlāk sastopas ar dažādām ādas problēmām. Viena no tām, neatkarīgi no dzimuma un vecuma, ir ādas pigmentācijas traucējumi. Melanoze vai hiperpigmentācija ir viena no aktuālām dermatoloģijas problēmām. Pigmenta plankumi var parādīties uz jebkuras ķermeņa vai sejas zonas. Tie nerada nopietnus draudus veselībai, neietekmē darbaspējas un dzīves kvalitāti. Protams, var samierināties ar šāda veida ādas nepilnībām, bet, labāk būtu noskaidrot pigmenta plankumu parādīšanās cēloņus un atbrīvoties no tiem.

Kas jūs sarūgtina?
  • Pēc pārslimota smaga herpes vīrusa uz augšlūpas ir parādījušies pigmenta plankumi un neizzūd jau vairākus gadus.
  • Pigmenta plankumi parādījušies grūtniecības laikā.
  • Pigmenta plankumi uz sejas un muguras parādījušies pēc akne.
  • Parādījusies hiperpigmentācija pēc ķīmiskā pīlinga.
  • Liekas, ka ādai ir tieksme uz pēctraumatiskās pigmentācijas rašanos. Jebkādas traumatiskas iedarbības (pīlings, skrubis) padziļina problēmu - pigmentācija pat pastiprinās.
  • Cenšos atbrīvoties no pigmenta plankumiem jau sen - veicu pīlingus, maskas, lietoju speciālus krēmus un serumus. Ziemā tie ir redzami mazāk, bet simtprocentīgi nepazūd. Vasarā - atkal parādās un to tonis kļūst intensīvāks.
  • Pastāvīgi lietoju hormonālos kontraceptīvus. Pārtraucu tos lietot, bet pigmenta plankumi parādās tāpat.
  • Neveiksmīgi izdarīts permanentais grims - no tā labāk atbrīvoties pavisam nekā veikt korekciju.
  • Reiz „kompānijas pēc" izdarīju tetovējumu, tagad ļoti vēlos to likvidēt.
  • Par ādas pigmentāciju atbild šūnas - melanocīti. Tie producē galveno pigmentu - melanīnu, kas piešķir ādai toni. Melanīna daudzums var mainīties dažādu - iekšēju vai ārēju - faktoru ietekmē. Kad notiek šādas izmaiņas, uz atsevišķām ādas zonām melanīna pigmenta daudzums izstrādājas vairāk nekā nepieciešams - parādās hiperpigmentācija, t.i., precīzi iezīmējušies melanocītu uzkrājumi. Tie iekrāso ādu krāsu diapazonā no gaiši dzeltenas līdz tumši brūnai. Vasarrraibumi, melazmas, hloazmas, plankumi pēc iekaisuma, difūzā hiperpigmentācija... Hiperpigmentācijas dažādība ir plaša. To medicīniskā klasifikācija ir sarežģīta.
  • Ādas krāsas perēkļveida izmaiņas var būt ģenētiskas izcelsmes. Uz to ir tieksme gaišākai ādai, tādēļ vasarraibumi vairāk sastopami cilvēkiem ar rudiem matiem vai gaišu ādu. Tie parādās melanīna pastiprinātas sintēzes rezultātā, bez palielināta melanocītu skaita. Vasarraibumi - tas ir jaunības rādītājs. Tuvāk 35 - 40 gadiem tie pakāpeniski „izzied", to skaits samazinās, bet solīdākā vecumā tie var pazust pavisam. Kas ir svarīgi -vsarraibumi nekad nav kādas slimības sekas un nesignalizē par iekšējo orgānu darbības traucējumiem.
  • Pigmenta plankumi var liecināt par organisma vielmaiņas izmaiņām, ginekoloģiskām un endokrinoloģiskām saslimšanām, kuņģa - zarnu trakta, nieru, aknu, aizkuņģa dziedzera darbības traucējumiem.
  • Ādas dabīgās krāsas izmaiņas ietekmē arī dabīgā hormonālā fona izmaiņas sievietēm (grūtniecība/laktācija/menopauze), kā arī ilgstoša hormonālo kontraceptīvu lietošana, nepamatota dažu ārstniecības līdzekļu lietošana. Vēl viens iemesls - hipovitaminoze. A, C un PP vitamīna deficīts pastiprina melanoģenēzi.
  • Kosmētikas pārmērīga lietošana, kā arī smaržas, kuras ir izgatavotas uz atsevišķu ēterisko eļļu bāzes, var izprovocēt pigmenta plankumu veidošanos. Pēc dažām kosmētiskām procedūrām, kuras tika veiktas neievērojot tehnoloģiju, arī ir iespējama šāda ādas reakcija.
  • Bieži ir vērojama ādas hiperpigmentācija pēc iekaisuma procesa, īpaši pēc akne, un posttraumatiskā hiperpigmentācija - pēc jebkādas mehāniskas traumas.
  • Pigmenta plankumi - pārmērīgas insolācijas , t.i.nekontrolētas aizraušanās ar mākslīgo iedegumu (solārijs), vai pārmērīgas atrašanās saulē - sekas. Ultravioletais starojums intensīvākais un bīstamākais ir no pl.10.00 līdz 16.00.
  • Novecošanās - hiperpigmentācijas parādīšanās pamatiemesls. Šūnas „gados" zaudē spēju kontrolēt pigmenta melanīna ražošanu - melanocītu skaits palielinās un tie izplatās pa ādu nevienmērīgi. Vidējā un brieduma vecumā pigmentācijai ir pakļauti 80% sieviešu. Vecuma pigmentācija - tas ir savs noteikts vecuma slieksnis plus ultravioleto staru iedarbība. Lokalizācija - sejas āda, plaukstas, augšdelmi, dekoltē zona, muguras augšējā daļa.

Kad veikt procedūru?
Ja jūs neesat vienaldzīga pret savu veselību, tad vajadzētu rīkoties prātīgi: pie hiperpigmentācijas perēkļu parādīšanās pierakstieties uz konsultāciju pie ārsta. Kā rāda prakse, vizīte pie dermatologa parasti tiek saistīta ar problēmas estētisko pusi - tas ir ādas defekts, kas pamanāmi bojā ārējo tēlu un sagādā pacientam psiholoģisku diskomfortu. Pacientiem bieži vien nav zināšanu par ādas šāda veida reakcijas iespējamiem iemesliem. Vienmēr jāatceras: āda ir mūsu veselības indikators. Pirmais solis uz ādas stāvokļa uzlabošanu ir tās diagnostika. Speciāls aprīkojums ļauj novērtēt visus tās parametrus un saņemt detalizētu informāciju par epidermas, dermas un ādas taukaudu strauktūru, kā arī par tās biezumu, elastību utt. Nākamais solis - diagnostiskās izmeklēšanas kompleksa programma. Šī ir iespēja noteikt veselības stāvokli kopumā, noteikt patoloģiskos cēloņus un izstrādāt individuālu efektīvu ārstēšanas taktiku. Gandrīz 85 - 95% diagnožu gadījumu apstiprina klīniskie izmeklējumi. Lai ārstēšana būtu optimāla, bieži vien ir nepieciešama vairāku profilu speciālistu kooperācija: dermatokosmetologa, endokrinologa, ginekologa, gastroenterologa, terapeita... Dažos gadījumos ir nepieciešama onkologa konsultācija. Kādēļ? Zem pigmenta plankumiem var maskēties ļaundabīgi ādas jaunveidojumi. Hiperpigmentācijas terapija vienmēr ir kompleksa - ir svarīgi atbrīvoties ne tikai no kosmētiskajiem defektiem ar estētiskās medicīnas palīdzību, bet arī izslēgt jaunu to parādīšanos.

Precedents, kad ādā ir pigments - kosmētiski iekrāsots, šodien nav retums. Runa iet par permanento grimu (tetovējums), estētisko dermopigmentāciju, mākslas tetovējumu. Pieprasījums pēc šāda veida procedūrām, diemžēl, izaicināja vairumu „speciālistu", kuriem nav pamata teorētisko zinašanu, nepieciešamo iemaņu un pieredzes. Neprofesionālisma un novecojuša aprīkojuma sekas ir bēdīgas: nevienmērīga acu zīmuļa līnija, izkropļota acu forma, nepareizas formas un krāsas uzacis, zīmējuma asimetrija, sasķobīta lūpu kontūra utt. Satrauktās sievietes ir spiestas meklēt kvalificētāku meistaru, lai steidzami veiktu korekciju vai... pieņem lēmumu atbrīvoties pavisam no nekvalificēti veiktā permanentā grima. Galvenais šādos gadījumos ir: nepieņemt pārsteidzīgus lēmumus - pret klīnikas un speciālista izvēli nepieciešams izturēties maksimāli nopietni.

Šobrīd tetovējumi ir daudziem - tos veic jauneties, sievietes vidējā un pat brieduma vecumā. Bet...tetovējumu bums pamazām pāriet. Arvien vairāk cilvēku vēlas atbrīvoties no „gleznām" uz ādas. Statistika liecina - vairāk kā 37% nožēlo, ka pakļāvuši sevi šādam eksperimentam.

Pacientiem, kuri ir izlēmuši likvidēt pigmenta plankumus, jau neaktuālo tetovējumu vai neveiksmīgi izdarīto permanento grimu, kā likums, ir spēcīga motivācija, bet ir arī bailes, ka pēc procedūras paliks neglītas rētas. Šāds uztraukums nav pamatots - ārstu arsenālā ir pieejamas estētiskās medicīnas modernās tehnoloģijas. Pacients saņem kosmētisku rezultātu, kas nepārspēj nevienu citu metodi.

Lāzera tehnoloģiju būtība - selektīva (punktveida vai frakcionēta) iedarbība uz šūnām, kurās atrodas krāsviela vai ir paaugstināts melanīna daudzums. Lāzera tehnoloģijas izvēle, attiecīgi, gaismas viļņa garums un intensitāte, tiek noteikta pēc ādas stāvokļa un individuālām īpatnībām, plankuma/krāsvielas izvietojuma zonas, tā veida, izmēra, krāsas intensitātes, izvietojuma dziļuma, asinsvadu izvietojuma, dziļuma u.c. parametriem.

Zināšanai
Izvēloties klīniku, kas piedāvā lāzera procedūras, labāk dot priekšroku tai, kuras arsenālā ir pēdējās paaudzes daudzfunkcionālie selektīvie lāzeri. Kādēļ? Pirmkārt, vienas patoloģijas vai kosmētiskā defekta ārstēšanai bieži ir nepieciešams izmantot dažādus lāzerus. Otrkārt, joprojām tiek izmantoti lāzeri, kuri nelabvēlīgi iedarbojas uz apkārtējiem audiem, pārkarsējot tos. Tādā gadījumā neizbēgami rodas apdegums un pēc tam posttraumatiska rēta. Risinot vienu problēmu pastāv risks iegūt citu. Jaunās ģenerācijas selektīvie lāzeri spēj nodrošināt parametru optimālu kombināciju, kas ir nepieciešama efektīvai ārstēšanai (jauda, impulsa garums un stara diametrs). Ādas pigmenta/krāsvielas selektīvās iznīcināšanas metode ļauj ārstam tikt galā ar jebkura tipa, izmēra un izcelsmes plankumiem, panākt pilnīgu to likvidāciju un novērst rētaudu veidošanos. Precīza, paredzama iedarbība uz patoloģisko perēkli, datorizēta kontrole, apkārtējo audu bojājuma neiespējamība, ātra sadzīšana - šīs detaļas ir lieliska ārstnieciskā un kosmētiskā rezultāta garantija. Mēs vēlreiz aicinām jūs ar pienācīgu uzmanību izvēlēties klīniku un speciālistu.

Kontrindikācijas
Hronisku saslimšanu paasinājumi, akūtas infekciju slimības, asinsreces traucējumi, iekaisuma process/mehānisks bojājums/ ļaundabīgs jaunveidojums potenciālajā apstrādes zonā, atopisks dermatīts paasinājuma stadijā, psoriāze, grūtniecība, laktācijas periods, hormonatkarīgā bronhiālā astma, cukura diabēts, saistaudu sistēmiskās saslimšanas, pagājušas mazāk nekā 2 nedēļas pēc ķīmiskā pīlinga veikšanas, nosliece uz pārmērīgu rētošanos (keloīdās rētas).

Mūsu klīnikā
Pigmenta plankumu, tetovējumu, permanentā grima likvidēšanas procedūras veic ar vienu no mūsdienu pašiem avangardiskākajiem lāzeriem - Vācijas kompānijas Asclepion Laser Technologies rubīna lāzeru TatooStar R, kuram ir nevainojama reputācija medicīnisko lāzera tehnoloģiju tirgū. Zinātnieku inovatīvā koncepcija ir izmainījusi pašu starojuma padeves sistēmu un maksimāli pilnveidojusi lāzera iedarbību. Lai koncentrētu enerģiju ļoti mazā objektā (melanīna pigmenta vai krāsvielas daļiņā), TatooStar R izstaro ļoti īsus (nanosekunžu) impulsus Q-Switched režīmā ar ļoti spēcīgu jaudu. Šāda impulsa enerģija rada superviļņus, kurus selektīvi absorbē (uzsūc) pigmenta veidojumi (ādas melanīns, tetovējuma vai permanentā grima krāsvielas), sadalot tos pa fragmentiem - mikrodaļiņām. Pie tam, apkārtējie audi netiek bojāti, tas notiek bez pārkarsēšanas vai koagulācijas riska. Pigmenta/krāsvielas molekulārā struktūra tie sadalīta, to mikrodaļiņas tiek izvadītas no organisma caur limfatisko sistēmu. Ar TatooStar R palīdzību ārsti ir guvuši iespēju efektīvi likvidēt dažādus pigmenta plankumus, permanentā grima pigmentus-krāsvielas, profesionāli izdarītus tetovējumus, kas izvietojas epidermā, kā arī amatieru tetovējumus, vecus profesionālus tetovējumus, krāsvielas granulas, kas parasti atrodas dermā. Pie TatooStar R pielietošanas rētu veidošanās iespējas ir minimālas!

TatooStar R būtiski atšķiras no citām lāzera sistēmām. Zinātnieki ir apgādājuši lāzeru ar frakciju uzgali, kurš ļauj apstrādāt lielus ādas laukumus vienā ārstniecības seansā. Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika ir vienīgā Baltijā, kuras rīcībā ir šāda veida lāzers. Pacientes var rēķināties ar maksimālu komfortu, prognozējamu estētisko rezultātu un īsu rehabilitācijas periodu.

Procedūras ilgums
Atkarīgs no pigmenta veidojuma/tetovējuma blīvuma/dziļuma, atrašanās vietas, krāsas, kā arī krāsvielas tipa/kvalitātes. Parasti tas ilgst apmēram 30 - 40 minūtes.

Procedūru skaits
Pie pigmentācijas traucējumiem nepieciešamas vidēji 3 - 5 procedūras ar 4 - 6 - 8 nedēļu intervāliem (pēc indikācijām). Šajā laikā notiek ādas atjaunošanās. Pie ādā ievadītas mākslīgās krāsvielas - nepieciešamas 6 - 12 lāzera procedūras. Ja pamata pigmentu veido metālu (dzelzs, titāna) oksīdi, tad var būt nepieciešami vairāk par 20 apstrādes seansiem. Vidēji vienā seansā tetovējums kļūst gaišāks par 15 - 50%. Procedūru skaita nepieciešamību nosaka individuāli. Ādas pigmenta izbalēšana notiek pakāpeniski - atkarībā no lāzera stara iedarbības rezultātā notiekošās melanīna/krāsvielas sadalīšanās. Ārstnieciskais efekts pēc katra seansa pastiprinās. Ādas reģenerācija notiek 2 - 3 nedēļu laikā.

Anestēzija
Parasti nav nepieciešama. Pacientiem ar zemu sāpju slieksni piedāvā lokālu anestēziju (atsāpinošu krēmu), it īpaši, ja ir nepieciešams apstrādāt lielu ādas laukumu.

Pēc procedūras
Procedūra tiek izdarīta ambulatori, tādēļ netiks traucēts jūsu dzīves ierastais ritms.

Ja ir tikušas mākslīgi ievadītas krāsvielas (tetovējumu, permanentā grima gadījumā), uzreiz pēc lāzera iedarbības āda iegūst bālganu toni. Neliela tūska iespējama 1-3 dienas. 3-5 dienas apstrādāto vietu nepieciešams smērēt ar speciālu gēlu vai krēmu (pēc indikācijām). Dažreiz nepieciešams uzlikt sterilu pārsēju. 10-14 dienu laikā izveidojas blīva brūna krevelīte, kura pēc neilga laika pati atdalās.

Pēc ādas pigmenta plankumu apstrādes pigments iegūst vēl piesātinātāku brūno toni. Šis efekts saglabājas apmēram 3 nedēļas, pēc kā parādās ādas viegla zvīņošanās un pigments kļūst gaišāks. Turpmāk šo ādas zonu nepieciešams sargāt no tiešajiem saules stariem un lietot saules aizsargkrēmu ar SPF 50-60.

Nepieciešams dienā izdzert 1-2 litrus ūdens, lai uzlabotu pigmenta/tetovējuma mikrodaļiņu drenāžu no organisma caur limfatisko sistēmu. Fragmentāro daļiņu „izskalošanās" process no organisma notiek bez apstāšanās dažas nedēļas. To izvadīšanas ātrums ir atkarīgs no apmaiņas procesu intensitātes dermā un epidermā katram cilvēkam individuāli.

Pēc lāzera iedarbības uz ādu, pirmās nedēļas laikā nav vēlams to traumēt, lietot kosmētiskos līdzekļus vai grimu, gulēt karstā vannā, apmeklēt sporta zāli, pirti vai saunu, veikt masāžu.

Komplikācijas
  • Dispigmentācija. Hipopigmentācijas parādīšanās saistīta ar lāzera viļņa garuma pielietošanu. Vairumam pacientu tā ir īslaicīga parādība, un 4 - 12 mēnešu laikā pilnībā izzūd. Hiperpigmentācijas intensitāte ir saistīta ar pacienta ādas tipu - tumšādainiem pacientiem uz to ir lielāka nosliece. Saules aizsargkrēmu lietošana ar augstu aizsardzības faktoru palīdz novērst komplikācijas. Dažreiz ir nepieciešams papildus nozīmēt medicīniskus preparātus.
  • Strukturālas izmaiņas vai rētošanās. Īslaicīgas strukturālas izmaiņas izzūd 1 - 2 mēnešu laikā. Intervāla pagarināšana starp procedūrām, līdz 10 - 12 nedēļām, ievērojami samazina pastāvīgu strukturālu izmaiņu risku.
  • Alerģiska reakcija uz tetovējumu pigmentu sairšanas produktiem. Lāzers neizvada no ādas pigmentu, bet gan pārvērš to tā (tai skaitā arī ķīmiski), lai organisms jau patstāvīgi varētu tikt galā ar tā iznīcināšanu. Daži izveidojušies ķīmiskie savienojumi var izraisīt sistēmisku alerģisku reakciju. Gadījumā, kad šāda reakcija tiek pamanīta, turpināt tetovējuma likvidēšanas procedūras ar lāzeru nerekomendē!
Riski
  • Insolācija (pārmērīga sauļošanās) var izprovocēt recidīvu. Iedegšana uzreiz pēc lāzera procedūrām veicina melanīna reģenerācijas paātrināšanos, rezultātā rodas atkārtota hiperpigmentācija (ādas zona kļūst ievērojami tumšāka).
  • Ārstējošā ārsta rekomendāciju neievērošana.

Ideālas sejas un ķermeņa modes „diktatori” beidzot devuši sievietēm tiesības būt tādām, kādas viņas vēlas būt. Bet ar zināmiem noteikumiem. Neatkarīgi no silueta un parametriem, ķermeņa kontūrām ir jābūt skaidri izteiktām, bet sejā no vecuma nav jābūt ne miņas. Kas attiecas uz ādu, pūles ir jāvirza uz to, lai padarītu to gludu un mirdzošu, turklāt bez matiem, kas aug „nevajadzīgās” vietās. Skaistuma industrija ātri atsaucas uz ieinteresēto patērētāju vajadzībām. Lai palīdzētu ādai kļūt pilnīgai, ir radīta augsti tehnoloģiska lāzerepilācijas ierīce – MeDioStarXT Asclepion. Šodien mēs piedāvājam saviem pacientiem vissaudzīgāko un efektīvāko nevēlamo matu likvidēšanas veidu.

Kas jūs satrauc?
  • Pārlieka cietu matu augšana uz sejas un kājām.
  • Paaugstināta matu augšana uz rokām.
  • „Ūsiņas” virs virslūpas.
  • Melni mati uz gaišas ādas.
  • Pārlieks apmatojums uz sejas un ķermeņa.
Zināšanai
  • Apmatojums klāj 95% cilvēka ķermeņa virsmas. To kopskaits, bez matiem uz galvas, ir aptuveni 20 tūkstoši. Tie aug ģenētiski noteiktā garumā un pastāvīgi ar ātrumu 0,1–0,45 milimetri diennaktī, atkarībā no atrašanās vietas. Dienā tie aug ātrāk, nekā naktī, pavasarī un rudenī to augšana paātrinās. Sievietēm mati aug lēnāk, nekā vīriešiem.
  • Intensīvai matu augšanai uz sejas, muguras, krūtīm ir jāpievērš uzmanība. Cēlonis var būt hormonālie traucējumi un ģenētiskie faktori. Pārlieks apmatojums sievietēm (vīriešu tipa) var nozīmēt, ka jums ir hirsūtisms. Saslimšanu izraisa pārliekais vīrišķo dzimumhormonu daudzums organismā. Tamlīdzīgs simptoms kopā ar arteriālā spiediena traucējumiem un tauku šūnaudu nogulsnēšanos ķermeņa augšdaļā var būt nopietnas saslimšanas pazīme. Ir jāvēršas pie endokrinologa.
  • Matu daudzums uz cilvēka ķermeņa ir izteikti individuāls un ir atkarīgs ne tikai no dzimumhormoniem, bet arī iedzimtības. Pārmērīga matu augšana uz zoda, virslūpas, kakla, krūtīm un kājām medicīnā tiek saukta par hipertrihozi (pastiprināts apmatojums) – var būt endokrīno saslimšanu pazīme. Ir jāvēršas pie dermatologa vai endokrinologa. Pēc vispusīgas izpētes, ir jāveic atbilstoša ārstēšana un epilācija.

Kad veikt procedūru?
Atkarīgs no pašsajūtas un sevis uztveres. Nevēlami mati uz sejas un ķermeņa ir estētisks trūkums un problēma. Visas sievietes piekrīt, ka matu daudzumam uz viņu ķermeņa jābūt minimālam. Viņas dažādi risina šo jautājumu: skūšanās, izplūkāšana, vaksācija, ķīmiskā epilācija, elektroepilācija, enzīmu epilācija, ultraskaņas epilācija un citas. Jebkura no nosauktajām metodēm likvidē tikai mata stumbru, bet matu sīpola augšanas zona paliek neskarta. Tāpēc efekts ir īslaicīgs. Nomainīt šīs novecojošās metodēs, ir nākusi jauna aparātu paaudze, kas likvidē matu folikulas ar lāzeru. Ja jūs gribat uz ilgu laiku atbrīvoties no matiem, nekas labāks par lāzerepilāciju pagaidām nav izdomāts. MeDioStarХТ lāzers – tā ir efektīva un ātra dažādas krāsas un biezuma matu likvidēšana uz jebkura ādas fototipa. MeDioStarXT lāzera datornodrošinājums ļauj individuāli piemeklēt optimālu iedarbības enerģijas, impulsa frekvences un ilguma attiecību. Daudz smagāku pārliekas matu augšanas gadījumu cēlonis sievietēm ir hormonālie traucējumi un ģenētiskie faktori – iemesls vērsties pie endokrinologa un ginekologa.

Priekšrocības
Ļoti ātra procedūra ar noturīgu, ilglaicīgu rezultātu. Jau pēc pirmās apstrādes ar lāzera staru, jūs iegūsiet ideāli gludu ķermeņa ādu (uz 2–3 mēnešiem), bet uz sejas (1,5–2 mēnešiem). Lāzera gaisma iedarbojas nevis uz katru matu atsevišķi, bet uz ādas laukumu ar vidējo izmēru 18–20 kv.mm. Stara iedarbībai seko atvēsinošā gaisa straume, tāpēc procedūra ir praktiski nesāpīga un komfortabla. Nepatīkamo izjūtu neesamība padara lāzerepilāciju par ideālu delikāto zonu – zona virs virslūpas, padušu iedobes, bikini zona un intīmo zonu apstrādes metodi. Šodien lāzerepilāciju piedāvā daudzi, bet tikai tehniski pilnīga aparatūra ļauj piemeklēt katram pacientam individuālu programmu un padarīt šo procesu maksimāli efektīvu.

Lāzerepilācijas būtība
Lāzera stars iedarbojas uz īpašu pigmentu melanīnu, kas atrodas matu folikulā un mata stumbrā. Lāzerstarojuma avots ģenerē impulsu ar infrasarkano gaismu un siltumu. Zibsnis ilgst sekundes daļu, bet šajā laikā matu sīpola struktūras tiek uzkarsētas un aiziet bojā. Tā tiek likvidēti uz ādas redzamie mati. Bet cilvēka ādā ir matu sīpolu rezerves, kas atrodas miera stāvoklī. Pēc neilga laika „dusošās” folikulas aktivizējas, uz ādas parādās otrais matu vilnis, tāpēc epilācijas procedūra ir jāatkārto. Iznīcinot „aktīvos” matu sīpolus, lāzera stars vājina „aizmigušos” folikulus, – to skaits samazinās. Mainās arī krāsa un no jauna ataugušo matu struktūra (tie kļūst smalkāki un gaišāki). Lai uz ilgu laiku (uz vairākiem gadiem) atbrīvotos no nevēlamiem matiem, nepieciešams veikt lāzera iedarbības sēriju ar laika intervāliem (atkarībā no lokalizācijas vietas, matu augšanas un biezuma intensitātes).

Kontrindikācijas
Ļaundabīgi jaunveidojumi, cukura diabēts, sistēmiskas saslimšanas, sirds–asinsvadu saslimšanas, infekciju un hroniskas ādas saslimšanas, ādas saslimšanas saasinājuma stadijā, smagas varikozo slimību formas, grūtniecība (relatīva kontrindikācija, labdabīgi veidojumi ar progresa tendenci, vairāki hiperpigmentēti nevusi, ādas tieksme uz keloīdo rētu rašanos, akūti iekaisuma procesi, pārāk iedegusi āda vai nesens (mazāk par 2 nedēļām) iedegums uz ādas, apdegumi, nobrāzumi, akūta herpes forma. N.B. Ir obligāta iepriekšēja konsultācija ar ārstu!

Matu likvidēšanas procedūra
Klīnikā procedūru veic tikai ārsts–dermatologs. Ilgums 5–40 minūtes (atkarībā no ādas laukuma, no kura jālikvidē nevajadzīgie mati). Mati virs virslūpas tiek likvidēti 2 minūšu laikā, padušu apvidū un bikini zonā 10–15 minūtēs, uz gurniem un stilbiem – ne vairāk kā 30 minūšu laikā. Lāzerepilācijas brīnišķīgais rezultāts ir redzams uzreiz. Tas saglabājas 1,5–2 mēnešus. Lai atbrīvotos no nevēlamiem matiem uz ilgu laiku, nepieciešams veikt 3–5 seansus. Procedūra neizraisa nekādas nepatīkamas sajūtas, retos gadījumos vērojama viegla durstīšana apstrādes zonā. MeDioStarXT lāzers nebojā epidermu, matu epilāciju var veikt jebkāda ādas tipa gadījumā, jebkurā ķermeņa zonā – virs virslūpas, uz gurniem, stilbiem, krūtīm, padušu apvidū, bikini zonā, uz rokām... MeDioStarXT lāzera datornodrošinājums ļauj individuāli piemeklēt optimālu iedarbības enerģijas, frekvenču un impulsu ilguma attiecību.

Anestēzija
Nav nepieciešama atsāpināšana. Atsāpinošais krēms tiek izmantots individuālas hiperjūtības gadījumos epilācijas zonā.

Rehabilitācija
Pēc procedūras nav nepieciešami īpaši atkopšanās pasākumi, izņemot mitrināšanu un apstrādāto vietu barošanu ar speciāliem kosmētiskajiem līdzekļiem. Nedēļu pēc lāzerepilācijas nav vēlama uzturēšanās saulē, iedegums (dabisks un mākslīgs ). Gozēties saulē un solārijā var pēc divām nedēļām, izmantojot saules aizsargkrēmu SPF 50–60. Pirmo 3 dienu laikā pēc lāzerepilācijas neiesaka apmeklēt pirti, saunu, baseinu.

Sarežģījumi un riski
To nav. Retos gadījumos vērojama viegla durstīšana apstrādes zonā. Īpaši jūtīgās zonās var būt viegls apsārtums, kas pāriet pēc neilga laika.

Speciālisti

Ināra Muravjova
Jekaterina Vedeņina
Evgenija Velenteičik
to top