Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika
ru lv en
Facebook Instagram

Jaunums! Rinoplastika ar saudzējošu ultraskaņas ierīci

Jaunums! Rinoplastika ar saudzējošu ultraskaņas ierīci

Jau vairākus mēnešus “Lipex” klīnikas otolaringoloģe Tatjana Bogdanova rinoplastikas ķirurģijā izmanto modernu, unikālu ultraskaņas ierīci “Piezotome”, kas skulpturāli strādā ar deguna kauliem, nesabojājot mīkstos audus. Rezultāts – izvairīšanās no pēkšņiem lūzumiem, sasitumiem un pietūkuma operācijas laikā un pēc tās.

“Piezotome” jeb, saīsinājumā – “Piezo” ierīce pati par sevi nav jaunums. To aktīvi izmanto žokļa un sejas ķirurģijā, lai strādātu ar blīviem audiem un kauliem. Salīdzinoši nesen šī tehnika ieviesta arī rinopastikā. Lai veiktu deguna plastiskās operācijas, šīs ierīces ražotājs ir izgatavojis īpašus uzgaļus, pateicoties kuriem manipulācijas, piemēram, lai samazinātu deguna kumpumu, deguna “piramīdas” platumu, ir kļuvušas daudz saudzīgākas.

Tradicionālie osteotomi (kalti) un elektriskās urbjmašīnas to nekontrolējamības dēļ reizēm noved pie nepatīkamiem sarežģījumiem, lai arī tas notiek reti. Strādājot ar kaltu, dažreiz ir iespējams ledlauža efekts – nejauši var rasties nelabvēlīgs deguna kaulu lūzums. Savukārt elektriskie urbji var sabojāt mīkstos audus (ieskaitot ādu), atstāt metāla putekļus, kuri dažos gadījumos var izraisīt granulu veidošanos.

Izmantojot “Piezo” nazi, šie nelabvēlīgie scenāriji tiek izslēgti. Ultraskaņa darbojas tikai uz deguna kauliem. “Pjezo” ierīce darbojas tikai uz cietajiem audiem: tā skulpturē kaulaudus, neskarot mīkstos audus, taukus un nervus. Turklāt, ņemot vērā to, ka ierīce pastāvīgi apgādā ar ūdeni, ārsts skaidri var redzēt ķirurģisko lauku, kas uzlabo darba kvalitāti.

 “Strādāt ar šo ierīci ir ļoti ērti. Ne vienmēr ir nepieciešams veikt osteotomiju, tas ir, ar nolūku lauzt kaulus, lai sašaurinātu deguna “piramīdu”. Jūs varat nodarboties ar skultpurēšanu – samazināt kaulu un izveidot skaistu kaula “piramīdu”,” atzīmē daktere Tatjana Bogdanova.

“Piezo” ierīcei ir vēl viena priekšrocība – zilumi un sejas pietūkums tiek samazināti līdz minimumam. Ģipša vietā mobilizācijai var izmantot nelielu longeti. Bet tas nozīmē, ka atveseļošanās periods pēc operācijas ir īsāks. Pacienti savā ierastajā dzīvē atgriežas ātrāk.

 

Tatjana Bogdanova
to top