Клиника эстетической медицины др. мед.
Эдуарда Юршевича
ru lv en
Facebook Instagram

Новости

Lai arī plastiskā un rekonstruktīvā ķirurģija tiek uzskatīta par vienu no galvenajiem medicīnas tūrisma virzieniem Latvijā, 80% «komforta medicīnas» pacientu ir vietējie iedzīvotāji un tikai 20% ir ārzemnieki, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja Baltijas valstīs lielākās skaistuma klīnikas «Lipex» īpašnieks Eduards Jurševičs.

Pēc viņa teiktā, klīnikā apkalpo 1000 līdz 1200 pacientu no ārzemēm, lielākoties no Īrijas, Lielbritānijas, Vācijas Francijas, Norvēģijas un Zviedrijas. Tomēr daudz pacientu ir arī no Igaunijas un Krievijas. Klīniku apmeklē arī cilvēki no Baltkrievijas, Ukrainas, Kazahstānas, Uzbekistānas un pat Taizemes.

«Tomēr apmēram 80% klientu ir vietējie iedzīvotāju un tikai 20% ir atbraucēji, tā sauktie medicīnas tūristi,» saka Jurševičs. Pakalpojumu cena ārzemniekiem neatšķiras, jo katra operāciju veida standarti ir vienoti, tāpat kā medicīnisko manipulāciju izmaksas.

«Vai būtu godīgi par vienu un to pašu pakalpojumu ņemt no cilvēkiem atšķirīgu naudu tikai tāpēc, ka viņi ir no citām valstīm?» jautā klīnikas īpašnieks. «Un turklāt nav tik lielas atšķirības mūsu ienākumos, ja atskaita visas obligātās izmaksas. Procentuāli amerikāņi vai zviedri ir par mums nedaudz bagātāki. Un operāciju cenas viņiem ir apmēram tādas pašas kā mums,» viņš piebilda.

Latvijā vispopulārākās operācijas estētiskās ķirurģijas jomā ir sejas atjaunošana un krūšu formas izmainīšana - palielināšana, samazināšana, korekcija.

«Nedaudz vairāk par 90% ir sievietes vecumā no 45 līdz 55 gadiem - visdažādāko sabiedrības slāņu pārstāves, no pensionārēm līdz lielām valsts vadītājām,» norāda Jurševičs.

Pēc viņa teiktā, sejas savilkšana, neskaitot plakstiņus, izmaksā no 2500 eiro līdz 4000 eiro. Pilna sejas atjaunošana izmaksā līdz 8000 eiro. Krūšu korekcija maksā sākot ar 2000 eiro. Ir tomēr arī nelielas operācijas, kuru izmaksas nepārsniedz 1500 eiro.

Autors: Leta     Avots: tvnet

Latvijā šobrīd strādā apmēram 20 sertificēti plastiskie ķirurgi. Katru gadu viņu rindas papildina viens vai divi jauni speciālisti un parasti viņi paliek Latvijā un strādā Mikroķirurģijas centrā, intervijā pastāstīja Baltijas valstīs lielākās skaistuma klīnikas «Lipex» īpašnieks Eduards Jurševičs.

«Latvijā ir piecas dažāda lieluma klīnikas. Katrai ir savs «jājamzirdziņš«. Piemēram, mēs biežāk operējam seju, bet maz taisām rekonstruktīvās mikroķirurģijas operācijas, jo mums ir viens mikroķirurgs, bet Mikroķirurģijas centrā - 19 speciālisti. Pilnīgi cits potenciāls. Lielākā daļa kolēģu specializējās «uz krūtīm», jo ne visi uzreiz var operēt seju, vajadzīgi ilgi mācību un prakses gadi, lai cilvēki tev noticētu un uzticētos,» stāsta Jurševičs.

Runājot par plastisko ķirurģiju kā vienu no pieprasītākajiem medicīnas tūrisma virzieniem, viņš piebilda, ka noteicošais ir ne valsts vai pat cena, bet ārsts - viņa vārds un reputācija. Tādēļ cilvēki no sākuma meklē speciālistu, interesējas par viņa darba kvalitāti, viņa iepriekšējo pacientu atsauksmēm un, ja viņus tas pārliecina, dodas uz operāciju, viņš skaidro.

Pēc viņa teiktā, cena var būt noteicošais faktors citās sfērās - rekonstruktīvajā ķirurģijā, kardioķirurģijā. Bet sejas plastiskā ķirurģija ir gabalprece.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc Latvijā parādījies tik daudz sieviešu ar «uzpampušo lūpu» efektu, viņš norādīja, ka šodien tā ir ļoti liela medicīniska problēma, jo papildu lūpu gelam tiek lietoti gandrīz visi kosmētikas līdzekļi, bet plastiskajam ķirurgam pēc nākas likvidēt sekas.

«Mēs par to pat esam uzrakstījuši lielu rakstu profesionālā žurnālā un nolasījām lekciju kosmetologiem Baltijas konferencē, lai viņi saprastu, ko dara,» stāsta Jurševičs.

«Protams, skaistums mūsu sfērā ir ne tikai medicīna, bet arī bizness,» turpina ārsts. «Tomēr jāatrod līdzsvars starp šīm divām kategorijām. Ir lietas, kuras var darīt un ir lietas, kuras darīt nedrīkst,» viņš piebilst.

Преподносить подарки друзьям, родным и близким людям - традиция, которая никогда не будет отменена. Подарок - знак внимания, расположения и заботы о человеке, которому он предназначен. Большинство людей испытывает огромное удовольствие от того, что дарят подарки. Мир подарков огромен и ориентироваться в нем всегда нелегко. Идеальный подарок должен быть уместным, желанным, полезным, приносить удовлетворение и положительные эмоции.
to top