Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika
lv
Facebook Instagram
Estētiskā medicīna Estētiskā kosmetoloģija FILLERI: KAS PAR TIEM JĀZINA?

FILLERI: KAS PAR TIEM JĀZINA?

FILLERI: KAS PAR TIEM JĀZINA?

Filleru injekcijas ir ļoti pieprasīta skaistuma procedūra. Pateicoties tām ir iespējams skaistam sagaidīt jebkuru vecumu. Filleru sastāvā ietilpst hialuronskābe, tā pati, kuru satur arī cilvēka šūnas. Tās funkcija ir piesaistīt un noturēt ūdeni. Kādos gadījumos filleri ir efektīvi?

Filleri ir šķidrie implanti, pildviela (mēs izmantojam hialuronskābes fillerus, taču ir sastopami arī sintētiskie biopolimēri!). Filleru injekcijas tiek ievadītas, lai aizpildītu grumbiņas vai novērstu apjoma samazināšanos. Pretēji botulīna toksīnam A, filleri var aizpildīt nepietiekamo vai ar vecumu pazaudēto apjomu un novērst ādas nevienmērīgumu un grumbiņas. Ja botulīna toksīns A grumbu izlīdzina, nenovēršot kroku veidošanos, filleri var aizpildīt ādas kroku līniju pilnībā, jo nedaudz to paceļ.

Filleri var arī novērst uzmanību no noslīdējumiem vai apjoma defektiem noteiktās sejas daļās. Ja vēlaties piešķirt vaigu kauliem izteiksmīgāku formu, tam būs piemēroti filleri. Tos var izmantot jebkurā vietā, kur nepieciešams palielināt apjomu – degunā, vaigu kaulos, vaigu-deguna krokās. Filleri palīdz atbrīvoties no pārlieku iekritušas sejas, var palielināt lūpas, izveidot lūpu kontūru, kas atgādina “Kupidona loku”.

Pildvielu injekcijas izmanto arī atrofisko rētu koriģēšanai, jaunākā vecumā – sejas vai lūpu formas korekcijai.

SVARĪGI

Procedūra netiek izmantota liftingam jeb pacelšanai. Tā palīdz mainīt sejas apjomu. Tas ir, pateicoties šai procedūrai, ir iespējams samazināt vizuālo defektu izteiktību – var likvidēt grumbas, ādas krokas, vietas, kur āda ir nelīdzena.

Izmantojot plastisko ķirurģija, sejas proporcijas saglabājas uz visiem laikiem. Filleri ar laiku sadalās. Nepareizi izmantojot fillerus, var rasties “neveiksmīgas plastiskās ķirurģijas” efekts.

Tāpēc manipulāciju var veikt tikai sertificēts ārsts ar licenci, nevis kosmetologs savā salonā.

 1. KAM NEDRĪKST VEIKT FILLERU INJEKCIJAS?
 • Grūtniecēm;
 • Sievietēm, kuras baro ar krūti, sievietēm laktācijas periodā;
 • Ja ir herpes vai ādas saslimšanas tajās vietās, kur nepieciešams veikt injekcijas;
 • Onkoloģisku saslimšanu gadījumā;
 • Vīrusu un infekcijas slimību gadījumā akūtā fāzē.

Перед процедурой обязательно необходимо прийти на консультацию к доктору. А также рассказать ему о наличии (если таковые имеются):

Pirms procedūras noteikti ir jādodas uz konsultāciju ar ārstu. Tāpat ārstam noteikti jāpastāsta par:

 • Alerģiskām saslimšanām;
 • Autoimūnām saslimšanām (jo īpaši vairogdziedzera);
 • Atkārtotu herpes vīrusu (tādā gadījumā iepriekš jādzer pretvīrusu zāles);
 • Zobu stāvokli (neārstēti zobi un sāpošas smaganas var būt kontrindikācija filleru ievadīšanai).

Pastāstiet ārstam, ja lietojat šādus medikamentus:

 • E vitamīnu
 • Antikoagulanti

Šie preparāti izraisa pastiprinātu asiņošanu, tāpēc pēc injekcijām tās var izraisīt nevēlamu zilumu veidošanos.

SVARĪGI

Informējiet savu ārstu par to, kāda ražojuma filleri ir ievadīti iepriekšējā reizē, ja procedūra tiek veikta ne pirmo reizi!

 1. VISPĀRĪGI BRĪDINĀJUMI UN JAUTĀJUMI

 

 • Kā sagatavoties procedūrai?

Fillerus reizēm sauc par “pusdienas pārtraukuma procedūru”, jo šī procedūra neprasa īpašu sagatavošanos. Taču veiciet manipulāciju ar noteiktu laika rezervi – 5-7 dienas. Neplānojiet procedūru tieši pirms brauciena vai svarīga pasākuma. Ne pirms, ne pēc procedūras nedrīkst lietot alkoholu.

 • Kas notiek uzreiz pēc procedūras?

3-5 dienas pēc procedūras ir jāatturas no solārija apmeklēšanas, sauļošanās, sejas masāžām, fiziskām aktivitātēm un došanās pie stomatologa. Saule un siltums provocē imunitātes darbību, kas var beigties ar nevēlamu reakciju vietā, kur veikta procedūra.

 • Cik ilga ir procedūra?

Injekciju procedūra ilgst aptuveni 30 minūtes. Ārsts izmeklē ādu un sejas pantus miera un kustību stāvoklī. Adatas, ar kurām preparāts tiek ievadīts, ir ļoti plānas, lai sāpes būtu pēc iespējas mazākas. Procedūra pati par sevi nav sarežģīta un diskomfortu nerada gandrīz nemaz.

 • Vai vienu preparāta injekciju var sadalīt starp diviem cilvēkiem?

Nekādā gadījumā! Ar injekcijas šļircēm dalīties nedrīkst. Viena šļirce – viens pacients.

 • Kad būs redzams efekts?

Pēc 7-10 dienām . Ap jebkuru implantu, pat ap filleriem, palielinās saistaudu ražošana, tāpēc var veidoties kapsulas un sabiezējumi. Pirmajās dienās būs pietūkums un kiperkorekcija (filleri ir hidrofīli preparāti), iespējami nelieli zilumi.

 • Cik ilgs ir filleru sniegtais efekts?

No 3-4 mēnešiem līdz vienam gadam. Tas ir atkarīgs no zonas, kur preparāts ievadīts, kā arī no preparāta biezuma. Nelielām grumbiņām ap acīm un muti tiek izvēlēti preparāti, kuri sadalās ātrāk. Deguna un lūpu krokām lietotie filleri ir biezāki un ir noturīgāki. Tāpat filleru kalpošanas ilgums ir atkarīgs no hialuronidāzes fermenta aktivitātes organismā. Šis ferments noārda hialuronskābi. Filleri, kuri ievadīti sertificētā klīnikā, nav kaitīgi. Tie pakāpeniski uzsūcas un tiek izvadīti no organisma, savukārt āda ar laiku atgriežas sākotnējā pozīcijā.

Svarīgi: filleru procedūru var veikt jebkurā gadalaikā.

 

to top