Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika
lv en
Facebook Instagram
Plastikas ķirurgija Intīmā ķirurģija

Intīmā ķirurģija

Intīmā ķirurģija

Tā nu ir sanācis, ka seksa padomus „pamācošie” glancētie žurnāli lielākoties adresē vīriešu auditorijai. Mūsdienu pētījumi pierāda: arī sievietēm ir ne mazums intīmās dzīves problēmu. Piemēram, no orgasma disfunkcijas, saskaņā ar vieniem datiem, cieš aptuveni 45%, ar citiem – 67% sieviešu. Par „snaudošo libido” šodien sūdzas 33% sieviešu kārtas respondentu. Tādu stāvokli ārsti sauc par seksuālo disfunkciju, bet vīrieši, bieži pat neapzināti, par frigiditāti. Frigidu sieviešu ir ļoti maz, daudz vairāk ir seksuāli neatmodinātu. Dažādi seksuālie traucējumi ir sastopami ne mazāk kā 15–20% – tās ir sāpes dzimumakta laikā, vaginisms, patoloģiska hiperseksualitāte... Pastāv vesels lērums „ķermeņa” saslimšanu, kuru cēlonis ir psihoemocionālais stress. Dažās situācijās var palīdzēt seksologs un psihoterapeits, citās ginekologs, endokrinologs. Bet ir problēmas, kuru risināšana ir pa spēkam tikai intīmajai ķirurģijai. Šī nozare balansē uz estētiskās plastikas, rekonstruktīvās ķirurģijas un ginekoloģijas robežas. Operācijas iedalās divās grupās – dzimumorgānu ārējā izskata uzlabošanas un funkcionālu uzdevumu risināšanas operācijās. Noteiktā sievietes dzīves posmā var rasties nepieciešamība mainīt viedokli par sevi. Mēs esam nolēmuši sniegt informāciju, izmantojot kuru, var rast savu intīmo problēmu risināšanas ceļu un vairot savu seksuālo pievilcību.

Cirkumcīzija ir zināma kopš seniem laikiem – pirmie tās minējumi attiecināmi uz 2300–iem gadiem pirms mūsu ēras. Operācijai ir rituāli–reliģiskas un sociālas saknes. Tā iemieso arī sekošanu tīrības un personīgās higiēnas ideāliem. Un šodien visus cirkumcīzijas veikšanas iemeslus var iedalīt medicīniskajos, rituāli–reliģiskajos un estētiskajos. Cirkumcīzija – viena no visplašāk izplatītajām stiprā dzimuma ķirurģiskajām procedūrām. Pēc statistikas, katrs piektais zemeslodes vīrietis ir veicis tādu operāciju.

Kas jūs satrauc?
  • Problēmas ar dzimumlocekļa galviņas atsegšanu.
  • Priekšādiņas (saitītes) trauma erekcijas laikā.
  • Bieži notiek priekšlaicīga sēklas noplūde.
  • Dzimumlocekļa galviņas iekaisums – diskomforts ģenitāliju apvidū.
  • Nav iespējams atsegt bērna dzimumlocekļa galviņu.
  • Dzimumlocekļa galviņas iekaisums – apgrūtināta urinēšana.
  • Dzimumlocekļa galviņas saspiešana.
  • Problēmas, kas saistītas ar dzimumlocekļa galviņas atsegšanu erekcijas un dzimumakta laikā.
  • Šauras priekšādiņas dēļ ir grūti/nav iespējams atsegt locekļa galviņu.
  • Nekas nesatrauc, gribu veikt cirkumcīziju personisku apsvērumu dēļ – vēlos dzimumlocekli ar pastāvīgi atsegtu galviņu.

Kad veikt operāciju?
Vecuma cenzs šai operācijai nav noteikts. Ja tas nav saistīts ar ticības noteiktajiem likumiem (rituāli–reliģiskā cirkumcīzija), lēmumu var diktēt ļoti personiski motīvi. Šī operācija neietekmēs jūsu raksturu un darba prasmes, panākumus biznesā un sabiedrībā, tā attiecas tikai uz jūsu dzimumorgānu estētiku un veselību. Ja ir medicīniskas problēmas – fimoze (ārējās priekšādiņas atveres sašaurināšanās, parafimoze (šaurā priekšādiņa ir saspiedusi dzimumlocekļa galviņu), balanopostīts (dzimumlocekļa galviņas un priekšādiņas iekaisums), šajos gadījumos tās patiešām ir iesakāms risināt radikāli. Tā ir ambulatora operācija, tāpēc jūs varēsiet doties mājup praktiski uzreiz pēc ķirurģiskajām manipulācijām. Pagaidām neviens no mūsu klīnikas pacientiem nav nožēlojis veikto cirkumcīziju.

Zināšanai
Cirkumcīzijas plusi: uzlabojas dzimumlocekļa estētika. Saskaņā ar dažu medicīnas avotu datiem, cirkumcīzija pazemina ar infekcijām saistīto saslimšanu risku (dzimumlocekļa ģenitāliju herpes, sifiliss, smailgalu kondilomas, mīksto šankru un HIV–infekciju). Atsegta peņa galviņa ir daudz higiēniskāka, jo „kabatā” starp priekšādiņu un galviņu uzkrājas smegma. Jebkurš bioloģisks šķidrums ir labvēlīga vide infekciju attīstībai. Sastāvējusies smegma, būdama kancerogēna, var izraisīt dzimumlocekļa galviņas vēzi. Lai izvairītos no nepatikšanām, vīrietim ir regulāri (ne mazāk kā 1–2 reizes dienā) jāveic dzimumorgānu kopšana – jāatstumj priekšādiņa un jānomazgā smegma. Pēc apgraizīšanas tik rūpīgas kopšanas nepieciešamība atkrīt. Mīnusi: cirkumcīzija – tie ir potenciāli riski un sarežģījumi, kas principā ir raksturīgi ķirurģiskai invāzijai (sāpju sajūtas, infekcija, pārmērīga repēšana, uztūkums, ārējās uretras atveres iekaisums, dzimumlocekļa galviņas bojājumi, pārmērīga ādas likvidēšana un peņa deformācija). Bet jūs būsiet nodrošinājies pret vairākām citām pēcoperācijas problēmām, ja uzticēsiet operācijas veikšanu pieredzējušam ķirurgam. Priekšādiņa var tikt likvidēta pilnībā vai daļēji. Īsas saitītes gadījumā, reizē ar cirkumcīziju, tiek veikta dzimumlocekļa saitītes plastika.

Operācija
Ilgums 20–30 minūtes. Priekšādiņa var tikt atdalīta pilnībā vai daļēji (pēc pacienta vēlēšanās). Pilnīgas priekšādiņas izgriešanas gadījumā, dzimumlocekļa galviņa vienmēr paliek atsegta, daļējas – mierīgā dzimumlocekļa stāvoklī galviņa ir atsegta uz pusi. Operācijas būtība: tiek izdarīti divi atsevišķi cirkulāri iegriezumi priekšādiņas ārējā un iekšējā segatā (virsmā), bet starp tiem izveidojušās priekšādiņas audu josliņa, tiek atdalīta. Tāda tehnika ļauj atdalīt optimālu priekšādiņas daudzumu pēc pacienta „pasūtījuma” (dzimumlocekļa galviņa būs atsegta pilnībā vai daļēji). Dzimumlocekļa saitīte netiek skarta, jo tajā atrodas sīkie asinsvadi un limfvadi, nervu sazarojumi. Dzimumlocekļa saitītes saglabāšanas tehnoloģija ļauj sasniegt vēlamo estētisko rezultātu, samazināt pēcoperācijas pietūkumu, pazemināt asiņošanas risku un ievērojami saīsināt rehabilitācijas periodu. Bieži īsai dzimumlocekļa saitītei trūkst elastības un tā plīst dzimumakta laikā, tāpēc tiek ieteikta īpaša operācija – dzimumlocekļa saitītes plastika. Tās laikā saitīte ar šķērsgriezuma palīdzību tiek pārgriezta un gareniski sašūta (palielinās tās garums). Tāda operācija garantē, ka seksa laikā nerodas ārkārtas situācijas. Bieži priekšādiņas apgraizīšana un saitītes plastika tiek veiktas vienlaikus – kompleksā metodika. Pastāv tehnoloģija, kas ļauj ne tikai samazināt priekšādiņu, bet arī izveidot priekšādiņas vietā valnīti, kas palielina locekļa apjomu.

Anestēzija
Vispārējā kombinētā.

Pēcoperācijas periods
Otrā dienā pēc operācijas pacients var doties mājup. Pirmajās 10 dienās apsēji ir jāmaina 1 reizi dienā. Pēcoperācijas stāvokļa monitorings ļauj izslēgt sarežģījumus. Mūsu klīnikā tiek izmantoti bioinerti šuvju materiāli, kas paši uzsūcas, – šuvju noņemšana nav nepieciešama. Priekšādiņas āda pilnībā sadzīst 2,5–3 nedēļu laikā (process ir individuāls). Pēc pilnīgas brūces sadzīšanas var atsākt dzimumdzīvi.

Sarežģījumi un riski
Apgraizīšanas operācijas tehnika ir relatīvi vienkārša, tāpēc sarežģījumu rašanās risks (asiņošana, brūces inficēšana, pietūkums, dzimumlocekļa galviņas jūtības pazemināšanās) praktiski līdzinās nullei.

to top