Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika
ru lv en
Facebook Instagram
Estētiskā medicīna Neķirurģiskā atjaunināšana

Neķirurģiskā atjaunināšana

Neķirurģiskā atjaunināšana

Ir maldīgi uzskatīt, ka vienīgais ceļš, kā atbrīvoties no ādas „noguruma”, grumbām, tūskas, ļenganuma un pigmenta plankumiem un dubultzoda… – ir ķirurģiskais. Šodien plastikas ķirurga skalpelis – nav vienīgais sava izskata kardinālās uzlabošanas veids. Estētiskās medicīnas rīcībā ir vienkārši fantastiskas neķirurģiskās atjaunināšanas iespējas. Katra tehnoloģija ir savā veidā unikāla, bet to galvenais darbības princips ir sekojošs: tiek apturēta grumbu veidošanās, nostiprināti tām blakus esošie audi, atjaunoti zaudētie apjomi, kļūst aktīvāks šūnu metabolisms – ādas ārējais izskats strauji un būtiski uzlabojas. Kas notiek ar mums? Mēs kļūstam laimīgāki, jo izskatāmies par gadiem desmit jaunāki.

Zinātnieki ir aprēķinājuši: katru dienu sejas muskuļi veic ne mazāk kā 15 tūkstošus kustību, kurās ir iesaistīti aptuveni simts muskuļi. Tie piedalās visos mūsu priekos un bēdās – saraujas, sašaurinās, izstiepjas. Mīmiskie muskuļi – īpašs instruments, ar kura palīdzību mēs varam veidot jebkādu sejas izteiksmi, piešķirt tai vissmalkākās nokrāsas. Intensīvas saraušanās rezultātā, pakāpeniski zūd ādas elastība – uz sejas, noteiktās vietās, sāk veidoties krokas – mīmiskās grumbas. Tām vienmēr ir individuāls zīmējums. Sākumā tās ir tikko manāmas, līdz ar vecumu kļūst arvien izteiktākas un dziļākas, tās padara seju vecāku. Botulīna toksīna preparātu injekcijas ir visplašāk zināmā un populārākā neķirurģiskās atjaunināšanas metode, kas tiek izmantota mūsdienu estētiskajā medicīnā. Šie preparāti „atslēdz” aktīvos mīmiskos muskuļus, un cilvēks pārstāj nepatvaļīgi viebties, miegt acis un raukties.

Kas jūs satrauc?
  • Horizontālas grumbas uz pieres un virsdegunes.
  • Mīmiskās grumbas ap acīm, grumbas acu ārējo kaktiņu apvidū – „vārnu kājiņas”.
  • Ādas krokas starp uzacīm (vertikālas grumbas starp uzacīm), kas padara sejas izteiksmi īgnu un drūmu.
  • Pārāk uzrauktas uzacis
  • Slīpas grumbas uz virsdegunes sānu virsmām, uz deguna pamatnes.
  • Paduses hiperhidroze.

Kādā vecumā veikt procedūru?
Botulīna toksīna preparātu injekcijas ir atļauts izmantot kosmētiskām vajadzībām no 18 līdz 65 gadiem. Pirmās injekcijas laiku katrs sev izvēlas pats. Tas atkarīgs no pašsajūtas un sevis uztveres. Kāda nonāk pie šī lēmuma 20–25 gados, bet kāda – piecdesmit. Injekcijas, kas veiktas līdz 30–35 gadiem, bloķē nepatvaļīgo mīmiku un grumbu rašanās uz kādu laiku tiek atlikta. Bet, ja daudz agrākā vecumā jūs pastāvīgi raucat seju, tad ar profilaktisku mērķi, tās var veikt arī agrāk. Kā likums, šo procedūru pieprasa sievietes no 30 līdz 45 gadiem, kad ādas elastības pazemināšanās dēļ sāk intensīvi parādīties mīmiskās grumbas. Pēc 60 gadiem (atkarībā no ādas stāvokļa), injekcijas var būt mazāk efektīvas. Laiks pāriet pie daudz radikālākām metodēm (ķirurģiskais liftings). Botulīna toksīna preparātu injekcijas palīdz atbrīvoties no mīmiskajām grumbām, bet nespēj novērst liekās ādas krokas.

Zināšanai
  • Botulīna toksīna preparāti ir kļuvuši par numur viens profesionālās mīmisko/dinamisko grumbu korekcijas un kompleksās sejas atjaunināšanas arsenālā.
  • Mīmisko grumbu korekciju ar botulīna toksīna preparātiem var lietot jebkurā gadalaikā.
  • Klīnikā tiek lietoti tikai Latvijas zāļu reģistrā reģistrēti botulīna toksīna preparāti.
  • Jums piemērotako botulīna toksīna preparātu izvēlēsies/ieteiks ārsts.

Kontrindikācijas
Vecums zem 18 gadiem, iekaisuma un/vai infekcijas process paredzētajās injekciju zonās, asinsreces traucējumi. Nav iesakāma ar miastēniju (muskuļu vājums) sirgstošajiem. Nevajadzētu veikt injekcijas grūtniecības un laktācijas laikā, jebkādas saslimšanas saasinājuma laikā, uz antibiotiku, antikoagulantu, antiagregantu lietošanas fona. Nav vēlams veikt procedūru pirmajās menstruālā cikla dienās, kā arī sievietēm gados būtiskas mīksto audu nokarāšanās gadījumā. Dienu pirms injekcijām nedrīkst lietot alkoholiskos dzērienus. Procedūru nozīmē kvalificēts speciālists pēc rūpīgas iztaujāšanas un pacientes apskates.

Botulīna toksīna preparātu ievades procedūra
Svarīgi zināt: botulīna toksīna preparātu injekcijas ir nopietna medicīniska procedūra, kas jāveic apmācītiem speciālistiem (dermatologs, dermatokosmetologs, plastikas ķirurgs), kuriem ir sertifikāts un praktiskā pieredze. Injekcijas tiek veiktas ambulatori. Preparāts tiek ievadīts ar speciālas smalkas adatas palīdzību tikai grumbu veidojošos muskuļos, kas atrodas pieres, virsdegunes, acu ārējo kaktiņu, deguna pamatnes un virslūpas apvidū. Mikroinjekcijas bloķē pārāk aktīvos muskuļus, it kā sastindzinot tos. Tie pārstāj sarauties, izlīdzinās un paliek tādā stāvoklī 6–8 (individuāls parametrs) mēnešus. Noturīgam efektam ir iesakāms injekciju kurss ar 4–6–8 mēnešu intervālu (individuāls parametrs). Muskuļos nenotiek atrofija (saglabājas to asinsapgāde) un inervācija pakāpeniski atjaunojas. Speciālistam ir jāņem vērā pacientes ādas, viņas mīmikas un sejas uzbūves specifiskās īpatnības. Procedūras ilgums 5–10 minūtes. Pēc injekcijām uz 10–15 minūtēm uz ādas uzliek ledu (pēc nepieciešamības). Galvenie neveiksmju cēloņi: izvēlēta nepietiekama preparāta deva, pieļauta kļūda izvēloties injekcijas punktus, nav ņemta vērā apakšējās sejas zonas mīmiskās muskulatūras hiperaktivitāte. Lai izvairītos no nepatikšanām, procedūras veikšana jāuztic tikai prasmīgam un pieredzējušam speciālistam.

Anestēzija
Pirms procedūras ārsts uzklāj atsāpinošu krēmu vai arī uzliek „spilventiņus” ar ledu, vai uzklāj atvēsinošu gēlu.

Rehabilitācija
Nav nepieciešami nekādi īpaši pasākumi. Parastais dienas aktivitātes režīms netiek izjaukts, pacientes saglabā pilnīgas darbspējas. Dūrienu pēdas pazūd pusstundas laikā. Un tas ir viss!

Rezultāts
Pamanāms pēc 4–12 dienām. Problemātiskajās vietās āda kļūst gluda, nostiepta, un paliek tāda 4–6–8 mēnešus (individuāls rādītājs). Jūs varēsiet paust savas emocijas, nedomājot par to, ka grumbas un dziļās krokas padara jūsu seju vecāku. To vienkārši nav. Ja jūs iespaido jūsu jaunais izskats un jūs nevēlaties, lai „mīmiskās rievas” atgrieztos sejā, turpmāk procedūru būs nepieciešams atkārtot. Atkārtotas injekcijas ļauj sasniegt daudz ilgstošāku efektu uz 6–9–10 mēnešiem (rādītājs ir individuāls). Pat, ja jūs nolemsiet pilnībā atteikties no botulīna toksīna preparātu injekcijām, mīmiskās grumbas būs mazāk izteiktas. Pēc daudzkārtējām injekcijām pakāpeniski pazūd arī pats ieradums nepatvaļīgi raukt/cilāt/kustināt uzacis un tā tālāk, kas arī ir bijis viens no mīmisko grumbu veidošanās iemesliem. Botulīna toksīna preparāti var tikt iekļauti kompleksās neķirurģiskās atjaunināšanas programmā un izmantoti kopā ar kontūru un apjoma plastikas preparātiem (kosmētiskajiem filleriem) uz nedzīvnieciskas izcelsmes hialuronskābes bāzes. Botulīna toksīna preparāti tāpat ir veiksmīgi savienojami ar mezoterapiju, biorevitalizāciju un ķīmiskajiem vai lāzerpīlingiem, ļaujot efektīvi un droši atrisināt sejas estētiskās problēmas ar zema traumatisma procedūru palīdzību – ātri, nesāpīgi un uz ilgu laiku.

Piesardzības pasākumi pēc procedūras
Nedrīkst pieskarties injekcijas vietām un masēt ādu preparāta ievades zonās, liekt galvu uz leju, ieņemt horizontālu stāvokli (likties gulēt) 4–5 stundas pēc procedūras – jāatrodas vertikālā stāvoklī, lai preparāts vienmērīgi izplatītos. Diennakti nav ieteicams nodarboties ar sportu, lietot alkoholu. 3 dienu laikā nevajadzētu sauļoties, iesakāms 7–10 dienu laikā izvairīties no pārkarsēšanās (karsta vanna, pirts, sauna), baseina apmeklējuma, divu nedēļu laikā pēc procedūras nelietot antibiotikas, aminoglikozīdus, trankvilizatorus - šo preparātu iedarbība pazeminās botulīna toksīna preparātu efektivitāti.

Sarežģījumi un riski
Var rasties tikai nepareizas preparāta ievades dēļ. Visnopietnākais sarežģījums – uzacu vai apakšējo plakstiņu noslīdēšana. Injekcijas, ko veicis kvalificēts ārsts, garantē stabilu estētisko efektu bez blakus parādībām.

Drošība
Saindēties ar botulīna toksīna preparātiem nav iespējams, jo tiek izmantotas galēji mazas koncentrācijas. Ievades rezultātā, tas var iedarboties tikai uz tiem muskuļiem, kuros nonācis. Datu par daudzkārtējas preparāta izmantošanas iespējamām negatīvajām sekām nav.

Apmēram 30 gadu vecumā mēs sākam vērst savu uzmanību uz krunciņām, kuras radušās nemanot. 40 gadu vecumā mēs esam patiesā izbrīnā par to, ka šis „apaļais” skaitlis ir piesteidzies negaidīti agri. Bet tad, kad mēs sākam saņemt komplimentus par vecumam neatbilstošu „svaigumu", var nešaubīties – laiks ir veicis savas ārienes korekciju – tikai ne uz to labāko pusi. Sejas plastisko operāciju nepieciešams veikt tad, kad vecuma izmaiņas ir tik pamanāmas, ka bez ķirurģijas neiztikt. „Skaistuma injekcijām” piemīt neapstrīdama laba īpašība – ārienes uzlabošanās tiek panākta vieglāk, ātrāk un mazāk traumatiski nekā ar operatīvo iejaukšanos. Novecojošas sejas problēmas. Medicīnas valodā – ādas depresija (audu apjoma deficīts). Kosmētisko filleru injekcijas stabili ietilpst pašu populārāko metožu pieciniekā, kuras pielieto cīņā ar ārienes vecuma izmaiņām.

  • Kosmētiskie filleri Juvederm® Ultra Allergan (ASV)
  • Kosmētiskie filleri Surgiderm® Allergan (ASV)
  • Kosmētiskie filleri Teosyal® Teoxane (Šveice)

Vairākums jauno neķirurģiskās atjaunināšanās tehnoloģiju pārstāv programmas, kas stimulē pašu šūnu iespējas un to apslēptās rezerves. Šīs metodikas uzsāk dabisko kolagēna–elastīna karkasa atjaunošanās procesu, rada veselīgu hidrobalansu, normalizē asins un limfas atteci, nostiprina muskuļu šķiedras un tā tālāk Līdzās pieteiktajam mērķim – ādas liftingam un defektu novēršanai, šīs tehnoloģijas izteikti atjaunina ādu un sekmē dabisko novecošanās procesu palēnināšanos. Mūsdienīga atjaunināšanas stratēģija – tā ir kompleksveida pieeja. Mēs piedāvājam saviem pacientiem unikālu visprogresīvāko atjaunināšanās tehnoloģiju apvienojumu, izmantojot kompānijas Asclepion Laser Technologies GmbH (Vācija) lāzerus.

Kas jūs satrauc?
  • Sejas, kakla, dekoltē zonas un roku novecošanās – ādas elastības un tvirtuma zudums.
  • Grumbas uz sejas, kakla un dekoltē apvidū.
  • Paaugstināta pigmentācija, vasaras raibumi.
  • Poru izmēra palielināšanās.
  • Pēcoperācijas/pēc–traumu rētas.
  • Rētas pēc sagriešanās/apdegumiem.
  • Izstiepumi straujas svara zaudēšanas/dzemdību rezultātā.
  • Rētas, kas palikušas pēc pūtīšu izsitumiem (postakne).
  • Ādas nelīdzenumi.
  • Blāva sejas krāsa.
  • Ādas nokarāšanās uz plakstiņiem un vaigiem.
  • Sejas apakšējās trešdaļas nokarāšanās.

Kādā vecumā veikt procedūru?
Atkarīgs no pašsajūtas un sevis uztveres. Vecuma pazīmju esamība, dažādi ādas defekti, pārciesto saslimšanu pēdas, kā arī bailes no ķirurģiskām metodēm ir objektīva motivācija tamlīdzīga atjaunināšanas veida izvēlei. Patoloģisks novecošanās process var izpausties jau 30–35 gados, tāpēc progresīvu atjaunināšanas tehnoloģiju apvienojums būs savlaicīgs. Pacientēm šajā vecumā vēl nav noformējušās izteiktas vecuma izmaiņas (ādas krokas, dziļas grumbas), viņas var rēķināties uz stabilu atjauninošo efektu. Pēc 40–45 gadiem (ja jūs tomēr nevēlaties vērsties pēc ķirurga palīdzības) tādu procedūru kursam ir īpaša nozīme atjauninošā efekta nodrošināšanā, kas ļauj atlikt vizīti pie plastiskā ķirurga. Papildus var ieteikt Botox vai Dysport injekcijas un apjoma kontūrplastiku. Divu lāzeraparātu pielietojuma efekts atjaunināšanā pēc īpašām shēmām – cienīga apļveida savilkšanas alternatīva. Kas attiecas uz eleganta vecuma dāmām, procedūra manāmi uzlabos ādas stāvokli, bet dziļās ādas krokas un grumbas pilnībā nenovērsīs. Tikai klasiskā ritidektomija, SMAS–liftings varēs „dzēst” vecuma atstātās pēdas no jūsu sejas. Jo vecāka ir sieviete, jo mazāk izteikts būs vienas procedūras efekts, ir vajadzīgs atjaunināšanas kurss. Lāzertehnoloģiju kompleksu var ieteikt jebkurai ķermeņa daļai – jebkurā vecumā.

Iedarbības zonas
Seja: augšējie un apakšējie plakstiņi, ausu ļipiņas, āda ap muti, piere, apvidus starp uzacīm, deniņi, vaigi, deguns, deguna lūpu trīsstūris, zods. Ķermenis: kakls, dekoltē zona, delnu ārmala, apakšdelmi, piena dziedzeri, vēders, gurni, gūžas un citas zonas.

Kontrindikācijas
Vairogdziedzera patoloģija, pirmsvēža stāvokļi, jebkādi iekaisuma procesi un ļaundabīgi jaunveidojumi apstrādei paredzētajā zonā, infekciju saslimšanas, cukura diabēts, asinsrites traucējumi, nopietnas sirds–asinsvadu saslimšanas, sistēmiskas saistaudu saslimšanas, psoriāze, atopiskais dermatīts saasinājuma stadijā, epilepsija. N.B. Obligāta iepriekšēja konsultācija ar ārstu!

Zināšanai
Informāciju par atjaunināšanu pēc Micro Spot tehnoloģijas, izmantojot lāzeraparātu MCL 30 Dermablate, skat. sadaļā „Sejas lāzeratjaunināšana”.

Atjaunināšanās ar diožu lāzera MeDioStarХТ palīdzību
Viena no labākajām ādas vecuma izmaiņu aizkavēšanas un korekcijas tehnoloģijām. Procedūru kurss aptur ādas novecošanās procesus. Īpaši efektīvs profilaktiskajās atjaunināšanās programmās. Noteikta viļņa lāzera stara ietekmē izlīdzinās sīkās un vidējās grumbas, āda kļūst elastīgāka. Diožu lāzers ļauj veikt ādas atjaunošanu pēc vislabākā scenārija no visiem potenciāli iespējamajiem pateicoties personīgā kolagēna izstrādes stimulācijai dermālajās struktūrās. Lāzera izstarotāja jauda nodrošina augstu apstrādes ātrumu pateicoties augstajam impulsu atkārtošanās līmenim. Lāzera viļņa garums ļauj pēc izvēles iedarboties pat uz visdziļākajām dermas „bio–zonām”, turklāt citas ādas struktūras paliek neskartas. Procedūras laikā ārsts veic vizuālu parametru kontroli uz displeja un nepārtrauktu visu lāzera drošības sistēmu monitoringu. Procedūra uzlabo mikrocirkulāciju, paaugstina trofiku, stimulē ādas atjaunošanos. Seansa ilgums 30–40 minūtes. Vispārējais kurss 5–6 procedūras. Atjaunināšanu ar diodes lāzeru var efektīvi apvienot ar citām metodikām: mezoterapija, apjoma kontūrplastika, pīlingi un tā tālāk Atkarībā no jūsu ādas morfoloģiskā tipa tiek piemeklēts optimāls un individuāls procedūras algoritms. Negatīvo blakņu nav. Kā likums, anestēzija nav vajadzīga. Rehabilitācijas periods pēc procedūras – minimāls. Iesakāma ādas kosmētiskā kopšana (mitrinošie gēli un krēmi).

MCL 30 Dermablate & MeDioStarХТ
Kompleksa atjaunināšanas programma var sastāvēt no 8 secīgām procedūrām: 4 procedūras pēc Micro Spot (inovatīva ādas lāzerslīpēšana/dermabrāzija) tehnoloģijas un 4 procedūras ar diodes lāzeru (izvēles iedarbība uz nepieciešamo/noteikto dermas slāni). Kurss tiek veikts sekojoši: par pirmo jums kļūs Micro Spot Asclepion procedūra (tiek apstrādāti 100 % problemātiskās zonas/ādas virsmas), pēc 2,5–3 nedēļām jums tiks veikta atjauninošā procedūra ar diodes lāzera palīdzību. Turpmāk procedūras nomainīs viena otru . Ādas kosmētiskā kopšana pēc procedūrām – mitrinošie gēli, krēmi, emulsijas, maskas. Intervālu starp procedūrām nosaka ārsts. N.B. Patiesībā nepastāv unificētas shēmas. Jebkura atjaunināšanas programma, tai skaitā arī lāzers – individuālu ieteikumu „pakete”, kuru ārsts izstrādā, balstoties uz jūsu ādas stāvokli.

Anestēzija
Frakciju fototermolīzes procedūras veikšanas gadījumā (Micro Spot Asclepion tehnoloģija) dažreiz pietiek ar atsāpinošā krēma uzklāšanu (vietējā anestēzija). Vairumā gadījumu, īpaši, kad ir nepieciešama plaša ādas laukuma apstrāde vai dziļāka lāzera stara iedarbība, tiek izmantota kombinētā atsāpināšana ar intravenozo anestēziju – pacienta mieram un komfortam. Lāzeratjaunināšanas procedūras veikšanai, izmantojot MeDioStarХТ, anestēzija, kā likums, nav nepieciešama. Ādas kosmētiskās kopšanas procedūras – mitrinošie gēli, krēmi, emulsijas, maskas.

Rezultāts
Redzams un ilgstošs atjauninošs efekts, ādas virsmas izlīdzināšana un ādas savilkšanās, elastības atgūšana, sīko grumbu un ādas kroku izlīdzināšanās, liekās sejas ādas korekcija, bezoperācijas plakstiņu, vaigu un zoda apvidus savilkšana, acu tūskas, „loku”, „maisiņu” zem acīm, pigmenta plankumu, asinsvadu „zvaigznīšu” likvidācija.

Rehabilitācija
Pirmās stundas pēc ādas lāzeratjaunošanas pēc Micro Spot Asclepion tehnoloģijas, jūs varat just vieglu dedzināšanu. Vai ir nepieciešama uzturēšanās stacionārā? Nē, pat pēc vissarežģītākajām/apjomīgākajām procedūrām jūs varat doties mājup tajā pašā dienā. 2–7 dienas (individuāls rādītājs) būs viegls apsārtums. Pēc 5–7 dienām āda iegūs veselīgu krāsu un izskatīsies atsvaidzināta. Ādas pagaidu sausumu novērš ar mitrinošajiem kosmētiskajiem līdzekļiem. Ādas lobīšanās pāriet pēc 7–14 dienām. Jau pēc pirmā seansa uzlabojas ādas tonuss, atjaunojas mitruma apmaiņas procesi. Uzlabojas ādas krāsa, izlīdzinās sīkās grumbas. Parādās sārtums. Pēc visu defektu novēršanas, āda kļūst elastīga, gluda un līdzena. Gozēties saulē vai solārijā var pēc 3–4 nedēļām. Iesakāms 6 nedēļu laikā izmantot saules aizsargkrēmu SPF 50–60. Gala rezultātu pēc procedūru kursa var novērtēt aptuveni pēc 1–2 mēnešiem.

Visas cilvēces vēstures laikā zinātnieki mēģina radīt unikālu līdzekli, kas spēj atbrīvot cilvēku no slimībām un apturēt novecošanu. Pagaidām dzīvību uzturošais eliksīrs nav atrasts un nav skaidrs, vai tā radīšana vispār ir iespējama. Acīmredzams ir kas cits: jo vairāk mēs uzzinām par cilvēka organismu un tā sastāvdaļām, jo vairāk pamata optimistiskām prognozēm. Tas slēpj sevī milzīgus rezerves spēkus, bet tajā cirkulējošās asinis, izņemot dzīvību uzturošās funkcijas, spēj arī ārstēt. Gerontologi, hematologi un bioķīmiķi ir pārliecināti: visi „asins” noslēpumi vēl nav atklāti, tāpēc viņi nepārtrauc savus pētījumus.

PRP (Platelet-Rich Plasma) tehnoloģija — kārtējais mūsdienu medicīnas zinātnes sasniegums un skaidrs apliecinājums tam, ka ar savu asiņu palīdzību mēs varam tikt galā ar dažādām kaitēm, ietekmēt novecošanās procesu, un tātad spējam arī uzlabot savas dzīves kvalitāti.

Dzīvības plūsma
J. V. Gētes poēmā Mefistofelis saka Faustam: „Jāzina, ka asinis ir ļoti īpaša sula”. Un, starp citu, viņam ir absolūta taisnība. Asinis ir īpašs cilvēka ķermeņa orgāns, kuram piemīt vairākas apbrīnojamas īpašības. Pirmkārt, asinis ir apbrīnojamas savā dinamikā. Atšķirībā no citiem orgāniem un organisma sistēmām, asinis atrodas nepārtrauktā kustībā un pastāvīgi atjauno sevi. Kamēr asinis cirkulē mūsu ķermenī, tas sasildās, barojas, atvēsinās, aizsargājas, ir spēka pilns. Asinis - mūsu organisma šķidrie audi, kas kopā ar limfu veido tā iekšējo vidi. „Dzīvības plūsma” piegādā tam skābekli, organiskās vielas, minerālsāļus, hormonus, vitamīnus utt., kā arī izvada no organisma toksīnus. Asinis atbild gandrīz par visiem apmaiņas procesiem. Kustoties pa asinsvadiem - artērijām, arteriolām, vēnām, vēnulām un kapilāriem, tās iekļūst katrā cilvēka orgāna un audu šūniņā, nodrošinot dzīvības procesu norisi un, kalpojot par to saistošo posmu. Viss, kas notiek asinīs, ir pārdomāts, ņemts vērā un savstarpēji saistīts. Daba demonstrē visu savu krāšņumu un pilnību! Neskatoties uz dabiskās inženierijas šedevram pielīdzināmo projektu, asinsrites sistēma ir visai trausla un jūtīga, jo tā momentāni reaģē uz jebkādām iedarbībām, kurām tiek pakļauts mūsu organisms, - mazākās novirzes var izraisīt nopietnas problēmas. Šīs gudrās sistēmas morfoloģiskā struktūra un funkcijas ir pietiekami sarežģītas - neieslīgsim sīkumos. Bet, lai izprastu PRP metodes būtību - tās ārstniecisko iedarbību un klīnisko efektu, ir būtiski atgādināt par asins sastāvu.

Galvenie „spēlmaņi”
Asinis sastāv no starpšūnu vielas (plazmas) - caurspīdīga, dzeltenbālas nokrāsas šķidruma (55% no kopējā asins tilpuma) un asins ķermenīšiem (formelementiem) (45% no kopējā tilpuma). Trīs galvenie asins formelementu tipi ir sekojoši: sarkanie asins ķermenīši (eritrocīti), baltie asins ķermenīši (leikocīti) un asins plātnītes (trombocīti). Tie ir suspendēti asins šķidrajā daļā - plazmā, kuras sastāvs ir visai sarežģīts (olbaltumvielas, sāļi, hormoni, fermenti, vitamīni un citas vielas). Plazma uztur organisma iekšējās vides stabilitāti, t.i., homeostāzi. Galvenais asinsrites sistēmas orgāns ir kaulu smadzenes. Tieši tajās rodas un nobriest eritrocīti, leikocīti un trombocīti. Asins šūnas nedzīvo relatīvi ilgi un pēc savas misijas izpildes aiziet bojā. Tās nomaina jaunas šūnas, kas nāk no kaulu smadzenēm, un ir gatavas uzsākt savu funkciju izpildi. Asins izpētes gaitā ir noskaidrots, ka katrs asins ķermenītis ir polifunkcionāls. Savukārt katru funkciju var nodrošināt vairāku tipu šūnu draudzīga sadarbība, kā arī to cieša mijiedarbību ar starpšūnu vidi - asins plazmu. Visu funkciju saistošie posmi ir asins ķermenīši un plazmas komponenti.

Īpašais uzdevums
Katram asins šūnu tipam ir savs uzdevums. Eritrocīti nodrošina audu elpošanu, ar speciālas olbaltumvielas - hemoglobīna - palīdzību transportē skābekli un ogļskābo gāzi. Tāpat tie nes sevī informāciju par cilvēka asins grupas un rēzusa piederību. Asins leikocīti iedalās neitrofīlos, limfocītos un monocītos u.c. Tieši šo 3 leikocītu „spēku alianse” aizsargā organismu no infekcijām un citām kaitīgām ietekmēm, pateicoties savai spējai fagocitēt (pārņemt/nogalināt) vīrusus, svešas, neorganiskas un citas daļiņas. Tostarp tā nodrošina pretvēža imunitāti. Trombocīti - vismazākie asins formelementi. Katru dienu kaulu smadzenes normāli izstrādā aptuveni 200 biljonus trombocītu. Tie ir galvenie „spēlmaņi” sarežģītajā asins recēšanas procesā un galvenie dabisko augšanas faktoru avoti (olbaltumvielu molekulas, kas regulē un stimulē dalīšanos (augšanu) un šūnu izdzīvošanu). Trombocīti ir spēcīgi reģeneratīvo procesu bioaģenti. Augšanas faktori ir nepieciešami šūnu diferenciācijai un normālam to dzīves ciklam. Augšanas faktoru simbioze atbild par asinsvadu rekonstrukciju traumētajās zonās, jaunu audu veidošanos (epiteliālo, saistaudu, muskuļaudu, nervu audu) un asiņošanas apturēšanu. Trombocītiem piemīt apbrīnojama adhēzijas (pielipšana pie endotēlija šūnām asinsvada sieniņas bojājuma vietā) un agregācijas (elementu apvienošana vienotā sistēmā) spējas.

Svarīga reakcija
Medicīniskā valodā koagulācija - tā ir šķidro asiņu pārvēršanās elastīgā sabiezējumā (trombs). Asins sarecēšana „ievainojuma vietā” ir vitāli svarīga reakcija, jo nodrošina asiņošanas apturēšanu. Kad tiek bojāts asinsvads, piemēram, audu sagriezuma/saspiešanas/trieciena gadījumā, sākas iekšējā vai ārējā asiņošana. Tās apturēšana notiek uz asins sabiezējuma rašanās rēķina bojājuma vietā. Shematiski šis process izskatās šādi: dažas sekundes pēc ievainojuma, olbaltumvielas un enzīmi, kas pārvietojas ar asinīm un atbild par to sarecēšanu, novirzās uz brūci un piegādā šai zonai trombocītus. Bet tie trombocīti, kas atradās audu bojājuma vietā, izdala vielu, kas piesaista citus trombocītus. Asins sarecēšana - sarežģīta reakciju ķēde, kas izraisa fibrinogēna (šķīstošā asins olbaltuma) pārvēršanos nešķīstošajā olbaltumvielā - fibrīnā, kura pavedieni „pārņem” asins šūnas. Fibrīns ir asinsreces procesa galaprodukts, tieši tas veido asins sabiezējumu. Fibrīns ir granulācijas audu veidošanās matrica, kas nodrošina to nobriešanu. Fibrinogēna šķiedras veido kaut ko līdzīgu tīklam, kas sakalst asiņošanas vietā, bet asinīs esošie trombocīti piestiprinās pie tā no iekšpuses. Palielinoties to skaitam, tie it kā „aizsprosto”/aizver brūci un aptur asiņošanu. To, ko mēs esam ieraduši saukt par izveidojušos krevelīti - patiesībā arī ir trombocītu sablīvējums. Rezumēsim pateikto: trombocīti kopā ar augšanas faktoriem atbild par traumētās zonas „salabošanu”, t.s., svaigu spēku transportēšanu, jaunu audu būvēšanu un asiņošanas apturēšanu (hemostāzi).

Zināšanai
  • Augšanas faktori - tās ir dabiskas substances, kurām piemīt plašs bioloģiskās iedarbības spektrs. Tās stimulē/inhibē šūnu dalīšanos (mitoģenēzi), jaunu šūnu veidošanos (proliferāciju) un dzīvo šūnu diferenciāciju. Augšanas faktori funkcionē kā šūnu mijiedarbības signālmolekulas. Šūnu dalīšanās ir organisma attīstības un augšanas pamats - nodrošina audu pašatjaunošanos un to atgūšanos pilnībā pēc bojājuma visas mūsu dzīves laikā. Atšķirībā no hormoniem, augšanas faktori darbojas lokāli un brīvā formā asinīs neeksistē. Vispieejamākais augšanas faktoru saņemšanas avots ir trombocīti. Trombocīti satur specifiskus un nespecifiskus augšanas faktorus, kas iniciē šūnu dalīšanos un jebkuru saistaudu reģenerāciju. Reāls augšanas faktoru izmantošanas veids ar reģenerācijas aktivizācijas mērķi ir plazmas izmantošana, kas bagātināta ar trombocītiem (PRP).
  • Palielinot trombocītu koncentrāciju, palielinās arī augšanas faktoru koncentrācija. Ar trombocītiem bagāta plazma satur: trombocitāro augšanas faktoru (PDGF - aa, PDGF - bb, PDGF - ab), transformējošo augšanas faktoru (TGF -beta 1 un TGF -beta 2), asinsvadu endotēlija augšanas faktoru (VEGF) un epitēlija augšanas faktoru (EGF). Tie atrodas bioloģiski iepriekš noteiktās attiecībās.
  • Neviens no augstāk minētajiem augšanas faktoriem nevar izraisīt onkoloģiskas saslimšanas. Tie nav mutagēni, t.i., neizraisa mutagēnas reakcijas/iedarbības. Augšanas faktori - tie ir cilvēka organisma dabiskās olbaltumvielas.

PRP (Platelet-Rich Plasma)
PRP terapijas filozofija ir novatoriskas izstrādnes apvienošana ar cilvēka organisma iedzimto spēju ārstēt sevi. Runa ir par organisma aizsardzības funkciju stimulāciju, vielmaiņas uzlabošanu audos, ko sekmē ar trombocitāriem augšanas faktoriem bagātinātas autogēnās plazmas ievadīšana tajos. Tā ir paša pacienta īpašā veidā apstrādāta asins plazma. Traktējot PRP terminu burtiski, ar trombocītiem bagātināta plazma ir plazma ar paaugstinātu trombocītu koncentrāciju. Normāli tā svārstās (no 150 tūkstošiem - 350 tūkstošiem vienā kubikmilimetrā). Vidējais rādītājs: 200 tūkstoši/mm3. Stimulējošais reģenerācijas efekts izpaužas, ja trombocītu koncentrācija ir ne mazāka kā 1.000.000/mm3. Trombocītu un augšanas faktoru koncentrāciju var daudzkārt un līdz minētajam rādītājam palielināt, izmantojot PRP tehnoloģijas. Tieši tāda plazma spēj forsēt visas šūnu reakcijas. Šajā gadījumā tā ir unikālu bioloģiski aktīvo komponentu koncentrāts, ieskaitot 7 galvenos augšanas faktorus (to koncentrācija arī palielinās), kas ir vitāli svarīgi steidzama „remonta”, t.s., ātras audu un orgānu reģenerācijas un nostiprināšanas gadījumā: asinsvadu, saišu, cīpslu, muskuļu, kaulu, ādas un tā tālāk. Bioloģiski aktīvo olbaltumu koncentrācijas palielināšana bojātajās zonās darbojas kā dziednieciskā procesa paātrināšanas katalizators. Jo vairāk trombocitārajiem augšanas faktoru tiek piegādāts brūces zonai, jo augstāks sadzīšanas potenciāls. PRP - reparācijas (atjaunošanās) dinamizācija

Šis svarīgais medicīnas atklājums nevarēja palikt neievērots. PRP tehnoloģiju atbalsta FDA un analoģiskas ES organizācijas. Progresīvā metode šodien ir pieprasīta dažādās jomās: neiroķirurģijā, sejas - žokļu, rekonstruktīvi - atjaunojošajā, ortopēdiskajā, sirds - asinsvadu ķirurģijā, transplantoloģijā, traumatoloģijā, stomatoloģijā, otorinolaringoloģijā, sporta un apdegumu medicīnā, dermatoloģijā un citās jomās. Metode ir ieguvusi praktisku nozīmi, apliecinot savu efektivitāti estētiskajā medicīnā. Īpaši, plastiskajā ķirurģijā - pēcoperācijas brūču sadzīšanas paātrināšanā/uzlabošanā, dermatokosmetoloģijā - ādas atjaunināšanā un vecuma izmaiņu korekcijā.

Zināšanai
Mēs vēlamies pasargāt pacientus no kļūdainiem secinājumiem, tādēļ nolēmām paskaidrot: PRP (Platelet-Rich Plasma) tehnoloģijai nav nekā kopīga ar cilmes šūnu terapiju. Šī ir pilnīgi cita metode.

Mūsu klīnikā
Lai iegūtu ar trombocītiem un augšanas faktoriem bagātinātu plazmu (APC +TM) no pacienta autogēnajām asinīm, tiek izmantots speciāls aprīkojums, kas ļauj dažu minūšu laikā radīt koncentrētu šūnu suspensiju. APC +TM tiek veidots no neliela pacienta asins daudzuma - vajadzīgi tikai 20 ml vai 60 ml (atkarībā no mērķa). Tāds nenozīmīgs asins zudums nekādā veidā neietekmē pacienta veselības stāvokli, nepieprasa rehabilitāciju, nemaina dzīves ritmu. Asins paņemšana tiek veikta no elkoņa vēnas (tāpat kā nododot asinis izmeklēšanai) sterilās un vienreizējās vakuuma mēģenēs - vakuletās. Pēc apstrādes aprīkojumā, kas paredzēts PRP sagatavošanai, asinis sadala 3 frakcijās: eritrocitārajā masā (sarkana), plazmā (caurspīdīga dzeltena frakcija) un frakcijā, kas bagātināta ar trombocītiem un augšanas faktoriem (iesarkanas krāsas želejveida masa), kas arī ir galvenais intereses objekts. Trombocītu koncentrācija apstrādes procesā palielinās 5 reizes. Tā kā ar trombocītiem bagātu plazmu iegūst no paša pacienta asinīm, tiek nodrošināta pilnīga biosaderība. Tā nav bīstama infekcijas slimību (AIDS, vīrusa hepatīts) kontekstā, tāpat ir izslēgta jebkādu imunogēnu un alerģisku reakciju attīstības iespēja un atgrūšanas varbūtība.

Kontrindikācijas
Trombocītu funkcionēšanas traucējumi, kritisks trombocītu un fibrinogēna līmenis, nestabila hemodinamika, asinsreces traucējumi, akūtas infekciju slimības, asins saindēšanās, hroniskas aknu saslimšanas, iekaisuma process organismā, aspirīna lietošana.

PRP un estētiskā ķirurģija
Metode ir kļuvusi par efektīvu klīnisko instrumentu, kas paātrina sadzīšanu un jaunu audu veidošanos pēc operatīvas iejaukšanās. Kā zināms, jebkura ķirurģiska manipulācija paredz griezienus - virsējo vai iekšējo mīksto audu seguma anatomiskās integritātes izjaukšanu. Pirmā organisma reakcija uz šo traumu ir pašdziedināšana, t.s., trombocītu piegāde šim apgabalam, kā atbildes reakcija uz signāliem, ko sūta traumētie audi. Organisms sāk šīs zonas atjaunošanu. Kad ķirurgs ķirurģiskās iejaukšanās zonā ievada koncentrātu APC +TM, tas iniciē koagulāciju, sadzīšanu (rētošanos), paātrina epitelizācijas procesu. PRP terapijas dziednieciskā iedarbība norisinās, piegādājot audiem daudz augstāku trombocītu un augšanas faktoru koncentrāciju, kas stimulē dabisko, organisma uzsākto atjaunošanās procesu. Katrs augšanas faktors pilda savu misiju, bet kopā tie sekmē sadzīšanu: aktivizē jaunu asinsvadu veidošanās procesu, veicina epiteliālo šūnu un jauna endotēlija augšanu, stimulē kolagēna un hialuronskābes sintēzi... Asins parauga paņemšana APC +TM koncentrāta sagatavošanas vajadzībām tiek veikta operācijas sākumā. PRP metodes izmantošana - tā ir iespēja modulēt/uzlabot brūču sadzīšanu, nodrošināt maksimālu audu reģenerāciju/reparāciju. PRP izmantošanas plusi: būtiski saīsinās mīksto audu (brūču) sadzīšanas termiņi, ievērojami samazinās pēcoperācijas diskomforts (tūska, sāpes, asins izplūdumi), būtiski saīsinās pēcoperācijas rehabilitācijas periods.

Zināšanai
  • Pašreiz ķirurgi (dažu operācijas veidu gadījumos) „aizver” operācijas brūci ar fibrīna līmi. Uzklājot uz virsmas fibrīna līmi, tā polimerizējas un veido elastīgu fibrīna plēvi. Audu atjaunošana ar tādas līmes palīdzību atkārto galvenās asinsreces fizioloģiskā procesa stadijas, ļaujot apturēt difūzu asiņošanu, salīmēt, hermetizēt un fiksēt audus, uzlabot brūču sadzīšanu. Rētošanās gaitā fibrīna līmes sabiezējums pilnībā uzsūcas. Fibrīna līme nesatur augšanas faktorus, kas ievērojami paātrina reģenerācijas procesu. APC +TM nevajadzētu asociēt ar līmi. Tā nav līme. Tas ir bioaktīvs koncentrāts, kas tiek iegūts no pacienta autoasinīm.
  • Tā kā PRP terapijas izmantošana ir jauns standarts plastiskajā ķirurģijā un nedaudz paaugstina operācijas izmaksas, pacientiem vienmēr ir izvēles tiesības. Par savu lēmumu Jums pirms operācijas ir jāpaziņo ķirurgam.

PRP un dermatokosmetoloģija
Ādas kvalitāte un jaunība ir atkarīga no labas šūnu funkcionēšanas, īpaši fibroblastu, kas ražo hialuronskābi, kolagēnu un elastīnu, kas savukārt atbild par ādas elastību un tās tekstūras kvalitāti, t.s., jaunas un veselas ādas matricu. Zems šo substanču daudzums provocē ādas vītumu un grumbu veidošanos.

PRP procedūras (plazmafillings) ir bioaktīvā koncentrāta injekciju ievade problemātiskajās zonās, kas palīdz ādai „atcerēties” dzīves pavasari un, izmantojot savas rezerves, uzsākt to procesu „pārprogrammēšanu”, kas nosaka iepriekšējo, bioloģiski jauno/aktīvo funkcionālo līmeni. PRP terapija sniedz labu revitalizējošu (atjauninošu) efektu. APC +TM biokoncentrāts satur augšanas faktorus, kas stimulē fibroblastus ražot hialuronskābi un kolagēnu. Milzīgais ievadīto trombocītu daudzums kopā ar augšanas faktoriem veido bioaktīvo apli, kuru piepilda jaunas kolagēna un elastīna šķiedras, sīkie asinsvadi, t.s., nostiprina starpšūnu matricu. Atjaunojas apmaiņas procesi, aktivizējas jauna kolagēna sintēze un hialuronskābes ražošana. Šis process aktivizē lokālo imunitāti, mikrocirkulāciju un metabolismu ādas šūnās, normalizē audu elpošanu. Rezultātā uzlabojas ādas struktūra, paaugstinās tās tonuss un elastība, izlīdzinās grumbas, samazinās fotonovecošanās pazīmes. Āda kļūst daudz elastīgāka, labāk mitrināta, iegūst veselīgu starojumu. Šis efekts ne tikai saglabājas ilgstošu laiku, bet arī pakāpeniski pastiprinās uz ādas dabisko fizioloģisko procesu kaskādveida atjaunošanās rēķina. PRP terapija palīdz piebremzēt novecošanās procesu un būtiski aizkavēt radikālu atjaunināšanas mēru pieņemšanas laiku.

PRP ­- atjaunināšanas indikācijas
Plazmafillinga procedūru kursa izmantošanu nosaka nevis pases dati, bet vecuma izmaiņas, citiem vārdiem, ādas stāvoklis - tās sausums, elastības pazemināšanās, tonusa un apjoma zudums, grumbas, neveselīga, blāva sejas krāsa. PRP terapija tiek izmantota arī roku ādas atjaunināšanā, dekoltē zonas (sievietēm) un krūšu zonas (vīriešiem) atjaunināšanā. Plazmafillings palīdzēs uzlabot ādas kvalitāti fotonovecošanas un straujas svara samazināšanās vai palielināšanās gadījumā. Injekcijas ir domātas pacientiem ar jebkāda tipa ādu.

Lāzerdermatokosmetoloģija
Mūsu klīnikas speciālisti iesaka PRP terapiju (tiek izmantota speciāla izsmidzināšanas tehnika un instrumentārijs) pēc ādu traumējošām manipulācijām (lāzerslīpēšana, ķīmiskie pīlingi), lai paātrinātu ādas mikrotraumu sadzīšanas procesu.

Plazmafillinga procedūra
Tiek veikta dienas stacionārā. Ārsts veic pacientam zemādas mikroinjekcijas problēmu zonās, izmantojot mezoterapijas tehnikas. Ilgums - aptuveni 1 stunda, ieskaitot PRP (APC +TM ) sagatavošanas laiku. Injekciju zonas: seja, kakls, rokas, dekoltē (sievietēm), krūtis (vīriešiem) un citas ķermeņa zonas.

Procedūru algoritms
Kurss - 1 reize 1 - 2 gados. PRP terapiju var savienot ar citām dermatokosmetoloģiskajām procedūrām. Kompleksveida programmu sastādīšana ir dermatologa prerogatīva.

Rezultāts
Nivelējas ādas novecošanās pazīmes. Rezultāts kļūst acīmredzams sākot ar otro mēnesi pēc injekciju kursa pabeigšanas un saglabājas gada garumā. Efekta prolongēšanai iesaka atkārtot ārstēšanu katru gadu.

Rehabilitācija
Nav nepieciešama - jūs varat atgriezties pie ierastā dzīves ritma uzreiz pēc procedūras.

Riski
Kā jau jebkuras injekciju metodes gadījumā, ir iespējamas nelielas hematomas, viegla tūska pāris stundu garumā.

Drošība
Tā kā PRP iegūst no paša pacienta asinīm, tā ir absolūti droša atgrūšanas reakcijas, alerģisku reakciju un infekcijas saslimšanu riska kontekstā. Par drošības ķīlu jums kļūs arī klīnikas statuss un autoritāte.

Atbrīvoties no liekā apjoma gurnos un ap jostasvietu, samazināt celulītu un nostiept ādu tikai astoņu nedēļu laikā. To nav iespējams izdarīt tikai ar pareizu uzturu, dzīvesveidu un pastāvīgām fiziskām aktivitātēm. Bet, ja tam pievieno arī "VelaShape III" procedūru, tad šo rezultātu sasniegt ir reālistiskāk. Mūsu klīnikā pieejama ierīce celulīta ārstēšanai un svara samazināšanai "VelaShape III". Atšķirībā no priekšgājējiem, trešās paaudzes ierīce ir drošāka un efektīvāka.

Kas ir “VelaShape III” ?

 “VelaShape III” ir droša un uzticama ierīce, kuru izmanto medicīniskiem un estētiskiem nolūkiem*. Tā apvieno ELOS tehnoloģiju (elektrooptisko sinerģiju - ) infrasarkanās gaismas un bipolāru radiofrekvenču viļņu kombināciju) ar mehāniskām manipulācijām ar ādu, izmantojot maigu vakuumu.

Pirms procedūras sākuma uz vietām, kuras nepieciešams apstrādāt, tiek uzklāts īpašs krēms, kurš satur pienu, kofeīnu, alveju un vitamīnus, pēc tam āda tiek apsildīta ar infrasarkano un radiofrekvences starojumu, zemādas tauki tiek “nogremdēti” un āda tiek izlīdzināta. Mehāniskā darbība ar vakuuma efektu uzlabo asinsriti, veicina limfas izdalīšanos un aktivizē metabolisko tauku sadalīšanos tauku šūnās.

“Parastā temperatūra procedūras laikā ir 43-47 grādi. Pēc sajūtām - ir ļoti silti, bet bez diskomforta. Ierīcei ir sensors, kas uzrauga temperatūru, lai izvairītos no apdegumiem un diskomforta. Vakuuma iedarbība ir ļoti viegla, tā neatstāj praktiski nekādas pēdas,” pastāsta sertificēta dermatoloģe Jekaterina Vedeņina.

Kam nepieciešama VelaShape III procedūra?

 “VelaShape III” procedūras galvenais mērķis ir celulīta ārstēšana un liekā svara samazināšana. “VelaShape III” sistēma ir paredzēta īslaicīgai vēdera un gurnu apkārtmēra samazināšanai. Terapeitiskos nolūkos ierīce tiek izmantota nelielu sāpju un muskuļu spazmu mazināšanai, kā arī vietējās asinsrites uzlabošanai. Faktiski tā ir neinvazīva ķermeņa kontūru korekcija. “Procedūra ir paredzēta arī tievām sievietēm, ja viņām ir vaļīga āda un ir vēlme to nostiept,” skaidro Jekaterina Vedeņina.

Kādas ir šīs ierīces sniegtās iespējas?

Sistēma sastāv no trim galvenajiem moduļiem: korpusa, diviem aplikatoriem un skārienjutīga vadības paneļa. Ar lielo manipulu strādā, lai veiktu lielu zonu korekcijas, piemēram, vēderam, gurniem, sēžamvietai, un vidēji lielām zonām, piemēram, sāniem. Tas pats aplikators palīdz atbrīvoties no liekās ādas zem ceļgaliem, kā arī “ausīm” krūštura rajonā. Mazā manipula ļauj strādāt ar dubultzodu, atbrīvoties no liekās un vaļīgās ādas. “Mēs veicam mērījumus pirms un pēc procedūras. Dažreiz efekts ir redzams pēc pirmās reizes, bet ieteicams veikt astoņas procedūras pēc kārtas, reizi nedēļā. Protams, neaizmirstot arī par pareizu uzturu, fitnesa un ūdens patērēšanas režīmu,” skaidro ārste Jekaterina Vedeņina.


Kas kopīgs celulītam un matracim?

Tauku šūnas atrodas kamerās, kuras un vertikāli un horizontāli atdala saistaudi. Starpsienas ir piestiprinātas ar stingrām šķiedrām, kuras, par laimi, neizstiepjas kopā ar ādu, jo palielinās tilpums starp kameras sienām. Tas dod cerību, ka tauku šūnas var atgriezties normālajā stāvoklī. Kad tauku kamera ir pārāk izstiepta palielinātu tauku šūnu dēļ un uzkrājas starpšūnu šķidrums, tā pārsniedz vertikālo starpsienu garumu un paceļ ādas virsmu, tā rezultātā veidojas rievas un grumbas uz ādas virsmas. Tāpēc celulīts vizuāli un pēc taustes kļūst līdzīgs matracim.

 “VelaShape III” darbības princips ir tāds, ka sildīšanas laikā tauki kopā ar nostāvējušos limfu atstāj tauku šūnas, un, pateicoties uzlabotajai asinsritei, palielinās skābekļa difuzivitāte. Tas vēl vairāk paātrina tauku metabolisko sadalīšanos tauku šūnās (lipolīzi), tādējādi strauji samazinot tauku šūnu lielumu. Kopā ar taukiem pazūd arī nokarenā āda, ko galvenokārt izraisa izstieptas tauku šūnas, kas izvirzījušās virs saistaudu fiksētajām starpsienām.

Abas darbības, gan tauku šūnu lieluma samazināšana, gan liekā šķidruma izvadīšana limfātiskajā sistēmā, tiek papildinātas ar saistaudu starpsienu saraušanos un veicina tauku kameru izmēru samazināšanos. Celulīts ir mazāk pamanāms, tiek samazināts ķermeņa apjoms ar ierīci apstrādātajās zonās.

Svarīgi: Tā kā tauku šūnas tikai maina savu tilpumu, tukšumi nepaliek, āda vaļīga nekļūst. “Jau pirmās procedūras laikā var sajust, kā āda tiek izlīdzināta,” atzīmē Jekaterina Vedeņina.

Manipulācija vienā zonā ilgst 15-20 minūtes. Var apstrādāt vairākas zonas vienlaicīgi. Pirms procedūras uzklātais krēms nav jānomazgā, tas darbojas arī pēc “VelaShape III” procedūras beigām. Ideālajā variant tajā pašā dienā būtu daudz dzert ūdeni, vingrot vai doties skriet.

Uzmanību! Manipulācijas var veikt tikai īpaši apmācīti, kvalificēti speciālisti.

Reāli sasniedzamie mērķi

  • Izskata uzlabojumi vietās, kurās ir celulīts, bet ne vienmēr pilnīga tā likvidēšana. Ķermeņa apmēru samazināšana.
  • Nepieciešamo “VelaShape III” sesiju skaits ir atkarīgs no pacienta un no klīniskā un fizioloģiskā stāvokļa ārstēšanas sākumā. Daži pacienti uz procedūru reaģē labāk nekā citi.
  • Ārstēšanas rezultāti saglabājas īslaicīgi, tāpēc ir nepieciešams veikt uzturēšanas kursu ik pēc 2-3 mēnešiem.
  • Veselīgs dzīvesveids (uzturs un fiziskās aktivitātes) palīdzēs sasniegt labākus rezultātus, taču tas nav obligāts.

Kontrindikācijas

  • Kardiostimulators vai iekšējais defibrilators.
  • Metāls vai citi implanti apstrādes zonā.
  • Pašreizējs ādas vēzis vai ādas vēža anamnēze vai jebkura cita vēža vai pirmsvēža stadija, vai potenciāli ļaundabīgas dzimumzīmes.
  • Jebkāda veida vēža anamnēze.
  • Smagas saistītas slimības, piemēram, sirds slimības.
  • Grūtniecība un laktācija, kā arī 4-5 mēnešu periods pēc dabiskām dzemdībām vai vismaz 6 mēneši pēc ķeizargrieziena vai līdz normāla hormonālā līdzsvara atjaunošanai.
  • Imūnsistēmas traucējumi imūndepresīvu slimību, piemēram, AIDS un HIV vai imūnsupresīvu zāļu lietošanas dēļ.
  • Slimības, kas var progresēt gaismas dēļ izstarotā viļņa garumā.
  • Pacienti, kuru slimību vēsturē ir ar karstumu saistītas slimības, piemēram, atkārtotas herpes ārstēšanas zonā, procedūru var veikt tikai pēc profilakses režīma.
  • Slikti kontrolēti endokrīnās sistēmas traucējumi, piemēram, diabēts.
  • Jebkādi aktīvi procesi apstrādes zonā, piemēram, čūlas, psoriāze, ekzēma un izsitumi.
  • Ādas slimības, keloīdas rētas, neparasta brūču dzīšana un ļoti sausa, plaisājoša āda.
  • Koagulopātiska asiņošana vai antikoagulantu lietošana.
  • Zāļu, augu piedevu, uztura bagātinātāju un vitamīnu, kas izraisa gaismas jutīgumu, ja tie ir pakļauti gaismas iedarbībai pie piemērota viļņa garuma, piemēram, izotretinoīns (Roaccutane) lietošana pēdējo 6 mēnešu laikā, tetraciklīni vai asinszāle pēdējo 2 nedēļu laikā.
  • Jebkādas ķirurģiskas procedūras ārstēšanas zonā pēdējo 3 mēnešu laikā vai līdz pilnīgai sadzīšanai.
  • Tetovējumi vai permanentais grims apstrādes vietā.
  • Varikozas vēnas apstrādes vietā.
  • Pēc speciālistu ieteikuma atturieties no apstrādes jebkuros apstākļos, kuri pacientam varētu būt bīstami.

Iespējamās blakusparādības

Dažas blakusparādības var rasties ārstēšanas laikā vai īsi pēc tās, taču tās ir ārkārtīgi retas un ir īslaicīgas.

Blakusparādības, kas var parādīties ārstēšanas zonā:

  • Sāpes
  • Pārmērīgs ādas apsārtums (eritēma)
  • Ādas dabiskās struktūras bojājumi (skrambas, lobīšanās, pūslīši, apdegumi)
  • Hematoma

Kā sagatavoties procedūrai?

  • Ādu noskalo. Uz procedūru nāciet ar tīru, sausu ādu (bez smaržām un losjona).
  • Iepriekš atbrīvojieties no liekajiem ķermeņa matiņiem - tie var traucēt procedūras laikā.
  • Iepriekš informējiet ārstu par antikoagulantu lietošanu. Antikoagulanti palielina zilumu veidošanās iespēju.

VelaShape III procedūru var apvienot ar akustiskā viļņa procedūru - limfodrenāžu. Tādējādi vispirms tiek aktivizēti ekskrēcijas limfātiskie ceļi un pēc tam tiek izvadīti toksīni.

* Šī ir viena no nedaudzajām ierīcēm, kuru apstiprinājusi ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA).

Speciālisti

Vadims Kļimecs
Ināra Muravjova
Jekaterina Vedeņina
Jevgenia Velenteychik
to top