Kas jūs satrauc?
- Liekā āda uz vēdera, ko nevar likvidēt ar diētu un fizisku vingrinājumu palīdzību.
- Neglītas rētas vēdera apakšējās daļās.
- Vēdera formas izmaiņas ādas krokas attīstības dēļ tā apakšdaļā – „priekšauta efekts”.
- Priekšējās vēderplēves sieniņas nolaišanās.
- Izteiktu izstiepumu esamība liekās vēdera ādas gadījumā.
- Ļenganums, muskuļu un ādas izstiepumi plus nabas bruka.
- Sprauga starp taisnajiem vēdera muskuļiem.
- Pārāk daudz ļenganas ādas uz vēdera.
- Liels nokāries vēders, nav iespējams veikt lipoksāciju ādas elastības un tvirtuma zuduma dēļ.
- Pēc grūtniecības ir nokāries vēders un izteikti pēcdzemdību izstiepumi.
Zināšanai
- „Liels vēders” iedalās vīriešu un sieviešu. Tie formējas dažādi. Sievietēm tauki pamatā nogulsnējas zem ādas, bet vēdera deformācija notiek tauku nogulsnēšanās un ādas izstiepumu dēļ. Pēc dzemdībām bieži notiek vēderplēves sieniņas izstiepšanās un taisno muskuļu izkliede. Vēderplēves sieniņa kļūst apvītusi, zem tās veidojas tauku nogulsnējumi, bet elastīgo šķiedru plīsuma dēļ veidojas izstiepumi (biežāk vēdera apakšdaļā starp nabu un kaunumu).
- Katram cilvēkam ir mērķa–zonas, kurās uzkrājas liekie taukaudi. Sievietes kļūst apaļīgākas atbilstoši bumbiera tipam, bet vīrieši – ābola tipam, pamatā vēdera apvidū un ļoti reti gurnos.
- Deformētais vēders var kļūt par kunģa–zarnu trakta funkcionālo traucējumu cēloni, sirds–asinsvadu sistēmas, elpošanas un citu orgānu traucējumu iemeslu. Tāpēc abdominoplastiku var aplūkot kā funkcionāli–estētisku operāciju. Pieņemot lēmumu par to, kādu operācijas tipu ieteikt pacientei, ķirurgs ņem vērā vispārējo veselības stāvokli, ādas kvalitāti, tauku slāņa biezumu un vēdera muskuļu stāvokli.