Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika
lv
Facebook Instagram

Dermatoloģija

Dermatoloģija

Ādas jaunveidojumu lāzera likvidācija

Pēc idejas, piedzimstot, mums jāpienākas tīrai, maigai, nevainojamai ādai, kuru neskar defekti un patoloģijas. Tā notiek ne vienmēr un ne ar visiem. Iejaucas ģenētiskais faktors. Nepagūstot kā pienākas izbaudīt jaunību, mēs jau pēc 25–30 gadiem sākam pamanīt izmaiņas, kas notiek ar mūsu ādu. Un lieta ne tikai grumbās un ādas elastības un veselīgā mirdzuma zaudēšanā. Mēs negaidīti atklājam uz tās dīvainus plankumiņus, pūtītes, asinsvadus, pūslīšus... Tiem absolūti nav nekāda sakara ar skaistumu. Medicīnā tos pieņemts saukt par jaunveidojumiem. Parādoties no nekurienes, šie „atnācēji” biedē ar savu neparedzamību. Un tas slēpj sevī problēmu. Bet katrai problēmai ir atrisinājums.

 • Padušu apvidū ir „caurspīdīgi” jaunveidojumi uz kājiņas.
 • Uz kājas ir vairāk kā 10 mazu kārpu.
 • Uz kakla ir parādījies daudz mazu papilomu.
 • Uz plakstiņa pāris gadus atpakaļ ir parādījies mazs jaunveidojums baltā krāsā. Tagad to ir ļoti daudz un visi tie, uz abiem plakstiņiem un uz skropstu augšanas līnijas, ir dažāda izmēra.
 • Dīvainas sārti–sarkanas krāsas „dzimumzīmes” kniepadatas galviņas lielumā.
 • Liels sarkans plankums – angioma.
 • Mazi ķiršu krāsas audzēji – gludi un sīki, nedaudz paceļas virs ādas.
 • Liels tauku audzējs uz sejas.
 • „Vīna” plankums.
 • „Asinsvadu tīkliņš” uz kāju ādas.
 • Seborejas keratoze.

Pirmkārt, atkarīgs no jūsu attieksmes pret savu veselību un ārieni kopumā. Otrkārt, no tā, cik nopietnas ir ar jūsu ādu notiekošās izmaiņas. Vesela āda – tīra āda, un tātad bez „rotājumiem”, kas turklāt vēl var radīt draudus. Visi jaunveidojumi, kas „pēkšņi” tiek atklāti uz ādas vienā vai otrā dzīves periodā, ir attiecināmi uz tās novecošanas pazīmēm vai arī ir ādas saslimšanas. Tāds ir acīmredzamais. Jebkura no minētajām problēmām – tā ir ādas patoloģija un vienlaikus estētisks defekts. Daži jaunveidojumi var būt kā „bumba ar laika degli”. Valda neviennozīmīgs uzskats, ka draudus var radīt tikai nēvusi, bet zem „dzimumzīmēm” var slēpties kārpas, keratomas, papilomas, dermatofibromas un daudzas citas. Diemžēl, ne tikai dzimumzīmītes var tikt pakļautas ļaundabīgai transformācijai. Ir svarīgi laikus atklāt patoloģisko dinamiku. Absolūti acīmredzams – ne visas dzimumzīmes, kas jums ir, ir tūlīt jālikvidē. Bet Jums noteikti ir jākļūst piesardzīgiem, ja to parametri un stāvoklis ir mainījušies (izmērs, malas, simetriskums, krāsa), ja tās asiņo, pastāvīgi tiek traumētas, niez, sabiezē, iekaist, sāp vai, kas ir vēl bīstamāk, veido nedzīstošas brūces. Jebkura trauma un asiņošana dzimumzīmēm ir nelabvēlīga. Vairumā gadījumu tādas dzimumzīmes ir nekavējoties jālikvidē, lai novērstu/izslēgtu negatīvo dinamiku. Asinsvadu nēvusi – tie ir sīku asinsvadu jeb ar asinīm piepildītu dobumu sablīvējumi. Tie nav bīstami. Bet ja jums tie nepatīk, – atbrīvojieties no tiem. „Asinsvadu zvaigznītes” neapdraud veselību, bet signalizē par to, ka asinsvadus nepieciešams nostiprināt. Vai ir jāatbrīvojas no tā, kas nedaiļo ārieni? Nešaubīgi, jā. Lēmums – jūsu rokās. Anomālu jebkura jaunveidojuma stāvokli var atpazīt tikai dermatologs/onkodermatologs. Mūsu klīnikā dermatologi un onkodermatologi veic ādas diagnostiku, izmantojot mūsdienīgu aparatūru, kas atpazīst jebkuru ādas patoloģiju, – SIAscop „Mole Mate”. Diagnozes precizitāte – vairāk kā 90%. Ja tiks atklāta patoloģija, ārsts noteikti noteiks ķirurģiskas operācijas „cito režīmā” (steidzami) nepieciešamību. Ir gadījumi, kad jaunveidojumus ir lietderīgi likvidēt estētisku apsvērumu dēļ (nepatīk to atrašanās vieta/izmēri). Onkodermatologi ir kategoriski vienā jautājumā: jums ir periodiski jāveic visu savas ādas jaunveidojumu stāvokļa izvērtēšana, kā arī 1 reizi gadā, profilaktiskos mērķos, jāiziet jaunveidojumu apskate pie dermatologa/onkodermatologa.

Dažādas etioloģijas jaunveidojumu likvidēšanai tiek izmantoti daudzfunkcionālie kompānijas Asclepion Laser Technologies GmbH (Vācija) pēdējās paaudzes lāzeri. Šis nevainojamais aprīkojums ļauj dozēti iedarboties uz ādas segmentu, minimizēt asins zudumus, trombēt vissīkākos asinsvadiņus, tādējādi novēršot šūnu nonākšanu asinsritē, plus – uzreiz paņemt materiālu histoloģiskās analīzes vajadzībām. Lāzeri MCL 30 Dermablate un MultiPulse – paredzēti nēvusu (dzimumzīmju) likvidēšanai. Lāzers QuadroStar+ paredzēts teleangioektāziju, „vīna plankumu”, paplašinātu vēnu, „asinsvadu zvaigznīšu”, angiomu, hemangiomu, kuperozes, rozacejas, dažādu ādas pigmenta veidojumu (lentigo, „kafijas plankumi”, seborejas keratoze) likvidēšanai. Virspusējo asinsvadu patoloģijas korekcijai mēs izmantojam lāzeru MeDioStarХТ (saskaņā ar norādēm).

Lāzera iedarbība neizraisa sāpju izjūtas, atstāj minimālas pēdas – labu kosmētisko efektu. Jaunās paaudzes lāzeri ir aprīkoti ar atvēsināšanas sistēmu – ādas apdegums nav iespējams. Tie iedarbojas nesāpīgi – procedūras komfortablums garantēts. Pēc procedūras uz ādas paliek neliels apsārtums, kas pāriet pēc 24 stundām. Procedūras ilgums – pāris minūtes. Anestēzija – vietējā. Lāzera stara apstrādes vietā dažos gadījumos paliek neliels padziļinājums, kas izlīdzinās pēc 2 nedēļām.

Precīza, paredzama, droša iedarbība uz patoloģijas perēkli, iedarbības dziļuma kontrole ar datoru – lieliska ārstnieciskā rezultāta garantija, praktiski, rehabilitācijas perioda neesamība.

Ja jūs vēlaties iegūt daudz pilnīgāku/maksimāli lietderīgu informāciju un paaugstināt zināšanu līmeni attiecībā uz labdabīgo jaunveidojumu ārstēšanu mūsu klīnikā, jums jāvēršas pie rubrikām: „Lāzer–dermatokosmetoloģija” un „Onkodermatoķirurģija”, kas piedāvātas vietnes saturā.

to top